Sari la conținut

7. Gran Premi Monster Energy de Catalunya


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Diiiii ! 

 

O stire mai noua, gasita pe FB, spune ca Rins nu va participa la Marele Premiu al Cataluniei, pentru ca s-a accidentat cu bicicleta. Vad ca stirea a aparut si pe site-ul oficial. 

Sezon de cosmar pentru spaniol. Imi pare rau pentru el... 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, xt600 a spus:

Diiiii ! 

 

O stire mai noua, gasita pe FB, spune ca Rins nu va participa la Marele Premiu al Cataluniei, pentru ca s-a accidentat cu bicicleta. Vad ca stirea a aparut si pe site-ul oficial. 

Sezon de cosmar pentru spaniol. Imi pare rau pentru el... 

Uite cum artificial a făcut 5/5.

Aiurea sa alergi așa, in neant.

Știind că nu ai pretenții la nimic.

 

Poate e ok că nu mai e presiune.

Dar nu e ok dpdv al rezultatului final.

 

Rins a tras de suzi de ani de zile, nu cred că l dau ăștia afară.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda,Rins nu va alerga.Foarte urat arata viitorul pt el,mai ales cu "un" Mir coechipier.

Nu cred ca il dau afara dar daca mai face un sezon asa si ala poate iese iar campion....arata urat rau de tot.

 

Aici isi va da Yamaha examenul - e f solicitant circuitul pt gume si e f cald in general pe Catalunya.

 

Se intoarce Martin.Sper sa mearga bine.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, P T R a spus:

Si crutchlow era mai decent

decat rins?

Acum 7 ore, Method a spus:

Se intoarce Martin.

beau pt asta.

mi se pare un risc enorm sa vii in GP pe o moto "veche".

te gandesti: cum naiba sa am rezultate "bune" fata de ceilalti?

sanse mici, zic eu. doar sa fii pea bun (Martin).

 

sunt curios cum vad pilotii in general ducati-urile. cei din clasele mici.

multi tineri au venit in gp la ducati. inseamna ca nu "pare" asa slaba cum imi pare mie spre ex.

 

zarco stim ca a ezitat dar ii era frica si de echipa lui , nu stiu daca si de moto.

 

 

 

 

NU MAI AM RABDARE !!! OMG

 

asa ca o sa ma uit live pe digi.... daca nu mai postez pe aici  sa stiti care a fost cauza decesului. sa ma jeliti.

 

cum zice americanu:

Even though I walk through the darkest valley(digi), I will fear no evil(digi), for you are with me; your rod and your staff, they comfort me.

 

 

- zic oamenii ca cica vinales e cam in pericol sa zboare, cat mai are contract? doar anul asta?

 

- bezechi, marini cica sunt pilotii echipei vr46 deci sare din schema rossi sa mearga in echipa lui.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, frigider a spus:

\

mi se pare un risc enorm sa vii in GP pe o moto "veche".

 

asa ca o sa ma uit live pe digi.... daca nu mai postez pe aici  sa stiti care a fost cauza decesului. sa ma jeliti

Tot insisti pe chestia asta cu motocicleta "veche". Repet: Martin este pilot Pramac Racing. Pramac este "echipata" cu motociclete model '21, identice cu cele de uzina. De unde stii tu ca au motociclete vechi? Da-mi un link, sa ma dumiresc si eu. 

 

Daca nu iti place Digi, poate vrei sa revii la transmisiile Eurosporc. Daca efortul pe care il face Digi, de a transmite tot weekendul, cu antrenamente, calificari, curse, la o calitate a imaginii mai mult decat decenta (ai inclusiv varianta HD. Din pacate nu au 4K pentru cei cu pretentii) nu ti se pare meritoriu, in conditiile unei audiente care aduna o mana de oameni in fata tv-ului, nu stiu ce sa mai zic. O tortura urmarirea competitiei in asemenea conditii vitrege.. :( Sa vezi ce mishto este sa astepti cursele WSBK (trecute de altfel in programul Eurosport), o zi intreaga si sa primesti turneul de golf.  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, xt600 said:

Sa vezi ce mishto este sa astepti cursele WSBK (trecute de altfel in programul Eurosport), o zi intreaga si sa primesti turneul de golf.  

