Sari la conținut

Cineva din Arad dispus să vadă o mobra?


MistreKul
 Share

Postări Recomandate

Salutare, am găsit o mobra in Arad pe care as vrea sa o cumpăr, treaba e că am vreo 400km de făcut până la ea. Dacă avem vreun coleg din Arad care ar fi dispus să o verifice un pic in prealabil, ar fi minunat. Am mai fost după două mobre până acum și ambele au fost timp irosit, as vrea sa evit încă un drum degeaba, daca este posibil. Mulțam!

 

Mobra in cauză: https://www.olx.ro/d/oferta/cagiva-raptor-1000-IDeRjx8.html

Editat de MistreKul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine merge, e din bigatie, un pret si doua poze :)

Acuma mai bine de 10 ani am dat o tura cu raptorul de 1000, desi SV pe sub, am fost foarte placut surprins de cat de fina si eleganta poate sa fie, ma asteptam la ceva mai violent si enervant de manevrat toata ziua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi a mai trimis câteva poze, dar nu prea mă ajută nici alea. Ce mi a picat cam nasol a fost că a schimbat motorul. Aparent, după ce a luat o, și a dat seama că motorul era dus și l a înlocuit.IMG-20210501-WA0004.thumb.jpg.ec37220330e29fdb977cdd87250e8c7a.jpgIMG-20210501-WA0000.thumb.jpg.76fbce89572fcdab391e544c5aacd7a7.jpgIMG-20210501-WA0002.thumb.jpg.6412e84e30521143aa75e6ec93a7cbcd.jpgIMG-20210501-WA0003.thumb.jpg.b66bdb4729fceec353a2d24a0c058563.jpgIMG-20210501-WA0001.thumb.jpg.6b69791c725366d03d082eeb837317ea.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Daca il scoti la 1300-1500, poate. 

Still, tot nu m-as baga la asa ceva nici la banii de mai sus.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, nici eu nu sunt f încrezător, de asta am și făcut postarea. As mai avea o candidată pt titlul de money pit, de data asta in TM: 

 

https://www.olx.ro/d/oferta/vand-ducati-monster-900-IDeRHHV.html

 

Dacă o știe careva, poate citește cineva din zonă..

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, MistreKul a spus:

Da, nici eu nu sunt f încrezător, de asta am și făcut postarea. 

Macar vanzatorul asta a fost sincer, lucru rar in zilele astea 😇

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, MistreKul a spus:

mama da tu chiar umblii dupa probleme :)

sa inteleg ca tu cauti doua roti in sub doua mii de euro si gata? ca e diferenta mare intre motoarele ce le-ai aratat pana acuma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Vad ca ai carnet din 2016 si din 2017 incoace ai numai topicuri in care ceri sfaturi despre achizitie (nimic gresit) sau rogi oameni sa vada motoare pentru tine.

Prima data vitezane/japoneze, dupa care comuniste, acum V2-uri italienesti. 

Daca ai fi pus ls treaba carnetul respectiv si ai fi avut jumatate din motocicletele despre care ai intrebat ai sti ca te uiti numai dupa gunoaie si ca discutia e futila cum ar zice englezul. 

Deducand un carnet la 18 ani plus 5 ani vechime, ar trebui sa ai 23 de ani. Macar.

La 23 de ani ar trebui sa stii ca oamenii normali la cap nu au garaje care arata ca groapa aia de gunoi. Si ca de la oamenii ca aia nici pomana nu iei, daramite motoare de 2000 de euro. 

Nu muncesti pentru banii tai? 

Zi concret care e treaba si ce te intereseaza, pentru un minim de credibilitate + daca vrei sa primesti vreun ajutor. 

 

Daca singura limitare este un plafon de bani destul de mic, cumpara de la prieteni sau prietenii lor/cunoscutii tai. 

 

 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, hora09 a spus:

mama da tu chiar umblii dupa probleme :)

sa inteleg ca tu cauti doua roti in sub doua mii de euro si gata? ca e diferenta mare intre motoarele ce le-ai aratat pana acuma

In principiu, voiam Ducati dar mai mare de 600. Am văzut câteva, dar nu mi a plăcut niciuna. M am gândit ca alternativa ar fi Cagiva, pt că seamănă un pic cu Monsterul, fiind proiectate de același tip. Spre deosebire de Ducati, Cagiva par sa fie considerabil mai ieftine și în general nu le vrea nimeni. Partea proastă e că sunt și rare. Nu mă deranjează să mai meșteresc la ele, sunt conștient că în bugetul asta clar o să am și de muncă.

