Sari la conținut

6. Gran Premio d'Italia Oakley


Postări Recomandate

Chiar acum, Kagemusha a spus:

Nota 10 pentru Marquez!

Nota 4 pentru Vinales!

 

Mie mi-a plăcut.

 

Pentru haterii Marquez: Relaxați-vă, oricum va termina Q2 printre ultimii, iar în cursă nu îl va duce prea mult condiția fizică.

Aici nu este vorba de hatereala.Este vorba de caracter si de faptul ca este inca o competitie SPORTIVA.Ce ar fi ca toti pilotii sa gandeasca si sa procedeze la fel?

Ar fi o mare mizerie.Iar ce a facut jegosul este doar o mare mizerie.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 11 minute, Kagemusha a spus:

 

Pentru haterii Marquez: Relaxați-vă

Aici nu este vorba de hatereala, pur si simplu omul da dovada de o lipsa de fair play iesita din comun. Regulamentul nu sanctioneaza asemenea practici, dar asta nu inseamna ca este etic. 

 

Revenind la calificari, Fabio a defilat. Bagnaia excelent! Prea bun pentru motoreta pe care merge. Zarco din nou in prima linie!! :ok: A. Esp si Aprilia, rezultat excelent! Sper la o cursa buna, pentru Aleix. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 minutes ago, xt600 said:

Regulamentul nu sanctioneaza asemenea practici

 

Mă bucur că ai pus punctul pe i.

Este permis tot ce nu este interzis prin regulament. Așa cum a fost cu ceva timp în urmă discuția despre fairing-urile folosite de Ducati, așa e și acum. Dacă oficialii se supără, vin cu ceva clarificări, altfel e perfect legal. Și moral, zic eu.

Pentru cei care au văzut Q1, la prima ieșire Pirro se afla înapoia lui Marquez făcând exact ce făcea acesta. Sau doar eu am văzut asta?

Editat de Kagemusha
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Kagemusha a spus:

 

Mă bucur că ai pus punctul pe i.

Este permis tot ce nu este interzis prin regulament. Așa cum a fost cu ceva timp în urmă discuția despre fairing-urile folosite de Ducati, așa e și acum. Dacă oficialii se supără, vin cu ceva clarificări, altfel e perfect legal. Și moral, zic eu.

Pentru cei care au văzut Q1, la prima ieșire Pirro se afla înapoia lui Marquez făcând exact ce făcea acesta. Sau doar eu am văzut asta?

Piro este nimeni in drum,mai are si o motoreta de rahat.Nu deranjeaza pe nimeni daca sta la remorca.

Dar cand esti marele campion si ai o mobra de top.nu faci asa ceva.Mai ales cand celalalt trece pe la boxe.

Mizeria tot mizerie ramane.Aici nu este vorba de regulament.De zeci de ani este regulamentul asta ,cum necum a fost respectat.Au mai stat multi la remorca ,dar cand celalalt a intrerupt turul,nu ai tras pe dreapta langa el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este specificat clar in codul rutier ca nu ai voie sa iesi de pe o straduta laterala direct in banda 3 care vine un motociclist, el sa franeze/cada/intre in tine,sa intri tu in el, atunci tu intri si.l dobori ca nu specifica Clar. Buna atitudinea. 😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios daca jegoselul concura intr.o perioada  in care "valorile europene" nu erau asa "bine " definite, cate curse facea pana i se rupea mufa si.i zburau 2-3 dintisori?🤔

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce de viteji pe aici🤣🤣🤣🤣🤣

Vai de capul vostru copii necopti la cap 

Doar atât știți, bătaie? Omg🤦‍♂️

Este un sport cu reguli bine definite. Cei ce nu le respectă, sunt sancționați. Punct! Restul comentariilor sunt de hateri plictisiți de mâncat semințe pe marginea șanțului 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 44 minute, xt600 a spus:

Aici nu este vorba de hatereala, pur si simplu omul da dovada de o lipsa de fair play iesita din comun. Regulamentul nu sanctioneaza asemenea practici, dar asta nu inseamna ca este etic. 

