Sari la conținut

7. Gran Premi Monster Energy de Catalunya


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Demisia nu.Dar nici bossul nippon nu a venit degeaba.Doar ca sa vada o cursa.

Pe Marc l-o baga sau nu in sedinta,dar pe japonezii lui si Puig sigur ai intreba de sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 5 ore, xt600 a spus:

Pescarul baga batul prin gard. Isi varsa frustrarile pe retelele de socializare. Doar asa mai afla lumea cate ceva despre existenta lui.

Daca regulamentul nu prevede altfel, nu este interzis. Felul in care Q isi poarta combinezonul, il priveste personal.   

sorry, pescarul cred ca are dreptate.

Acum 5 ore, PzKpfW a spus:

2.4.5.2 Rider’s Safety Equipment

1. It is compulsory that each contracted rider must begin each race event with at least two complete sets of undamaged safety equipment. A complete set of safety equipment shall contain:

  • Helmet
  • Leather Suit, 1-piece
  • Gloves
  • Boots
  • Back Protector
  • Chest Protector

The equipment must be worn, correctly fastened, at all times during on-track activity.

beau pt asta. nu e ok, influenteaza grav campionatul. Q trebuia sa piarda masiv puncte acum, nu e corect fata de ceilalti piloti.

Acum 5 ore, wbmt a spus:

Din punctul meu de vedere trebuia Black flag. E o scăpare mare a RD, mare. 

da, 0 pcte pt Q trebuia. nu e ok.

Acum 3 ore, September a spus:

I-a perturbat atenția și l-a incomodat suficient situația pentru o penalizare suplimentară. 

e problema lui. nu il scuteste de consecinte/reguli.

Acum 2 ore, ilarionciobanu a spus:

For riding without his leather suit correctly fastened and without the required chest protector, World Championship leader Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP) has been given a three-second time penalty applied

apa de p..... cand pzkpf a zis ce scrie in regulament... dar aia e. decizia a fost luata.

Acum 20 minute, adiy32 a spus:

Anul trecut cand a zburat motorul lui Zarco in Austria a fost doar un noroc chior ca nu la percutat pe Vin sau Vale.Oricare ar fi fost lovit era pe lista de mai sus.

si cum propui sa previi un astfel de incident? e hazard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, frigider a spus:

sorry, pescarul cred ca are dreptate.

Hai da-l in kakat de fatalau.Sanchi-l fwtea grija de Q sau de competitie.

A gasit repede motiv sa se bage-n seama.Sa mai auda lumea de el.

Sa se ude cei cativa fani pe care ia avut.Fani care bateau campii acum cativa ani,ca se intorce si face

rahatul praf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, adiy32 a spus:

Demisia nu.Dar nici bossul nippon nu a venit degeaba.Doar ca sa vada o cursa.

Pe Marc l-o baga sau nu in sedinta,dar pe japonezii lui si Puig sigur ai intreba de sanatate.

da, mai degraba ceilalti tremura.

Taka e ciudat, ba merge bine ba rau. Nu inteleg.

 

Acum 1 minut, adiy32 a spus:

Hai da-l in kakat de fatalau.Sanchi-l fwtea grija de Q sau de competitie.

A gasit repede motiv sa se bage-n seama.Sa mai auda lumea de el.

Sa se ude cei cativa fani pe care ia avut.Fani care bateau campii acum cativa ani,ca se intorce si face

rahatul praf.

man, omul stie regulile si aia e. 

nu e doar un pescar, nu?

 

 

ia si citeste de cariera lui intreaga, nu doar GPul si vezi ce a facut baiatul ala.

eu eram cam hater dar cand am terminat de citit am ramas impresionat.

poate nu-ti placeau dintii sau accentul lui dar omul stia sa dea tot bordu la o moto.

 

 

Imi pare rau ca MM nu a ramas in cursa.

Sigur il depasea Vin, Binder.

Dar era o cursa cap-coada.

 

dar repet: o sa fie mai odihnit pentru urmatoarea. haha.

nu a mintit cand a zis asta dupa cazatura din Mugello.

stie cineva Morbi ce naiba a facut?

ca a mers f bine pana la cursa. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, frigider a spus:

sorry, pescarul cred ca are dreptate.

Da, insa te rog sa imi cauti in regulament, unde scrie in mod EXPLICIT ca pentru nepurtarea echipamentului "correctly fastened, at all times during on- track activity", se acorda " steag negru instant? Iti spun ca m-am uitat in regulament (pus la dispozitie de maestrul Panzer) si nu exista prevedere explicita referitoare la pedeapsa care se aplica in asemenea situatii, asa incat penalizarea ramane la latitudinea Directiei de cursa. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul asta ,Stoner a iesit pe usa din dos a motogp-ului.Plangand si vaitanduse ca o fetita.

