Sari la conținut

Reconditionari Jante Motocicleta


ElSpa

Postări Recomandate

Sablare de finete (bicarbonat de sodiu) sau de profunzime (oxid de aluminiu) pentru metal, aluminiu, magneziu.

PowderCoating - vopsire electrostatica orice material metal, aluminiu sau aliaje cu scule profesionale de ultima ora in culori normale sau speciale (cromare, satinare, candy, vopsele rezistente la temperaturi inalte, etc).

Vopseaua de acest gen este foarte rezistenta la actiuni mecanice si termice, are o textura de sticla, nu exista scursuri sau lac, se aplica foarte repede, costuri reduse comparativ cu vopsirea uzuala.

PRETURI DECENTE si STANDARDE RIDICATE.

preturi orientative pentru un set de 4 jante si pot varia in functie de complexitatea lucrarii (sablat + vopsit electrostatic + calire la cuptor).

preturi orientative, pot varia in functie de complexitatea lucrarii (sablat + vopsit electrostatic + calire la cuptor+reconditionare).

JANTE TABLA (pret pentru set de 4):
- 13”, 14”, 15” - 400 lei
- 16” - 400 lei

JANTE ALIAJ (pret pentru set de 4):
- 13”, 14”, 15” - 500 lei
- 16” - 550 lei
- 17" - 600 lei
- 18" - 700 lei
- 19" - 800 lei
- 20" - 900 lei
-21"+ 1000lei

Optional strat aditional de lac electrostatic pentru protectie si stralucire deosebita + 50 lei / set

Diamond Cut (include sablat + recondiționat + vopsit electrostatic + Diamond Cut + Lac electrostatic cu protecție anti UV)

- 15″ - 1050 RON
- 16”- 1100 RON
- 17”- 1250 RON
- 18”- 1350 RON
- 19”- 1450 RON
- 20”- 1550 RON
- 21”+ - 1650 RON


Optional strat aditional de lac electrostatic pentru protectia buzelor polishate + 50 lei / set

ETRIERI + SUPORTI:
- Fata 350 lei
- Fata+spate 600 lei


Vopseaua este de o duritate incredibila si este pe VIATA ! Avem experienta a peste 1000 de seturi de jante si multe alte elemente reconditionate !
Vizitati-ne pe facebook pentru a vedea toate lucrarile noastre !

https://srzpowdercoating.ro/

https://www.facebook.com/SRZPowdercoatingCustoms

 

Adresa

https://goo.gl/maps/9mXFTXCwdhnuHdkE8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 27.05.2021 la 10:51, ElSpa a spus:

+ calire la cuptor

Nu există riscul să se deformeze jantele? Am pățit-o cu jante auto vopsite electrostatic și care băteau urât după (fuseseră verificate înainte de vopsire). 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vopsit un cadru de SR500, aripi, jante, bascula..toata motocicleta aproape si au iesit perfect.

 

14432967_10205809181103377_8189420546619368442_n.jpg

22104540_10208446434993076_1039466727032817698_o.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
La 28.05.2021 la 14:59, ENEOS a spus:

Nu există riscul să se deformeze jantele? Am pățit-o cu jante auto vopsite electrostatic și care băteau urât după (fuseseră verificate înainte de vopsire). 

 

Nu exista asa ceva. Jantele sunt facute sa reziste la o temperatura foarte mare din fabrica. 

Cel mai probabil este anvelopa de vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, ElSpa a spus:

Cel mai probabil este anvelopa de vina

:nono:

Anvelopa când CLAR bate janta?!? 

Și jantele astea de aliaj, sunt de mai multe feluri, unele ușoare de cazi în coor când apuci hotărât de ditamai roata pt că sunt ușoare, altele mai grele decât unele de fer. Mă gândesc că nu toate aliajele or fi la fel... 

Am auzit de la alții care recondiționează jante că nu vopsesc electrostatic tocmai din acest motiv. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Temperatura de 160 de grade este neglijabila pentu orice fel de aliaj al oricarei jante. Jantele de fabrica se vopsesc electrostatic. Noi avem si vulcanizare, montam si echilibram jantele dupa vopsire, ne-am fura caciula singuri daca s-ar deforma jantele vopsite de noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...