 

Ma uit in reluare la WSBK pe racinghd.net, comentariile originale, calitate decenta.

Au si BSB si EWC, plus multe alte competitii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 48 minute, Vallach a spus:

 

Ma uit in reluare la WSBK pe racinghd.net, comentariile originale, calitate decenta.

Au si BSB si EWC, plus multe alte competitii.

 Am sa arunc si eu un ochi. Multumesc pentru pont. Pt. WSBK chiar aveam nevoie. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, P T R a spus:

Si crutchlow era mai decent

100% de acord.Ala cadea in 3 curse ,dar a 4a lua podium.Si din cand in cand mai impusca si cate o victorie.Si era la LCR.

Nea Rins....s-a nascut talent si va muri speranta.E chiar simpatic cum forteaza el asa peste masura,dar cand ai 5/5 abandonuri,se nasc niste semne de intrebare.

Acum 6 ore, frigider a spus:

mi se pare un risc enorm sa vii in GP pe o moto "veche".

te gandesti: cum naiba sa am rezultate "bune" fata de ceilalti?

sanse mici, zic eu. doar sa fii pea bun (Martin).

 

sunt curios cum vad pilotii in general ducati-urile. cei din clasele mici.

multi tineri au venit in gp la ducati. inseamna ca nu "pare" asa slaba cum imi pare mie spre ex.

 

zarco stim ca a ezitat dar ii era frica si de echipa lui , nu stiu daca si de moto.

Nu cred ca pot pune pretentii,nu stau motoretele de gp aliniate si ei sa isi aleaga.Sunt locuri f putine,bani f multi in joc,abia asteapta sa prinda un loc sa demonstreze,nici nu mai conteaza pe ce,visul tuturor e sa vina in gp si sa ii intoarca casca in cap lui Marquez,etc.E si normal sa fie asa.

Sunt convins ca la toti le e frica de Ducati care necesita o schimbare a stilului de pilotaj,dar asta-i viata.Tuturor le-ar place sa-si faca debutul in gp pe Yamaha de uzina (cum si-a facut Q),dar nu prea au deschidere acolo.Draq,Morbi e dublu?campion mondial,Zarco la fel,ei n-au prins,a prins cine a avut deschidere :)

Zarco?La sfarsit de sezon 2019 Zarco era cu un picior in groapa,ce pretentii putea el pune?A ezitat pe naiba,a luat oferta cu amandoua mainile,ca alta de unde?

Acum 6 ore, frigider a spus:

- zic oamenii ca cica vinales e cam in pericol sa zboare, cat mai are contract? doar anul asta?

Ar fi si cazul sa vada si Jarvis ce vede toata lumea de la jumatatea lui 2017 incoace.Bai,cate sanse sa ii mai dea?Hai Morbido :ok:

Acum 3 ore, xt600 a spus:

Tot insisti pe chestia asta cu motocicleta "veche". Repet: Martin este pilot Pramac Racing. Pramac este "echipata" cu motociclete model '21, identice cu cele de uzina. De unde stii tu ca au motociclete vechi? Da-mi un link, sa ma dumiresc si eu.

Si eu stiam ca Martin nu are v2021,ci v2020.Pramac are una noua una veche daca pot spune asa,insa Martin are contract cu Ducati,ca si Zarcoiu.

Acum 3 ore, xt600 a spus:

Daca nu iti place Digi, poate vrei sa revii la transmisiile Eurosporc. Daca efortul pe care il face Digi, de a transmite tot weekendul, cu antrenamente, calificari, curse, la o calitate a imaginii mai mult decat decenta (ai inclusiv varianta HD. Din pacate nu au 4K pentru cei cu pretentii) nu ti se pare meritoriu, in conditiile unei audiente care aduna o mana de oameni in fata tv-ului, nu stiu ce sa mai zic. O tortura urmarirea competitiei in asemenea conditii vitrege.. :( Sa vezi ce mishto este sa astepti cursele WSBK (trecute de altfel in programul Eurosport), o zi intreaga si sa primesti turneul de golf.  

