Sari la conținut

O zi 600 km Buc-Cheia-Brasov-Lepsa-Focsani-Buc


Postări Recomandate

Si noi am facut tura, dar invers, Focsani-Lepsa si apoi de la Tg Secuiesc ne-am intors pe Siriu, duminica. Nu mai pun pe aici plimbarile ca e inutil, forumul e mort la acest capitol...

 

Lepsa e acum cel mai bun drum de curbe din tara dpdv al calitatii asfaltului, impreuna cu Padurea Bogatii si sa zicem si BRasov-Poiana BRasov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e bun drumul fara gropi. Sunt cateva portiuni dar nu pe toata banda unde e putin de tot raschetat asfaltul dupa valeni cum mergi din buc dar fara probleme dar chiar si asa e super ok drumul nu mai sunt valurile din anii trecuti

 

O intrebare mai buna ar fi  unde naibii mancam ok in zona asta de chria siriu lepsa? De obicei opresc la il refugio si sunt ok dar altul? Pe siriu nu am vazut nimic bun

Editat de DiarM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, DiarM a spus:

O intrebare mai buna ar fi  unde naibii mancam ok in zona asta de chria siriu lepsa? De obicei opresc la il refugio si sunt ok dar altul? Pe siriu nu am vazut nimic bun

Pe Siriu eu opresc aici https://goo.gl/maps/gqG4tkXEsYHGoFes5  E inainte de baraj dar se mananca bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, DiarM a spus:

E bun cheia, am fost duminica. Nu stiu ce se intampla, dar nu mai sunt tiruri. Din Sacele pana in valeni, nu am depasit niciun tir iar pe celalalt sens cred ca maxim 3-4-5 au fost

Macar duminica sa se odihneasca si tiriștii 🙂.... eu am fost luni pe drumul amintit si era plin de tiruri pe ambele sensuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, DiarM a spus:

Da, e bun drumul fara gropi. Sunt cateva portiuni dar nu pe toata banda unde e putin de tot raschetat asfaltul dupa valeni cum mergi din buc dar fara probleme dar chiar si asa e super ok drumul nu mai sunt valurile din anii trecuti

 

O intrebare mai buna ar fi  unde naibii mancam ok in zona asta de chria siriu lepsa? De obicei opresc la il refugio si sunt ok dar altul? Pe siriu nu am vazut nimic bun

Cand facem Lepsa oprim in Tg Secuiesc la:

https://restaurantul-bujdoso.business.site/

 

Pe Cheia la Bradet la Il Refugio, pe Siriu nu am mancat niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, DiarM a spus:

Da, e bun drumul fara gropi. Sunt cateva portiuni dar nu pe toata banda unde e putin de tot raschetat asfaltul dupa valeni cum mergi din buc dar fara probleme dar chiar si asa e super ok drumul nu mai sunt valurile din anii trecuti

 

O intrebare mai buna ar fi  unde naibii mancam ok in zona asta de chria siriu lepsa? De obicei opresc la il refugio si sunt ok dar altul? Pe siriu nu am vazut nimic bun

In targul secuiesc pentru gulas bun si platouri faine la Szekely Vendeglo. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am fost pe Cheia pe 18.06 aglomerat, ploaie torentiala, ceata, pe coborirea spre Salele se freza cam 50%, catastrofa, de evitat, noroc ca am fost cu masina sport, mergeam la Transilvania Motor Ring. M-am intors pe 20 pe Valea Prahovei, 2 ore intre Predeal si Sinaia, alta catastrofa.

Editat de bmwio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 hours ago, bmwio said:

Am fost pe Cheia pe 18.06 aglomerat

Vineri.

 

10 hours ago, bmwio said:

M-am intors pe 20 pe Valea Prahovei, 2 ore intre Predeal si Sinaia, alta catastrofa.

Duminica.

 

Am inteles. Mai ales daca s-a intamplat dupa amiaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...