 

Revenind la calificari, Fabio a defilat. Bagnaia excelent! Prea bun pentru motoreta pe care merge. Zarco din nou in prima linie!! :ok: A. Esp si Aprilia, rezultat excelent! Sper la o cursa buna, pentru Aleix. 

are cineva clip cu faza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spun comentatorii nostri citez-"traumatism toracic sever, edem cerebral, este in sala si.l opereaza"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, linoleu said:

Ce sa zic, unii bat recorduri cu pista goala, altii merg remorca sa prinda Q2.

Aici ai dreptate. Cel mai la obiect comentariu.

Dacă Vinales avea ouă, făcea exact ce a făcut Quartararo. Mai ales că se presupune că avea o motocicletă identică.

 

1 hour ago, linoleu said:

Cand o facea Iannone era de porc, cand o face MM "nota 10".

Da, pentru mine este de nota 10. Oricine o face. Nu-mi amintesc dacă si ce a făcut Iannone, dar, dacă a făcut așa m-am amuzat ca astăzi la Marquez, nu m-am opărit ca un copil frustrat. Ar fi bine să pui ceva dovezi, dacă la mine te-ai referit cu acest "Cand o facea Iannone era de porc, cand o face MM "nota 10"." Dacă nu le ai, încearcă să îți formulezi mai clar ideile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, danypop said:

Ce de viteji pe aici🤣🤣🤣🤣🤣

Vai de capul vostru copii necopti la cap 

Doar atât știți, bătaie? Omg🤦‍♂️

Este un sport cu reguli bine definite. Cei ce nu le respectă, sunt sancționați. Punct! Restul comentariilor sunt de hateri plictisiți de mâncat semințe pe marginea șanțului 

 

dintosu tau o sa mai vada titlul mondial cand zboara porcu pe orbita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, caracterincompatibil a spus:

idolul matale 

incompatibile, EU NU AM IDOLI ȘI NICI NU AM NEVOIE SA AM IDOLI. 

Ma uit la acest sport(și la altele) pentru ca îmi face placere, indiferent cine sunt cei care concurează sau cei care câștigă. Pleacă Marquez, Rossi, Dovi, Pedrosa, nu ma intereseaza, eu o sa urmăresc în continuare acest sport pentru ca ÎMI PLACE! 

Nu hateresc pe nimeni si îmi pare rău de fiecare dată când văd un pilot pe jos sau accidentat. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Kagemusha a spus:

 

Este permis tot ce nu este interzis prin regulament. Așa cum a fost cu ceva timp în urmă discuția despre fairing-urile folosite de Ducati, așa e și acum. Dacă oficialii se supără, vin cu ceva clarificări, altfel e perfect legal. Și moral, zic eu.

Cu prima afirmatie suntem amandoi de acord. Este chiar un principiu de drept, deci.. atata vreme cat nu este interzis, este perfect legal, cum bine zici. Dar nu moral! Nu intotdeauna ceea ce este legal, sau nu este interzis, este si moral. 

Sa fii convins ca TOTI pilotii de pe grila stiu genul asta de trucuri, insa doar rareori se folosesc de ele. Intre ei exista un oarecare respect. Cu siguranta, daca MM ii cerea lui Pirro sa rupa plasa, o facea, nu ii compromitea turul rapid. MM nu numai ca nu a renuntat la urmarire, l-a urmat inclusiv pe linia boxelor. Asta demonstreaza o totala lipsa de respect fata de adversar, lipsa de respect fata de orice norme de conduita, scrise sau nescrise, lipsa de fairplay, etc.. Cum spuneam, omul nu are mama, nu are tata, are doar o lipsa de scrupule pe care nu am mai vazut-o la vreun sportiv, indiferent de disciplina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă intreb ce ar fi făcut dacă Vin s-ar fi oprit, fie și pt 2-3 secunde, la boxa lui, mai ales că boxa lui 93 din câte știu e mai la începutul pit lane-ului. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, boxa lui mm e dupa, l-a asteptat de la inceput pe Vin sa treaca ca sa se lipeasca de el. Ar fi repetat manevra din nou, atata tot. Caracter de rahao...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand au shimbat motocicletele exact asta a facut,l-a asteptat pe Vin si dupa aia a plecat.A fost cadru direct pe el cand i-l astepta calare pe mobra.

