Sari la conținut

Yamaha xj6n relantiul mic?


Postări Recomandate

Buna ziua tuturor, sunt nou posesor de motocicleta si am observat o problema,  oricât de cald e motorul, câteodată cand accelerez  si o las pe liber sau trag ambreaj imi scade sub turatie si moare motoru,..(nu de fiecare data).,  Am 18000 km la motocicleta  si sta la relantiu la 1000 rtm?  E prea mic? Sau ce problema ar putea fi... 

Scuzati daca am deachis  subiectul unde nu trebuie dar  sunt la inceput si pe forum... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general japonezele stau pe la 1200-1300 ture la relanti, 1000 de ture e cam putin. Poti regla relantiul foarte usor, undeva trebuie sa ai o rozeta de reglaj special pentru relanti si il reglezi dupa ce mergi cu motocicleta minim zece kilometri ca sa se incalzesca bine motorul. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2010 an motocicleta 

 

Rozeta aia unde se găsește? Sau ceva poza sau filmare,  motocicleta este pe injectie.. 

Editat de ValiFZR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are, undeva in partea stanga a motorului. Aceeasi buba am avut si eu la o Yamaha Fazer, motorul fiind acelasi. Relantiul trebuie sa fie la 1250 rpm dupa manual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Shepard a spus:

Are, undeva in partea stanga a motorului. Aceeasi buba am avut si eu la o Yamaha Fazer, motorul fiind acelasi. Relantiul trebuie sa fie la 1250 rpm dupa manual.

Da luni am sa incer sa invart acolo sper sa fie rezolvare.. Mulțumesc 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, TNG a spus:

😉

Oare nu sti ce saiba de cupru am nevoie la busonu de la baia de ulei? Ca desteptu la care am fost a schimbat uleiul fara  sa schimbe saiba si am observat ca imi picura pe la surubul de scurgere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...