Sari la conținut

7. Gran Premi Monster Energy de Catalunya


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 5 ore, frigider a spus:

Totul a plecat de la el, prin lipsa rezultatelor constante.

Nu poți da vina pe nimeni.

Prea multi ani, aceleași suișuri și coborâșuri abrupte.

Știe și el ce urmează, problema e că acum e mai multa presiune, răbdarea s a terminat.

Nu are nevoie de mai multa presiune, un om normal n ar avea.

Dar poate de asta are nevoie sa "livreze".

Timpul răspunde multor întrebări, presupuneri.

Yamaha o sa arate mult mai bine cu Qua si Mor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand te gandesti ca Vinnales era considerat competitorul lui MM ,  pai de aia ai si batea mar MM u . pe el si pe Lorenzo si care tarpenzii zburatori mai erau , cand vezi astia tineri care au venit cum merg , stai si te gandesti ce iluzii au vandut astia dealungul timpului >DDD

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N am văzut Nimic din calificări,iar s a remarcat MM la Vinales?dar de data asta vad ca n a mai tinut n a iesit din Q1.

Am văzut doar duma lui Miller cand i a spus MM mai in gluma mai in serios din semne sa îl tracteze si Miller i a făcut semn gen scoate banu tati daca vrei tractari.

Ok  haioasa gluma dar deja penibil sa încerci sa prinzi pe careva sa te scoată din Q1 ca altfel nu poti ajunge in fata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miller a fost omul zilei. Prima oara cand i-a facut semn lu‘ MM ca trebuie sa plateasca si a doua oara la mini-interviurile de la final cand a venit literalmente „rupt in fund“, cu combinezonul varza si a explicat in stilul lui motivul cazaturii: „ii dadeam ceva“ :)))

D-asta e simpatic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Method a spus:

 

Ok  haioasa gluma dar deja penibil sa încerci sa prinzi pe careva sa te scoată din Q1 ca altfel nu poti ajunge in fata...

A tractat doi .Marc si Pol.

Jack trebuie sa ceara plata direct de la HRC.

Dar la fel ca data trecuta,cu Marc,tractarea nu ia adus noroc lui Pol.A cazut la fel ca supermegacampionul runda trecuta.

Se pare ca astia de la HRC nu mai stiu sa se dea tare fara sa-i tracteze careva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, 3dfx a spus:

Cand te gandesti ca Vinnales era considerat competitorul lui MM

:)

 

 

Acum 2 ore, Method a spus:

deja penibil sa încerci sa prinzi pe careva sa te scoată din Q1 ca altfel nu poti ajunge in fata...

nu e penibil, e situatia curenta.

 

fratii espargaro l-au capusat de data asta pe Vin, 

dupa ce Pol l-a capusat pe Miller si MM.

 

image.png.9921636f108832fe15517a76bf38025e.png

 

n-aud pe nimeni sa spuna ce penibili sunt fratii Esp de data asta.

sau sunt din oficiu? lumea vede ce vrea.

Din comment FP3,4

 

Acum s a revenit la asimetric, deci KTM urile merg bine și pe el daaaar pista asta e f alunecoasa si se știe de la moto 2 că KTM merge f bine in condițiile astea.
Deci na, nu e f clar.
Cursa trecută a fost cu pneu simetric...
Trăim și vedem.

Remy a semnat cu KTM deci: Iker și Petrucci se bat pt locurile lor. Asta daca nu mai semneaza altu din moto 2 si zboara amandoi.

Martin cică a slăbit iar după accident, de bine ce pusese ceva kg pe el. Trebe niste kg sa te bati cu moto de gp.

Cică uneori mai sunt "rebuturi" la cauciucuri dar nu au voie piloții sa vb despre asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, frigider a spus:

Cică uneori mai sunt "rebuturi" la cauciucuri dar nu au voie piloții sa vb despre asta.

De vreun an de zile e abonat Rossi la ele. 😇

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, ENEOS a spus:

De vreun an de zile e abonat Rossi la ele. 😇

Ești blând, as zice de mai multi ani..

Cică au schimbat ceva la susp spate și asta ar fi îmbunătățirea.

 

 

*Imbecile rău telefoanele astea inteligente

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, xt600 a spus:

Tot el face pe frustratu' https://www.visordown.com/news/racing/motogp/vinales-implies-sticking-yamaha-mistake-hints-he-preparing-leave

Maravilla tata, nu tu ai gresit semnand cu Yamaha, actualul contract, Yamaha a gresit semnand cu tine.

perfect adevarat.Jarvis e de fapt de vina - de cand tot zic asta...

Vinales atata stie atata face atata poate,trebuie luat ca atare.Insa Jarvis prin faptul ca tot insista cu el face cea mai mare greseala,oricati sefi de echipa i-ar aduce,nu va reusi sa scoata din el un contender adevarat la titlu.

Contender pe care il are in Q si in Morbi fara prea mare efort.Pilotul face inca mult in motogp.

Acum 18 ore, xt600 a spus:

Sic transit gloria mundi... MM, din campion a ajuns căpuşa dusa in spate de Vinales... 

MM ar fi facut asta si daca era pe val ca in anii precedenti.Nu e ceva de la care s-ar fi dat inapoi pt a obtine un rezultat decent pe un circuit unde nu se descurca.Sa nu ne prostim singuri crezand ca o face doar pt ca e injuried.MM a avut tot timpul ZERO scrupule.Pt mine momentul cand l-a imprastiat fara sa vrea dar si fara ezitare in 2013 pe Pedrosa a fost definitoriu.Asa e el si asa va fi intotdeauna.Trebuie luat ca atare,n-avem ce sa ne miram de asemenea fapte.