 

Pt colegul de deasupra, apreciez munca de detectiv și că ți ai rupt din timpul personal să scrii toată polologhia aia, dar toate presupunerilor făcute de tine sunt pe lângă. Good effort, tho. 👍🏻

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, easy ride on! a spus:

Nici la mine nu merge link-ul ăsta (dar în schimb îmi testează sistemul de operare)  :crack:

Stai lin că nu pierzi nimic, are doua poze vechi și descriere de un rând. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Cu plă (cum se zice la Tm), nu ma chinui, e natural. 

Ia-ți un Sv dacă vrei V twin și sa mai si motociclicesti.

Alegerea ta dacă o fi 650 sau 1000.

Cel de la Tm sta de cel puțin 5 ani pe bara. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, The Flying Dutchman a spus:

Translation, please!

Mulțu!😊

Am văzut și eu scris undeva, nu mai știu exact, da' mi a plăcut cum sună.

Acum 33 minute, _Raul_ a spus:

Cu plă (cum se zice la Tm), nu ma chinui, e natural. 

Ia-ți un Sv dacă vrei V twin și sa mai si motociclicesti.

Alegerea ta dacă o fi 650 sau 1000.

Cel de la Tm sta de cel puțin 5 ani pe bara. 

M am gândit și la SV, da' as vrea tot ceva italian. Am avut un RSV Mille care mi a plăcut maxim, de asta și insistența pt macaronari. Știi sigur că stă de 5 ani mobra aia? Proprietarul zicea la tel că o are de un an doar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Scuze, pe fuga acum.

O sa îți dau peste vreo 2 ore un link cu cea care sta cum am zis, dacă o mai fi anunțul pe olx. 

Mille, nice piece. 

Eu pe la 2k și ceva am văzut acum vreun an Tuono. Ok, asta îmi place mie, ce sa zic... 

Nu am ceva cu Ducati sau Cagiva. Dacă e cu love, trăiesc unii și cu Ada Milea (ma gândesc). 

Am o problema cu marci/modele de nișă aflate pe la ciobani prin hambare. 

 

 

 

 

Later edit (dacă tot e cu ferestre în orar)

Parere, nu sfat:

Dacă nu merge sa o vadă un prieten sau un individ care știe bine motoare sau modelul respectiv, iți faci datorii fără sa te doară capul.

Fă-ți o lista cu toate întrebările posibile, suna vânzătorii, nu lasă niciuna neraspunsa în detaliu/conform interesului tau și apoi decide-te după care pleci la plimbare.

Prosti la telefon, prosti și in teren. 

Adică dacă nu te înțelegi cu vreunul la telefon sa știi ca nu prea o sa fie chimie nici live. 

La mine asa a fost. 

Din Italia aduc motoare la preturi ok frații Biriș. Ii găsești pe olx, dar 99% și aici. Dacă nu îți convine ce ti-au adus, știu ca aveau o politica cum ca nu erai obligat sa preiei motorul. Nu ma crede pe cuvânt. Vorbește cu ei. 

Despre ei îți povestesc, fiindca nu i-am testat. 

Despre alte vedete de pe forum nu îți povestesc, fiindca i-am testat deja. 

 

 

Later edit 2:

SV 1000S, Tm - nu-i mai pe Olx. 

 

Cosmin Biriș (nu-l cunosc / link) 

https://m.olx.ro/oferte/user/kpVp/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain pt input. Am citit despre fam Biris, am si vorbit cu dna Biris, chestia e ca din ce am vazut, sunt mai ieftine la noi modelele de care sunt interesat eu (Aprilia, Ducati, Cagiva), italienii inca pun pret pe ele. Si in bugetul meu (2200) si zona dumnealor (Brena +150km) nu am gasit nimic. Am vazut si eu un Tuono fain de tot, recent adus din Germania, la 2050e si chiar mi ar fi placut. Partea proasta e ca era f departe (motorul in Cluj, eu in Craiova). Legat de "chimie", stiu exact ce zici, am patit la fel si fix asta se intampla cu baiatul cu Cagiva. Am primit numai raspunsuri in dodii, intreb ceva, imi raspunde la altceva. Nu stiu daca rau intentionat sau doar lipsit de skill uri sociale, dar nu am reusit in 10 minute de conversatie sa aflu cati km are mobra. M900 de la TM are o gramada de probleme dar am reusit si sa o scot la un pret decent, si as avea ceva bani pt reparatii. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...