:agree:

Bai nu mai tot vorbiti ca ce naspa e Digi,Digi e perfect.Ai antrenamente,quali,curse la toate clasele in HD,tot ce vrei.Pe 3 lei - eu am abonament la Digi si platesc gen 30 lei/luna de vreo 5 ani.Sa fim seriosi.

Da,ok,nu ai comentatorii din UK,dar

1.de unde sa vina fosti piloti de gp sa iti comenteze tie cursele in romania? 

2.alea nu sunt in pay per view?Si chiar daca sunt cu abonament normal,desi ma indoiesc,eu nu cred ca sunt pe 5-6 euro/luna.

3.pastrati proportiile - se uita 3 oameni la motogp,om fi noi pasionati dar suntem o mana de oameni,cred ca fac audienta mai mica decat intr-o pauza de spart seminte la Gloria Bistrita cu Minaur Baia Mare (exista echipele astea?sunt afon),deci ar trebui macar sa tacem din gura daca nu sa ii laudam.

Vorba colegului - iar am uitat de la mana pana la gura?Va aduceti aminte de vremurile de trista amintire in care dadea Europrost motogp'ul - ce HD,sa fii multumit ca prindeai cursa - nu antrenamente,quali rezumat si dadea legatura la start cand erau aia pe grila ca pana atunci te exaspera cu reclamele la nutline?Si dupa 2 ture dadea 10min de publicitate in timpul cursei?Nici nu stiu cine erau comentatori la europrost dar sincer nici nu mai conta ca injurai non stop.

Digi e prea bine parerea mea.Sa comenteze tanti Aglaia ca nu ma intereseaza,e ok.

 

Catalunya si tehnicii in fata : Zarco,Morbi si Quarta.

Bun Binder,sa vedem cum o da cu gumele pe cursa.

MM prost,Mir f prost - mai ales aici.

Martin e inca slow.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, Method a spus:

 

Si eu stiam ca Martin nu are v2021,ci v2020.Pramac are una noua una veche daca pot spune asa,insa Martin are contract cu Ducati,ca si Zarcoiu.

 

Citeste ultimul meu post, de pe topicul cursei de la Mugello. Si arunca un ochi si pe articolul asta: https://www.corsedimoto.com/motomondiale/motogp/motogp-ducati-frena-sullaccordo-con-valentino-rossi/

Eu nu mai insist asupra acestui subiect. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, xt600 a spus:

Tot insisti pe chestia asta cu motocicleta "veche". Repet: Martin este pilot Pramac Racing. Pramac este "echipata" cu motociclete model '21, identice cu cele de uzina. De unde stii tu ca au motociclete vechi? Da-mi un link, sa ma dumiresc si eu. 

hmmm cred ca vb aiurea, am gasit un articol in care scrie ca si Z si Martin au moto latest spec. my bad.

cred ca a facut cineva o remarca la un mom dat gen "nu dai moto latest spec la rookie, merge si moto veche de 1 an" cand a fost interviu cu tipul de la ducati cand a vb despre efortul de a tine 8 ducati latest spec pe grila?

 

 

Acum 10 ore, xt600 a spus:

Daca nu iti place Digi, poate vrei sa revii la transmisiile Eurosporc. Daca efortul pe care il face Digi, de a transmite tot weekendul, cu antrenamente, calificari, curse, la o calitate a imaginii mai mult decat decenta

man, nici eurosporc romania nu e ok. mai ales SD :)) de nu vedeam timpii.

dupa prima cursa vazuta de la BTSport nu pot reveni nici macar la eurosport "strain". Desi e competent si comentariul de acolo, parca nu e asa amuzant si informativ ca cel de pe BT.

 

Fac si eu mofturi pentru ca am de ales. Altfel da, e de admirat ca sunt 4 canale digi si se poate vedea TOT. 