Acum 9 ore, adiy32 a spus:

Se pare ca astia de la HRC nu mai stiu sa se dea tare fara sa-i tracteze careva.

Nu are legatura cu stiinta,Pol e decent,MM e extraordinar,doar ca sunt pe un circuit care nu cred ca le avantajeaza motoretele,iar unul mai are mult de adaptat,iar celalalt e injuried.

Acum 9 ore, frigider a spus:

Martin cică a slăbit iar după accident, de bine ce pusese ceva kg pe el. Trebe niste kg sa te bati cu moto de gp.


Cică uneori mai sunt "rebuturi" la cauciucuri dar nu au voie piloții sa vb despre asta.

Nu kg.MASA MUSCULARA.Grasimea nu ii foloseste la nimic :P

 

Hah,penibil Michelin daca da asemenea chixuri.Insa nu m-ar mira.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin are pile :) Nu pleaca nicaieri.

 

E un fel de Pedrosa. Diferenta mare, Pedrosa a fost si inca este un super tester. 

 

Rossi pleaca clar, baietii de la Tech pleaca. Probabil Pol va fi trecut la juniori iar AM va trebui sa-si caute ocupatie daca continua anul in felul asta.

 

Interesant e ce se va intampla cu Rins. 

Anul asta e total pe langa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Method a spus:

 

MM ar fi facut asta si daca era pe val ca in anii precedenti.Nu e ceva de la care s-ar fi dat inapoi pt a obtine un rezultat decent pe un circuit unde nu se descurca.Sa nu ne prostim singuri crezand ca o face doar pt ca e injuried.

Ca si tine, am urmarit cariera lui MM de la inceput. Cred ca se pot numara pe degete situatiile in care, pana la accidentare, MM  lua plasa cate unui pilot. Si asta se intampla in FP-uri, mai mult pentru a-si analiza adversarul. In quali zbura singur si, cand toata lumea credea ca pole-ul este jucat, scotea din ţilindru un 0,5 s. Iar tu spui sa nu ne prostim singuri, ca o face doar pentru ca este injured.. :crack:Colegu', comportamentul lui, strategia de calificari, totul s-a schimbat,  omul are nevoie de plasa. In situatia data nu poate altfel si asta ar trebui sa iti dea de gandit. 

Acum 2 ore, Gixu. a spus:

Vin are pile :) Nu pleaca nicaieri.

 

E un fel de Pedrosa. Diferenta mare, Pedrosa a fost si inca este un super tester. 

Orice comparatie intre Vin si Pedrosa nu-si are sensul. Pedrosa a fost un super pilot, cu un palmares la care Vin si multi alti piloti nici nu pot visa. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super cursa de Moto3. Din pacate se vede inca o data lipsa de experienta un cazul lui Pedro Acosta.

 

Cu toate astea, un loc 7 cu multe puncte necesare.

 

Hai cu GP-ul.

MM are un stil de mers foarte fizic, solicitant. D-asta a reusit sa scoata zeama din Honda aia. Fix asta il impiedica acum sa faca mai mult. 

 

Noi vedem doar o parte a problemei, in spatele cortinei problemele de sanatate sunt mult mai mari decat se arata. Deh, sponsori, obligatii.

 

Ieri s-a vazut clar diferenta de clasa intre Miller si tantalaul de la Yamaha. 

 

A facut misto cu si pe seama lui MM si toata lumea a fost fericita. Vin are o problema mare (parerea mea) cu parerea de sine. El se vede un super campion si orice apare pe parcurs si ii contesta imaginea asta "self made" e un factor mare de stres.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, parca se mai desumfla basica Pedro Acosta, totusi pustiul arata niste calitati deosebite, atat ca tehnica de pilotaj, cat si in ceea ce priveste capacitatea de a recupera. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Japonezul este bine?!Ar fi prea mult 2 in 2 saptamani🤨😬

Editat de Djenavar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, xt600 a spus:

 Iar tu spui sa nu ne prostim singuri, ca o face doar pentru ca este injured... 

Ca NU o face... 

Acum 8 minute, Djenavar a spus:

Japonezul este bine?!Ar fi prea mult 2 in 2 saptamani🤨😬

Pe site-ul oficial este dat ca find constient. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Formidabila cursa facuta de Oliveira.  Vad ca da rezultate cadrul de Fe. Apropo... unde vede Florin Ion cadru cu zabrele, la KTM, nu stiu.

Destul de dubioasa retrogradarea lui Q. 

Zarco, chapeau bas! Excelenta cursa. Ar fi trebuit sa ajunga la uzina. 

Q.. ce inseamna o alegere neinspirata a pneurilor...

MM.. nu mai este nimic de zis.. Am inteles ca a venit un nene din Japonia. Probabil il baga in sedinta si se vor lua niste decizii... 

Rossi tocmai si-a facut dosarul de pensionare. 

Vinales.. lasa-ne, lasa-neeeeeee! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Smechera cursa, mi-a placut. Zarco parca e din ce in ce mai elegant pe circuit, bine ca a renuntat la apucaturile alea.

Cu lupi din astia in fata, nu-l vad bine deloc pe MM. Dar..cine stie.

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, adidas a spus:

Smechera cursa, mi-a placut. Zarco parca e din ce in ce mai elegant pe circuit, bine ca a renuntat la apucaturile alea.

Probabil si-a platit apartamentul si a scapat de rate :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorba aia, Ducati e naspa rau :)

 

Edit: Ma asteptam sa fie cursa la ora 15, din prostie am dat pe Digi si am prins cursa fix cu 5 sec inainte de start.

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...