Am spus-o si atunci cand se umezeau fanii lui,omul nu va mai fi reprimit in motogp.

Prea a dat cu mizerie .A uitat ca este cine este datorita motociclismului.

Cand l-a luat foamea atarna ca o pzzda ce este doar doar o sa-l reprimeasca Honda sau Ducati.

S-au folosit putin de el ,pilot de teste si apoi cand a devenit obraznic l-au trimis la pescuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, frigider a spus:

dar repet: o sa fie mai odihnit pentru urmatoarea. haha.

nu a mintit cand a zis asta dupa cazatura din Mugello.

Corect!

S-a si vazut progresul. Acolo a pus-o jos la intrarea in turul 2. Aici a rezistat vreo 10 tururi.

 

Omu‘ e razna rau sau troll maxim. Declaratia lui, aproximativ: m-am gandit ca-i dau tare de la inceput. Asta a fost strategia mea. Ceilalti trebuie sa-si conserve gumele si eu am sansa sa-i dau tare.

Sa mori tu! Si cand se termina gumele tale, ce faci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, xt600 a spus:

Da, insa te rog sa imi cauti in regulament, unde scrie in mod EXPLICIT ca pentru nepurtarea echipamentului "correctly fastened, at all times during on- track activity", se acorda " steag negru instant? Iti spun ca m-am uitat in regulament (pus la dispozitie de maestrul Panzer) si nu exista prevedere explicita referitoare la pedeapsa care se aplica in asemenea situatii, asa incat penalizarea ramane la latitudinea Directiei de cursa. 

lasa "correctly fastened" nu avea chest protector, end of story.

 

Stoner zice asa.

Comentatorii englezi au zis asta pe loc.

Tu spui ca nu. Ok, e ca tine. Eu cedez.

 

*stiu ca nu i-au dat steag negru, aia e. Dar nu inseamna ca e corect. Ghinion cum a zis Presedintele tarii in care traim cand a fost intrebat de ce nu au toti profesorii 6 case :)) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, frigider a spus:

 

 

 

ia si citeste de cariera lui intreaga, nu doar GPul si vezi ce a facut baiatul ala.

 

Nu am nevoie sa citesc.I-l stiu de cand mergea la 125.Plangacios tot timpul.

Rapid,dar fatalau.

Am urmarit si urmaresc cursele de la clasa mica cu atentie si placere,tot timpul,de  20 de ani.

Prefer sa pierd clasa mare dar sa nu-i pierd pe aia mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, ilarionciobanu a spus:

Corect!

S-a si vazut progresul. Acolo a pus-o jos la intrarea in turul 2. Aici a rezistat vreo 10 tururi.

 

Omu‘ e razna rau sau troll maxim. Declaratia lui, aproximativ: m-am gandit ca-i dau tare de la inceput. Asta a fost strategia mea. Ceilalti trebuie sa-si conserve gumele si eu am sansa sa-i dau tare.

Sa mori tu! Si cand se termina gumele tale, ce faci?

haha nu stiu, uite ca nu si-a pus problema dar nici nu a ajuns la sfarsitul cursei, deci foarte bun planul :D 

 

da, e nebun. el si cu Z.

in rest sunt destul de stabili psihic pilotii din pluton. :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, ilarionciobanu a spus:

Corect!

S-a si vazut progresul. Acolo a pus-o jos la intrarea in turul 2. Aici a rezistat vreo 10 tururi.

 

Omu‘ e razna rau sau troll maxim. Declaratia lui, aproximativ: m-am gandit ca-i dau tare de la inceput. Asta a fost strategia mea. Ceilalti trebuie sa-si conserve gumele si eu am sansa sa-i dau tare.

Sa mori tu! Si cand se termina gumele tale, ce faci?

Nu te grabi sa arunci cu rahat.Ieri in Q4 exact asta a exersat gume de cursa testate pe 25 parca de tururi.

Exact pentru strategia asta.Sa mearga tare de la inceput ,sa se distanteze si pe final sa managerieze gumele.

Inclusiv comentatorii englezi,prietenii lui frigider,au remarcat asta.

Strategia nu ia iesit din cauza plecarii proaste si apoi ca i s-a deschis costumul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, adiy32 a spus:

Nu am nevoie sa citesc.I-l stiu de cand mergea la 125.Plangacios tot timpul.

Rapid,dar fatalau.

Am urmarit si urmaresc cursele de la clasa mica cu atentie si placere,tot timpul,de  20 de ani.