E chiar mai admirabil acum ca incep sa ma uit si eu la toate FPurile de GP, nu doar la quali si cursa.

 

iar azi nu mi s-a parut asa rau comentariul sa fiu sincer, bine, mai faceam ceva in acelasi timp deci nu am fost 100% atent.

Acum 7 ore, Method a spus:

ea Rins....s-a nascut talent si va muri speranta.E chiar simpatic cum forteaza el asa peste masura,dar cand ai 5/5 abandonuri,se nasc niste semne de intrebare.

te rog, nu-s 4/4 ? 

acum lipseste, nu a pus-o jos anticipat. :D 

Acum 7 ore, Method a spus:

Zarco?La sfarsit de sezon 2019 Zarco era cu un picior in groapa,ce pretentii putea el pune?A ezitat pe naiba,a luat oferta cu amandoua mainile,ca alta de unde?

a zis gen ca avintia e echipa de mana a 2-a. 

nu ti se pare ca ezita?

apoi si-a cerut scuze :D si a semnat. si uite unde e acum.

Acum 7 ore, Method a spus:

Ar fi si cazul sa vada si Jarvis ce vede toata lumea de la jumatatea lui 2017 incoace.Bai,cate sanse sa ii mai dea?Hai Morbido

mmmm suna bine dar vin multi de jos, gen baiatul ala de 14 ani..etc. e posibil sa nu le fie frica sa riste cu unul tanar, apropo: care e varsta min pt GP?

Acum 59 minute, damager a spus:

30295AA3-8400-4EC7-8777-9A79C81A31F0.png

man, aia e poza, nu link :D 

si nu e cam devreme pentru concluzii dupa 2 FP-uri? :D 

 

 

 

Din fp2 + comentariu:

Suzi are doar device pt start doar pe față. OMG.

Au dat cu zoom la boxele yamaha: Vin are aripa roții fata decupata sus sa se răcească mai bine cauciucul lui, Q nu avea gaura aia in aripa.

Galbusera lucra cu crutchlow la teste, nu e venit picat din cer, cunoaste moto etc.

Cică s a investit mult în Vin și rezultatele n au venit.  "Investment not justified" (Gen de aici a venit schimbarea mecanicului sef)

Zarco avea contract cu KTM de 7 cifre. Omului i s-a rupt de bani. Nu era fericit, a vrut out. Ok acum cine știe unde era pe KTM de acum? Poate câștiga si el anul tercut 1 cursa macar, naiba știe.

Cică Peco întoarce cel mai bine ducatiul. A lucrat la asta, să facă el diferența.

Outer tubes - telescoapele exterioare (cum le zice?) la furca sunt din fibra de carbon.
Cică doar KTM au de le WP, nu carbon.

pe wiki scrie "In 1983, WP was the first manufacturer to introduce an upside-down fork (USD) into mass production". da-ma dracu.

Rins a intrat cu bicicleta in spatele unei mașini parcate pe circuit care repara ceva pe circuit. Haha cică stătea pe tel pe bici și n-a văzut mașina oprita. OMG.

Cică șasiul nou KTM flexează mai mult gen in zona basculei și ajută moto să intoarca mai bine dar nu flexează și când accelerează că să aibă tracțiune la ieșire din viraj. Gen. E un echilibru fragil acolo.
La Binder pe viraj se misca fata binisor, dar Binder era gen "cui ii pasa".

 


De la mine:

Bine Zarco.
Bine Morbi.
Rossi iar slab.
Bine KTM.
Mir iar slab..

Miller - Mie unul nu mi place cum gesticulează sa se încurajeze singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, xt600 a spus:

Citeste ultimul meu post, de pe topicul cursei de la Mugello. Si arunca un ochi si pe articolul asta: https://www.corsedimoto.com/motomondiale/motogp/motogp-ducati-frena-sullaccordo-con-valentino-rossi/

Eu nu mai insist asupra acestui subiect. 

Da,acum am citit.M-am uitat si la Pramac si pe wiki - intradevar si Martin are v2021.My bad,dar si eu aveam aceeiasi impresie ca si colegul - ca Pramac are si ea una noua si una veche,insa are moto actuale inca din 2020.