Acum sunt de acord cu Method.Vin nu o sa fie niciodata campion mondial .Nu are coaiie pentru asa ceva.

Ce a facut jegosul  de Marc este impardonabil,dar si fraierul de Vin.sa-l traga dupa el si dupa ce a trecut pe la boxe cu maimutoiul dupa el.E prostie crasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Kagemusha a spus:

Nota 10 pentru Marquez!

Nota 4 pentru Vinales!

 

Mie mi-a plăcut.

 

Pentru haterii Marquez: Relaxați-vă, oricum va termina Q2 printre ultimii, iar în cursă nu îl va duce prea mult condiția fizică.

Cică com englezi: 


"in seara asta nu bebelușul o sa l țină treaz pe vin.  ci MM" :grinbandit:

Știu, "urat", dar nu e ilegal, ghinion.

 

 

sincer ma asteptam sa faca la fel cu Q dar ..don't push it. nu vrei sa sch astia regulile, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 ore, ENEOS a spus:

Să înțeleg că doctorii lui #93 au concluzionat că nu există sală de forță mai bună decât Honda de MotoGP? Mira-m-aș... 

crezi ca a facut recuperare la stat? 

si da, is niste muschi care se activeaza(nu stiu daca e cel mai fericit cuvant) cumva doar mergand pe moto.

 

+ vezi ce ziceam ca era si "proaspat" operat la umar inainte de buba la mana. double trouble.

 

 

Acum 7 ore, adiy32 a spus:

Si Vin ,fara sange in instalatie.Direct la boxa jegosului.Bagat pwle in masa si tot neamul lui.

 

da, sigur rezolvi mai putin decat nimic.

 

sa-ti spun ce au zis englezii:

"daca eram vin bagam tura vietii mele, fortand atat de mult incat mm sa nu se poata tine dupa mine sau sa cada."

 

nu e nici primul nici ultimul "urmarit", stie ca nu e ilegal. fa-ti treaba si gata.

altii in postura lui vin si-au vazut de tura lor, constransi fiind sa bage un tur bun.

 

a vrut sa-l enerveze si a reusit.

 

repet: nu e ilegal.

 

 

Acum 7 ore, xt600 a spus:

Sau atat mai poate... Omul e disperat, vom vedea multe asemenea faze, de acum incolo. 

Acum 7 ore, adiy32 a spus:

dis..... poftim?

isi bate putin joc de ei :)

 

el n-are nimic de pierdut, e in "training sessions" el. si in cursa. face sala.

Acum 6 ore, Kagemusha a spus:

 

Mă bucur că ai pus punctul pe i.

Este permis tot ce nu este interzis prin regulament. Așa cum a fost cu ceva timp în urmă discuția despre fairing-urile folosite de Ducati, așa e și acum. Dacă oficialii se supără, vin cu ceva clarificări, altfel e perfect legal. Și moral, zic eu.

Pentru cei care au văzut Q1, la prima ieșire Pirro se afla înapoia lui Marquez făcând exact ce făcea acesta. Sau doar eu am văzut asta?

chill man,  e judecata populara aici. eu ma amuz teribil.