Prefer sa pierd clasa mare dar sa nu-i pierd pe aia mici.

Esti liber sa-l urasti. Nu faci rau nimanui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, adiy32 a spus:

Nu te grabi sa arunci cu rahat.

Strategia nu ia iesit din cauza plecarii proaste si apoi ca i s-a deschis costumul.

Vorbeam de MM, nu de Quartararo.

Strategia e buna cand pleci din prima linie si stii ca ai ritm bun.

Cand tu nu reusesti sa trevi de Q1 si ai strategia asta …

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, frigider a spus:

lasa "correctly fastened" nu avea chest protector, end of story.

 

Stoner zice asa.

Comentatorii englezi au zis asta pe loc.

Tu spui ca nu. Ok, e ca tine. Eu cedez.

 

Nu e ca mine, e cum spune regulamentul. Vezi aici: https://www.fim-moto.com/fileadmin/library/2021_FIM_Grand_Prix__World_Championship_Regulations_01.pdf  

Nu crede pe cuvant ceea ce spun comentatorii (fie ei si foarte competenti) sau pescarii. Nu sunt avocati.. ;) Mai bine te lamuresti singur.  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipul e fabulos, e fără egal, iar asta e declaraţia lui de credinţă.

Marquez ne spune clar că el nu e p-aciulea pt a termina curse pe 10 ci pt a merge la limită.

"A fost în intenţia mea, am forţat de la început pentru că astfel o să dorm bine astăzi, chiar dacă am căzut, mi-am arătat că pot. Ziua testelor de mîine este mai importantă decît cea de azi"

Este ceva ce sămînţarii nu pot înţelege.

Prin contrast Esp pare o bunicuţă căreia i s-a tăiat maioneza şi nu ştie de la ce

https://www.motogp.com/en/videos/2021/06/06/big-problems-with-no-solutions-hrc-hit-rock-bottom/377901

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, adrianm a spus:

Tipul e fabulos, e fără egal, iar asta e declaraţia lui de credinţă.

Marquez ne spune clar că el nu e p-aciulea pt a termina curse pe 10 ci pt a merge la limită.

Este ceva ce sămînţarii nu pot înţelege.

Sa tintesti oricand victoria e o calitate. Sa nu iei in calcul ultimele saptamani si ritmul pe care l-ai avut in weekend, e delusional.

Ca samantar, nu pot intelege de ce franeaza inainte de viraj. Fara frana ar fi mult mai rapid decat toti ceilalti.

Acum 9 minute, prafrau a spus:

 

strict vorbind nu se aplica ce spune stoner fiindca yamaha nu prinde viteza aia

daca era pe un ducati poate

Bitch 😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, adrianm a spus:

 

Este ceva ce sămînţarii nu pot înţelege.

Prin contrast Esp pare o bunicuţă căreia i s-a tăiat maioneza şi nu ştie de la ce

Cu declaratia de azi, a avut ocazia sa le spuna asta samantarilor care il platesc cu peste 20 de milioane pe sezon. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, xt600 a spus:

Nu e ca mine, e cum spune regulamentul. Vezi aici: https://www.fim-moto.com/fileadmin/library/2021_FIM_Grand_Prix__World_Championship_Regulations_01.pdf  

Nu crede pe cuvant ceea ce spun comentatorii (fie ei si foarte competenti) sau pescarii. Nu sunt avocati.. ;) Mai bine te lamuresti singur.  

inteleg ce spui.

ideea e ca nu e safe sa mergi cu pielea deschisa la 3xx.

daca ala o pune jos poate sa iasa f prost.

 

Cum am spus, ideea de steag negru nu e "hai sa il penalizam pe fraier" ci " hai sa il protejam de el insusi, de actiunile sale nesabuite". Ca tot vorbea cineva de siguranta.

 

Ex. cand ai o prob cu moto gen iti atarna ceva de pe ea care poate sa zboare in orice moment. Opresti, o dai jos, continui. Altfel steag negru ca e pericol pt ceilalti.

Asa si el, putea f bine sa incetineasca, ridica fermoarul, continua. Dar deja aruncase chest protector deci tot era in afara regulamentului. + pierdea locuri multe.

 

Cum ziceam: s-a hotarat ce s-a hotarat, dupa reguli, asta e clar. 

Ideea e ca au riscat mult lasandu-l sa mearga asa. El ca el, se gandea la puncte, dar cei responsabili pe partea de siguranta au riscat siguranta lui.

 

Nu spune nimeni ca e ilegala decizia ci doar o critica, pentru binele lui Q.

Stiu, suna SF - hai sa ii dam steag negru pentru binele sau si sa ii luam punctele pt care a muncit.