Screenshot-2021-06-05-at-01-28-00-Pramac

@damager Parerea lui Vinales despre orice mi se pare ca nu valoreaza nici cat o ceapa degerata,atat de mult s-a contrazis baiatul asta in declaratii si exista o discrepanta masiva in general intre ceea ce spune si realitate,.

Acum 2 ore, frigider a spus:

te rog, nu-s 4/4 ? 

acum lipseste, nu a pus-o jos anticipat. :D

Si a cui e vina ca si-a rupt mana vorba ta in timp ce freca telefonul pe bicla?A mea?

Acum 2 ore, frigider a spus:

a zis gen ca avintia e echipa de mana a 2-a. 

nu ti se pare ca ezita?

apoi si-a cerut scuze :D si a semnat. si uite unde e acum.

Zarco...eu sunt fan dar face prostii monumentale.A dovedit asta cand n-a semnat cu HRC pt ca MM,sau pt ca Fellon sau pt ca nu stiu.E un dobitoc.Vorba lui Puig - vine la tine ditai HRC'ul sa iti faca o oferta (cand esti la echipa satelit) si tu nici macar nu il asculti?Talentele manageriale ale lui Zarco sunt zero.Daca nu ii dadea Pramac ghidon (de ghidon + 2 mecanici de la Ducati factory),acum se antrena in parcare cu 125'uri cu cotul pe jos.Sa fim seriosi - ce alte oferte mai avea la sfarsit de 2019?

Acum 2 ore, frigider a spus:

Au dat cu zoom la boxele yamaha: Vin are aripa roții fata decupata sus sa se răcească mai bine cauciucul lui, Q nu avea gaura aia in aripa.


Galbusera lucra cu crutchlow la teste, nu e venit picat din cer, cunoaste moto etc.

Cică s a investit mult în Vin și rezultatele n au venit.  "Investment not justified" (Gen de aici a venit schimbarea mecanicului sef)

Vin are pilotaj mai violent,Q e mai smooth.Amandoi au declarat lucrul asta,atat despre ei cat si despre celalalt,si probabil de aia - Vin incinge fata prea mult.

Galbusera...Rossi l-a luat sa aiba pe cineva care zice "da'sa traiti!" ca sef de echipa.Sunt curios ce rezultate o sa aiba Vinales cu el...repet ca sa se aduca aminte - Vinales e cel care practic l-a dat afara pe Forcada (multiplu campion cu Lorenzo,Stoner?zic bine? samd) si recunoscut ca o eminenta cenusie in paddock.Acum lucra cu Morbi care ii cam pupa picioarele ce setup ii face.Deci daca nici Forcada nu i-a fost pe plac lui Vin,nu vad ce ar putea face Galbusera.

Pai da normal ca nu se justifica investitia - in Vinales.E ca o echipa proasta de fotbal la care ii tot schimbi antrenorul.Degeaba,nu poate face nimeni din calcat bici.Si cu atat mai putin Galbusera.

 

Yamaha nu e echipa mica sa ia piloti tinerei,ia piloti consacrati pt a ataca cu ei campionatul.Mi se pare normal ca echipele galonate de uzina sa nu ia rookies,cu un rookie nu te poti bate la campionat.Decat daca se numeste Rossi,Stoner,Lorenzo sau MM :P

Acum 2 ore, frigider a spus:

Cică Peco întoarce cel mai bine ducatiul. A lucrat la asta, să facă el diferența.


Outer tubes - telescoapele exterioare (cum le zice?) la furca sunt din fibra de carbon.
Cică doar KTM au de le WP, nu carbon.

 

Miller - Mie unul nu mi place cum gesticulează sa se încurajeze singur.

Da,se stia asta despre Peco - au zis-o colegii lui dupa ce s-au uitat pe telemetrie.Peco e meserie.Si se pare ca Ducati nu e chiar asa flasneta precum il da lumea.E doar greu de exploatat,insa daca il gadili cum trebuie,iata ca poate.