 

unii o iau ca "93=jeg " si nu vad partea ailalta "vin a clacat" vb aia, Maverick cel cu pulsul jos, sunt curios ce ritm avea la inima in momentele alea :D 

Acum 6 ore, danypop a spus:

Ce de viteji pe aici🤣🤣🤣🤣🤣

Vai de capul vostru copii necopti la cap 

Doar atât știți, bătaie? Omg🤦‍♂️

Este un sport cu reguli bine definite. Cei ce nu le respectă, sunt sancționați. Punct! Restul comentariilor sunt de hateri plictisiți de mâncat semințe pe marginea șanțului 

 

judecata populara! am mai zis.

Acum 6 ore, caracterincompatibil a spus:

Reghetoane,șezi blând....idolul matale e pomanagiu din ăla de duminică,in fata bisericii,sau la cimitir

da, a ajuns sa spere la pomeni de la altii.

 

omul are agenda lui. se antreneaza doar. nu sanse la campionat , nimic.

 

"nu e aici sa isi faca prieteni. e aici sa castige" - asta au zis-o altii care stiu ce latra. + sa ii perturbe pe ceilalti. - asta e de la mine.

 

bine, saracul Vin... e oricum aerian deci proasta victima a ales.

Acum 4 ore, 3dfx a spus:

 

dintosu tau o sa mai vada titlul mondial cand zboara porcu pe orbita

alta mama omida!

 

ia bon de ordine, esti la coada rau de tot.

 

fa un bine si da-i PM lui mm , sa puna casca-n cui. ca el cu gura lui a zis "cand nu mai pot sa ma bat la victorie ma retrag".

Acum 1 oră, xt600 a spus:

MM nu numai ca nu a renuntat la urmarire, l-a urmat inclusiv pe linia boxelor

nimic de mirat. daca oprea , oprea si el. joac-o pe-asta.

Acum 1 oră, ENEOS a spus:

Mă intreb ce ar fi făcut dacă Vin s-ar fi oprit, fie și pt 2-3 secunde, la boxa lui, mai ales că boxa lui 93 din câte știu e mai la începutul pit lane-ului. 

buna asta. il facea.

daca asa era cu boxele.

1 oră în urmă, TETEA. a spus:

Nu, boxa lui mm e dupa, l-a asteptat de la inceput pe Vin sa treaca ca sa se lipeasca de el. Ar fi repetat manevra din nou, atata tot. Caracter de rahao...

info de valoare. saracul Vin.

Acum 51 minute, adiy32 a spus:

Ce a facut jegosul  de Marc este impardonabil ce au mai facut si altii, inclusiv rossi acum ceva curse cand a intrat in q2 parca mergand dupa Peco? sau nu mai stiu dupa cine

 

sunt de acord cu tine in privinta asta: Vin nu-l va ierta niciodata pe MM. :crack:

 

asa, si?

Acum 29 minute, prafrau a spus:

imi aminteste de alta poveste

 

https://www.gpfans.com/en/f1-news/40064/schumacher-s-toilet-mind-games-revealed-by-rosberg/

 

d-asta lumea vorbeste mai mult de senna si jim clark, fiindca nu toti campionii sunt iubiti

cum au zis comentatorii englezi: in istorie va ramane ca MM a intrat in Q2 si Vin nu.

de-aia alearga baietii astia, sa faca istorie.

 

 

e un du-te vino intre MM si Mir pe tweeter (pare f popular intre piloti) si se tot impung.

stie cineva care a inceput-o?

ma pun sa caut. ce altceva am mai bun de facut cu viata mea?

 

 

am zis ca vin eu cu circul, aduceti si voi painea dar cred ca in conferinta de presa s-au intepat?

 

gen " e usor sa iei un titlu dar mai greu sa il aperi" si ceva gen "iei un campionat prin constanta 1 data la 20 de ani"

 

nu mai stiu ce a zis Mir de MM. 

 

 

deci nu stiu care a inceput-o.

 

 

 

 

Q are 4 poluri consecutive.

daca nu era buba cu arm pump era mai sus in campionat.

cred ca sigur il ia anul asta.

 

astept duel Q vs MM 100% la anul.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...