DAR cand e vb de siguranta unii avizati sunt de parere ca trebuia steag negru.

 

Nu prea mai conteaza acum. Doar poate ca s-a creat un precedent?

 

Acum 9 ore, adrianm a spus:

Tipul e fabulos, e fără egal, iar asta e declaraţia lui de credinţă.

Marquez ne spune clar că el nu e p-aciulea pt a termina curse pe 10 ci pt a merge la limită.

"A fost în intenţia mea, am forţat de la început pentru că astfel o să dorm bine astăzi, chiar dacă am căzut, mi-am arătat că pot. Ziua testelor de mîine este mai importantă decît cea de azi"

Este ceva ce sămînţarii nu pot înţelege.

Prin contrast Esp pare o bunicuţă căreia i s-a tăiat maioneza şi nu ştie de la ce

https://www.motogp.com/en/videos/2021/06/06/big-problems-with-no-solutions-hrc-hit-rock-bottom/377901

prin contrast da. dar cu cine il compari? ;) 

sa nu fim rai, sunt care merg de mult pe moto aia si uita-te unde sunt. Taka si AM.

Acum 9 ore, prafrau a spus:

 

strict vorbind nu se aplica ce spune stoner fiindca yamaha nu prinde viteza aia

daca era pe un ducati poate

ahahaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Înțelegeam sa-i dea steag pe loc dar asa să-l lasi sa mearga, sa vezi ca nu s-a intamplat nimic, si-a mentinut chiar si locul in fata lui Miller, si să-i dai la ore dupa terminarea cursei penalizare pentru "siguranta lui" arata cat de terminati sunt aia din RD. 

De porc. Parerea mea e ca trebuia să-l scoata pe loc dar daca l-au lasat sa termine o tura trebuiau sa o suga in liniste si sa uite incidentul. 

Ce mi se pare interesant, daca nu cumva am scăpat ceva, este ca i-au dat penalizare pentru mers cu combinezonul deschis dar nu pomenesc faptul ca si-a aruncat singur protectorul pe pista care imi pare o problema mai mare pentru siguranta celorlalți. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, adrianm a spus:

Tipul e fabulos, e fără egal, iar asta e declaraţia lui de credinţă.

Marquez ne spune clar că el nu e p-aciulea pt a termina curse pe 10 ci pt a merge la limită.

"A fost în intenţia mea, am forţat de la început pentru că astfel o să dorm bine astăzi, chiar dacă am căzut, mi-am arătat că pot. Ziua testelor de mîine este mai importantă decît cea de azi"

Este ceva ce sămînţarii nu pot înţelege.

Prin contrast Esp pare o bunicuţă căreia i s-a tăiat maioneza şi nu ştie de la ce

https://www.motogp.com/en/videos/2021/06/06/big-problems-with-no-solutions-hrc-hit-rock-bottom/377901

+ uiti ca in mugello parca a cazut Pol intr-un mod "ciudat"

apoi dupa cateva minute a cazut MM in aceeasi curba in acelasi fel?

 

moto aia e stricata, tocmai de aceea HRC va primi concesii la anul :)) pe fond rezultate inexistente. (sanse mari ca pana la sf sezonului MM sa ia ceva rezultate si sa nu mai aiba parte de concesii :D )

Acum 9 ore, ilarionciobanu a spus:

Sa tintesti oricand victoria e o calitate. Sa nu iei in calcul ultimele saptamani si ritmul pe care l-ai avut in weekend, e delusional.

omu e in teste. poti sa-l condamni? nu plateste el moto cand cade, nici pielea probabil :D 

Acum 10 minute, Altair a spus:

Înțelegeam sa-i dea steag pe loc dar asa să-l lasi sa mearga, sa vezi ca nu s-a intamplat nimic, si-a mentinut chiar si locul in fata lui Miller, si să-i dai la ore dupa terminarea cursei penalizare pentru "siguranta lui" arata cat de terminati sunt aia din RD. 

De porc. Parerea mea e ca trebuia să-l scoata pe loc dar daca l-au lasat sa termine o tura trebuiau sa o suga in liniste si sa uite incidentul. 

Ce mi se pare interesant, daca nu cumva am scăpat ceva, este ca i-au dat penalizare pentru mers cu combinezonul deschis dar nu pomenesc faptul ca si-a aruncat singur protectorul pe pista care imi pare o problema mai mare pentru siguranta celorlalți. 

e ciudat man, ai vazut ca uneori se judeca si dupa cursa unele incidente.

poate e vreo declaratie oficiala care sa justifice pedepsele.