 

Da,pai de vreo 3-4 ani Ohlins face asa ceva (btw sunt alea despre care tot intrebam eu demult in gol de ce nu se fac din cf si mi se raspundea ca sunt nebun,ca aici nu e F1 sa se faca totul din carbon si ca nu se poate face asa ceva,ca se sparg :crack: ....si brusc i-a contrazis Ohlins'ul si realitatea pe inginerii de pe forum).WP e inca la faza de alum.Dar KTM e inca la fer,deci ce pretentii sa mai si ai....

 

Miller....are niste zvacniri fantastice cateodata insa....lumea blameaza stilul de pilotaj al lui Rossi care e old school,"clasic",pai Miller are stilul lui Doohan,despre ce vorbim?Iese cu fundul de pe sa si corpul e tras spre motoreta,fix ca Doohan in '93...ce e cel mai haios e ca el singur recunoaste ca are o problema la acest capitol,dar nu incearca sa se cizeleze.

 

 

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Method a spus:

Da,acum am citit.M-am uitat si la Pramac si pe wiki

 

 ....si brusc i-a contrazis Ohlins'ul si realitatea pe inginerii de pe forum).

 

WP e inca la faza de alum.

 

Dar KTM e inca la fer,deci ce pretentii sa mai si ai....

 

 

Da, daca s-ar citi "bibliografia", multe discutii inutile nu ar mai avea loc. De multe ori, linkurile sunt postate pe topicurile de aici. 

 

😂  las-o cu inginerii...  :P

 

Hmmm.. informeaza-te cine este WP in lumea suspensiilor. In MotoGp nu au experienta (a se citi, nu aveau), dar in competitii de enduro, rally raid, motocross, trial, supermoto, etc, etc, sunt niste tatici. Intri pe un teren alunecos. 

 

La fel si cu cadrul de fer... KTM nu stie sa faca unul cum trebuie, pentru nivelul asta, insa daca l-ar face unul dintre constructorii japonezi, ar putea fi Sf Graal al cadrelor de MotoGP, in era opincilor Michelin. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Method a spus:

Da,acum am citit.M-am uitat si la Pramac si pe wiki - intradevar si Martin are v2021.My bad,dar si eu aveam aceeiasi impresie ca si colegul - ca Pramac are si ea una noua si una veche,insa are moto actuale inca din 2020.

Screenshot-2021-06-05-at-01-28-00-Pramac

@damager Parerea lui Vinales despre orice mi se pare ca nu valoreaza nici cat o ceapa degerata,atat de mult s-a contrazis baiatul asta in declaratii si exista o discrepanta masiva in general intre ceea ce spune si realitate,.

Si a cui e vina ca si-a rupt mana vorba ta in timp ce freca telefonul pe bicla?A mea?

Zarco...eu sunt fan dar face prostii monumentale.A dovedit asta cand n-a semnat cu HRC pt ca MM,sau pt ca Fellon sau pt ca nu stiu.E un dobitoc.Vorba lui Puig - vine la tine ditai HRC'ul sa iti faca o oferta (cand esti la echipa satelit) si tu nici macar nu il asculti?Talentele manageriale ale lui Zarco sunt zero.Daca nu ii dadea Pramac ghidon (de ghidon + 2 mecanici de la Ducati factory),acum se antrena in parcare cu 125'uri cu cotul pe jos.Sa fim seriosi - ce alte oferte mai avea la sfarsit de 2019?

Vin are pilotaj mai violent,Q e mai smooth.Amandoi au declarat lucrul asta,atat despre ei cat si despre celalalt,si probabil de aia - Vin incinge fata prea mult.

Galbusera...Rossi l-a luat sa aiba pe cineva care zice "da'sa traiti!" ca sef de echipa.Sunt curios ce rezultate o sa aiba Vinales cu el...repet ca sa se aduca aminte - Vinales e cel care practic l-a dat afara pe Forcada (multiplu campion cu Lorenzo,Stoner?zic bine? samd) si recunoscut ca o eminenta cenusie in paddock.Acum lucra cu Morbi care ii cam pupa picioarele ce setup ii face.Deci daca nici Forcada nu i-a fost pe plac lui Vin,nu vad ce ar putea face Galbusera.

