Sari la conținut

Reparație cască.


edward_zone
 Share

Postări Recomandate

Ala nu este un surub filetat pe care se pune boltul ?

Daca filetul este  OK, scoti boltul de pe partea cealalta, il duci la un strungar si il rogi sa iti mai faca unul (sau doua).

Iar cand il montezi pui o picatura de Loctite 243 sau ceva asemanator.

Banuiesc ca este din aluminiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu am vazut. Piese de schimb de obicei gasesti viziera, mecanism prindere viziera, buretii din interior... cam astea

Oricum, si daca ar exista piesa pe amazon sau undeva, te costa transportul de 2-3 ori cat piesa

Dar sa stii ca nu e mare greutate sa iti faca un strungar piesa. Si va costa mai putin decat sa o aduci tu de pe undeva.

Ce producator si model este casca?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nu aduce nimeni șuruburi sau elemente de îmbinare, alea nu sunt consumabile. Doar urechi de prindere a vizierelor și restul. 

Dacă nu vrei să îl faci la strung, caută cine vinde o modulară HJC cât mai jerpelită, verifică să fie compatibil pinul și aia e. 

Sau scrie pe aici la donații, poate are cineva o cască veche. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ajungi prin Bucuresti, treci pe la shop4moto, poate reusesc sa te ajute. Am fost sa ii intreb de o aerisire pentru un RPHA-11 si mi-au zis sa trec pe la ei cu casca, ca au o cutie plina de accesorii/piese si sigur o rezolvam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, l.u.v a spus:

Nu aduce nimeni șuruburi sau elemente de îmbinare, alea nu sunt consumabile. Doar urechi de prindere a vizierelor și restul. 

Dacă nu vrei să îl faci la strung, caută cine vinde o modulară HJC cât mai jerpelită, verifică să fie compatibil pinul și aia e. 

Sau scrie pe aici la donații, poate are cineva o cască veche. 

 

Nici macar importatorul oficial? Poate are un service dedicat.

Acum 23 minute, iaco a spus:

Daca ajungi prin Bucuresti, treci pe la shop4moto, poate reusesc sa te ajute. Am fost sa ii intreb de o aerisire pentru un RPHA-11 si mi-au zis sa trec pe la ei cu casca, ca au o cutie plina de accesorii/piese si sigur o rezolvam.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, edward_zone a spus:

Nici macar importatorul oficial? Poate are un service dedicat.

Nu am auzit de un service dedicat, de obicei functioneaza garantia constructorului prin intermediul celui care l-a vandut. Aplicata de mine pentru HJC, via Louis-Moto.
Shop4moto sunt printre cei mari dealeri, sunt sanse sa gasesti la ei ce-ti trebuie.

Daca nu, am eu un HJC-IS MAX II de vanzare. Insa nu pentru piese de schimb, ca este intr-o stare foarte buna :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe site-ul HJC apare un vanzator oficial pe Romania care, parerea mea, ar trebui sa aiba un service sau macar sa rapunda la telefon sau la e-mail.

Asfalt Uscat SRL

Editat de edward_zone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...