 

ideea e ca englezii spuneau ca trebuia sa cedeze locul lui miller dupa ce a pierdut fata si a facut partial long lap-ul..

doar decl oficiala ne poate lamuri.

 

parca mir s-a plans ca a aruncat protectorul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, adiy32 a spus:

Baiatul asta ,Stoner a iesit pe usa din dos a motogp-ului.Plangand si vaitanduse ca o fetita.

Am spus-o si atunci cand se umezeau fanii lui,omul nu va mai fi reprimit in motogp.

Prea a dat cu mizerie .A uitat ca este cine este datorita motociclismului.

Cand l-a luat foamea atarna ca o pzzda ce este doar doar o sa-l reprimeasca Honda sau Ducati.

S-au folosit putin de el ,pilot de teste si apoi cand a devenit obraznic l-au trimis la pescuit.

Asta in capu'tau a plecat pe usa din dos. Ca fiecare isi construieste o realitate subiectiva este normal, dar nici sa o dai chiar asa. Cand pleci dupa ce esti singurul care ai putut sa castigi un campionat cu un Ducati si dupa ce ai trecut la Honda i-ai batut pe toti fluierand nu e pe usa din dos, e pentru ca asa ai vrut tu. A fost o decizie controversata, mie nu mi-a placut deloc, mai ales ca eu consider ca si-a irosit talentul urias la pescuit. 

Problemele de sanatate au fost reale, asa ca plangaciosu avea de ce sa se planga. In rest se mai plangea de nseimtirile lu Rossi, pe care unii le-am vazut, altii au zis ca asa se face, ca Rossi sti cum e la curse pe cand Stoner e plangacios. Ulterior s-a vazut ca a fi bataios duce pana la urma la morti pe circuit, cum a fost cu Simoncelli, iar dupa ce Stoner s-a retras si Lorenzo si Pedrosa si altii au sfatuit pe toata lumea sa o lasa mai moale cu vitejia. Inclusiv lui MM i s-a spus, mai ales ca avea acelasi comportament la Lorenzo la inceputul carierei si ca si Simoncelli. Asa ca si Rossi a lasat-o mai moale si s-a pliat pe mersul mai "frumos", fara coate si fara iesit in afara circuitului cum era obisnuit. Ca de atunci nu a mai castigat nimic asta e altceva.

Mai uitati-va inca o data la fimul "Hitting the apex", care mi se pare foarte echidistant povestit si va veti aduce aminte tot ce s-a intamplat in acei ani de glorie cand erau toti buni pe circuit- Stoner,Lorenzo,Pedrosa,Rossi.

 

Asa ca pescaru'', chiar daca nu e iubit pentru ca a luat decizia de a iesi aiurea din MotoGp cand iti era lumea mai draga, are voie sa isi dea cu parerea, campionatele alea luate il recomanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda nu are piloti pentru mobra aia dezvoltata pentru un MM in varf de forma. Acolo e radacina raului! E greseala lor strategica, nu au de ce sa primeasca concesii! Dar nu ma mai mira nimic la Dorna, in ultima vreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stoner a batut tot si a iesit la pensie. nu tre sa ne placa decizia lui, dar trebuie sa o respectam. Sa nu uitam ca vorbeste din prisma unui fost campion mondial care are multa experienta la cel mai inalt nive.

 

vazand regulamentul, da, steag negru pentru Q pentru echipament incomplet. trebuia sa incetineasca, sa traga fermoarul si sa-si vada de drum. Aruncand protectia de piept, daca a aruncat-o sau i-a zburat nu am inteles prea clar, se incadra la echipament incomplet. regulamentul mentioneaza clar echipamentul care trebuie sa il poarte. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, TETEA. a spus:

Honda nu are piloti pentru mobra aia dezvoltata pentru un MM in varf de forma. Acolo e radacina raului! E greseala lor strategica, nu au de ce sa primeasca concesii! Dar nu ma mai mira nimic la Dorna, in ultima vreme.

cred ca sunt regulile.

cand nu iei podium x timp cred ca ai dreptul la concesii? 

stai tu chill putin ca isi revine baiatul cu furnica pe casca si nu se mai pune problema ;) 

Acum 2 minute, Cavaleru a spus:

trebuia sa incetineasca, sa traga fermoarul si sa-si vada de drum. Aruncand protectia de piept, daca a aruncat-o sau i-a zburat nu am inteles prea clar, se incadra la echipament incomplet. regulamentul mentioneaza clar echipamentul care trebuie sa il poarte. 

dap, asa terbuia.

a aruncat-o.

pana la urma XT are dreptate: nu scrie clar "Steag negru" asa ca au judecat-o cum au vrut. (riscand mult siguranta pilotului care nu vedea decat punctele)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...