Pai da normal ca nu se justifica investitia - in Vinales.E ca o echipa proasta de fotbal la care ii tot schimbi antrenorul.Degeaba,nu poate face nimeni din calcat bici.Si cu atat mai putin Galbusera.

 


eu habar nu aveam ca isi schimba mecanicu.

intre timp a venit si cu clarificari la declaratiile prostesti .

 

B76D0EBC-5223-49DA-A60B-FC8C6CBCEEBF.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Method a spus:

Zarco...eu sunt fan dar face prostii monumentale.A dovedit asta cand n-a semnat cu HRC pt ca MM,sau pt ca Fellon sau pt ca nu stiu.E un dobitoc.

Nu judeca de la distanță.

Cică a fost luat de acasă de manager și a știut doar antrenamente, atât. No fun.

Doar antrenamente.

 

La un moment dat i s-a luat și s-a gândit la el și aia a fost.

De aici decizii aiurea pt noi.

 

Îl condamni pt refuz hrc.

Cum se descurca ceilalți pe Honda?

Lorenzo? Pol?

Acum 8 ore, Method a spus:

Yamaha nu e echipa mica sa ia piloti tinerei,ia piloti consacrati pt a ataca cu ei campionatul

După episodul cu q as crede că văd altfel lucrurile.

Ai unul care sa ia campionatul și mai ieri unu tânăr, 1 an.

Acum 7 ore, xt600 a spus:

La fel si cu cadrul de fer... KTM nu stie sa faca unul cum trebuie, pentru nivelul asta

Mie incepe să mi pară reușit asta nou de acum.

Acum 2 ore, damager a spus:


eu habar nu aveam ca isi schimba mecanicu.

intre timp a venit si cu clarificari la declaratiile prostesti .

 

B76D0EBC-5223-49DA-A60B-FC8C6CBCEEBF.png

El face declarații prostești mereu.

"Ne batem la victorie" - termina pe 11.

 

Eu nu știu cum , de ce și când de are băiatul ăsta fani.

Nu înțeleg. Dar na, cui ii pasa până la urmă? Doar lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot el face pe frustratu' https://www.visordown.com/news/racing/motogp/vinales-implies-sticking-yamaha-mistake-hints-he-preparing-leave

Maravilla tata, nu tu ai gresit semnand cu Yamaha, actualul contract, Yamaha a gresit semnand cu tine. Mars la Aprilia, soro! Asta, daca nu semneaza Dovi sau nu se intoarce Iannone. 

1 oră în urmă, frigider a spus:

 

Îl condamni pt refuz hrc.

Cum se descurca ceilalți pe Honda?

Lorenzo? Pol?

 

Mie incepe să mi pară reușit asta nou de acum.

 

Eu nu știu cum , de ce și când de are băiatul ăsta fani.

 

Da. Buna observatie!

 

Nu este reusit, colegu'. In teorie, ar avea niste potentiale atuuri (pe care le critica @Method ), dar nu stiu ce sa faca cu ele. Deh.. know how-ul asta nu se deprinde in cateva sezoane. 

 

Toti pilotii au fani. Parintii, bunicii, fratii/surorile, colegii de clasa (daca a mers la scoala), baietii de la terasa...  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, xt600 a spus:

Totul a plecat de la el, prin lipsa rezultatelor constante.

Nu poți da vina pe nimeni.

Prea multi ani, aceleași suișuri și coborâșuri abrupte.

Știe și el ce urmează, problema e că acum e mai multa presiune, răbdarea s a terminat.

Nu are nevoie de mai multa presiune, un om normal n ar avea.

Dar poate de asta are nevoie sa "livreze".

Timpul răspunde multor întrebări, presupuneri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, xt600 a spus:

Sic transit gloria mundi... MM, din campion a ajuns căpuşa dusa in spate de Vinales... 

 S ase capuseasca reciproc:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...