Sari la conținut

Chinga noastră cea de toate zilele, dă-ne-o nouă astăzi...


Postări Recomandate

În una din bălăurelile noastre am rămas cu un capăt de traseu neterminat, așa ca am incercat să il terminăm săptămâna trecută.

Mari optimiști am fost când am pus chinga la fundul bagajului. A, și în caz că nu era evident, nu tot ce se vede dungă pe Google Earth e drum practicabil :D 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ai rezolvat cu scutul. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, 3dfx a spus:

nu prea vad nimic EPIC in povestea asta , e motorul tau , dai cu el in ce groape vrei , asta e masochism ....

Groape...  😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, 3dfx a spus:

nu prea vad nimic EPIC in povestea asta , e motorul tau , dai cu el in ce groape vrei , asta e masochism ....

Asa e,e masochisma curata! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 42 minute, 3dfx a spus:

nu prea vad nimic EPIC in povestea asta , e motorul tau , dai cu el in ce groape vrei , asta e masochism ....

Am văzut că mai dă și în șanțe cu ea..😂 nu doar în groape 😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Christian 1 said:

Deci ai rezolvat cu scutul. :)

Cred ca te referi la suportii de bagaje, ca am mai povestit de ei. Da, mi i-a facut dl. Bogdan Harea.


 

 

41 minutes ago, shpixy said:

dai cu el in ce groape vrei , asta e masochism ....

 

un disclaimer aici: pentru noi tura ideala e atunci cand ajungem la peisaje faine, cu trasee un pic tehnice si chinga ramane in bagaj. Problema e ca uneori pe traseu dam de sectiuni dificile unde un enduro ar trece imediat si avem optiunea de a ne intoarce sau de a face ceva sa trecem sectiunea aia.  Ca idee, tura a insemnat undeva la 100 de km de offroad si probabil au fost foarte munciti vreo 4 din ei :D ar fi fost pacat sa ratam peisajele alea faine

 

15 minutes ago, robert23mg said:

Masochin

nu ma asteptam la mai putin din partea ta 😂 noi speram sa fie oleaca mai light traseul, mai ales ca ne-am intalnit cu ceva 4x4 care a zis ca merge brici

 

7 minutes ago, Flower-Power said:

Am văzut că mai dă și în șanțe cu ea..😂 nu doar în groape 😂

alea sunt doar niste groape pe lung.

 

5 minutes ago, easy ride on! said:

Dar ... se ajunge aici ...

post-54540-0-22752800-1346592011_thumb.jpg

unde-i minunatia asta? eu-s de parere ca atata timp cat motoarele si oasele raman intregi, merita oleaca de efort pentru locuri faine.

 

20 minutes ago, easy ride on! said:

Norocul a fost că nu erau şi copaci căzuţi peste drum, pentru că "drujbă" nu aveam la noi.

Norocul nostru ca au fost de-a lungul drumului :D

 

 585138301_Screenshot2021-05-15at10_16_43.thumb.png.71316e83244523306dcaf9d3db3b08f5.png

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, bursyllac a spus:

Cred ca te referi la suportii de bagaje, ca am mai povestit de ei. Da, mi i-a facut dl. Bogdan Harea.

...

 

 

Da,la suporti ma gandeam si am scris de scut... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 hours ago, 3dfx said:

da.i sa sara toate . da.o dreaku de gioarsa

@3dfx da' de ce-atâta-ncrâncenare? gândește-te că ai putea să îți deschizi un magazin moto și să ne vinzi rulmenți, cauciucuri, arcuri, uleiuri... că, naa, după atâtea groape avem multă treabă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 45 minute, bursyllac a spus:

@3dfx da' de ce-atâta-ncrâncenare? gândește-te că ai putea să îți deschizi un magazin moto și să ne vinzi rulmenți, cauciucuri, arcuri, uleiuri... că, naa, după atâtea groape avem multă treabă.

Ahahaha, e bine că ramai chillax la critici, viață lungă. Și bună. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, easy ride on! a spus:

Asta este DISCRIMINARE!

Când copiii se mai tăvălesc cu plăcere în câte o baltă, şanţ sau groapă, asta fără echipament şi fără "mobră" ... nu le zici nimic de rău ...

Sau le zici?  😂

 

Nu mă interesează dacă nu sunt ai mei..iar dacă e a mea are voie.😂 presimt că o să se ajungă la o discuție de parenting..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Flower-Power a spus:

Nu mă interesează dacă nu sunt ai mei..iar dacă e a mea are voie.😂 presimt că o să se ajungă la o discuție de parenting..

😂 Unde dai si unde crapa !  🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 15.05.2021 la 9:21, 3dfx a spus:

nu prea vad nimic EPIC in povestea asta , e motorul tau , dai cu el in ce groape vrei , asta e masochism ....

Ia un laxativ, o sa faca minuni! Pardon, minune!

La 15.05.2021 la 11:03, 3dfx a spus:

da.i sa sara toate . da.o dreaku de gioarsa

 

Ia doua!

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Na, eu acuma am vazut, imi place tare. Nu pot sa trag conculiza, decat, cu fiecare video de genul ca e posibil sa imi fi luat mobra nu, neaparat potrivita :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, hora09 said:

Nu pot sa trag conculiza, decat, cu fiecare video de genul ca e posibil sa imi fi luat mobra nu, neaparat potrivita :P

daca se pot din astea cu 990 si transalpuri, sigur 790 e mobra protrivita :D  acuma depinde de disponibilitatea de a sacrifica din cand in cand niste plastice si rulmenti. in turele noastre mai vine din cand in cand un 790 Adventure R si eu ma chinui sa ma tin de el cu DR 650 SE :D 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...