Sari la conținut

7. Gran Premi Monster Energy de Catalunya


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 15 minute, Method a spus:

A 2a de 3 locuri pt costum desfacut - aruncat chestplate si mers rambo style.

acum vad ca Z e la -14 de Q, alea 3 secunde au cantarit greu vad. 

traiam cu impresia ca a ramas pe 4 pana la urma, deh, se terminase inregistrarea.

 

acum sa vedem sedintele daca au facut banii. :D 

 

 

trebuia si aici Pole + Win dar se stia de pista ca e abraziva.. stia de anul trecut ca aproape il ajunsesera suziurile..erau ceva semne de intrebare.

Acum 21 minute, Method a spus:

nimeni nici un pilot de acolo aflat la 3 tururi de finish si de pe loc fruntas

Oare daca făcea asta tot pe 6 ajungea?sau mai sus?

Zic daca isi încheia la loc pielea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 2 ore, xt600 a spus:

Nu sunt de acord cu marota asta gen " sa il protejam de el insusi". Libertatea persoanei, capacitatea de a decide PENTRU SINE, este un drept absolut. Este un drept inviolabil si inalienabil. Asa ca nu poate nimeni sa decida ce este bine sau ce este riscant pentru mine, ce fac cu viata mea, cu sanatatea mea, etc. 

 

Ehehe, clar nu decide nimeni pentru tine , acelasi argument il au baietii in slapi cu 150 prin oras  dar aici nu prea merge,  daca cadea si se sifona zdravan sau il urma pe copilul de saptamana trecuta se lasa cu  urlet pana la suspendarea competitiei(posibil) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am văzut nici un costum jerpelit pe piept... Hai să nu exagerăm. 

Ăla pe viraj avea treabă, își trăgea repetat de fermoar cu o mână. Și cu gândul la "parașuta" lui a ratat și virajul de a întrat pe verde. 4 poziții pierdute. 

Să vedem ce zice Alpinestars. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, September a spus:

Să vedem ce zice Alpinestars. 

un coleg spunea ca inca de pe grila nu era bine inchis (nu stiu daca pieptul gol - sigur nu a plecat asa -  sau gen putin sus la gat.

 

sa zica "merci" ca francezii pt alea 10 pcte, puteau fi 0. 

nu subminez efortul lui dar chiar putea sa ia 0 puncte - aia era mai nasol decat cum a iesit. zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 Q si-a scos protectia pt. ca iesise pe jumate cand s-a deschis combinezonu'. Chestia e ca eu am vazut ceva negru zburand pe pista si nu am inteles ce era.

 

  Pare ca Mir ar trebui sa mai lucreze la forma fizica.

 

Pe MM nu-l mai ajuta mana la stilul lui de saltimbanc. Ii zice bine jokerul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, frigider a spus:

un coleg spunea ca inca de pe grila nu era bine inchis (nu stiu daca pieptul gol - sigur nu a plecat asa -  sau gen putin sus la gat.

Monsieur Q a mers ca o diva din boxa pina la motocicleta de pe grila cu combinezonul desfacut pina sub buric, sa i se vada pieptul epilat. Apoi cit au mai dat imagini de pe grila, tot asa era, ca un Chippendale. Chiar ma gindeam cind l-am vazut asa nonsalant  "ce dracu' l-a apucat pe asta de sta asa la camera in cucu' gol?" - oi fi eu mai old-fashioned, dar nu prea gust expunerea asta in public in asa fel, fara greturi. Chiar nu tin minte sa mai fi vazut vreun pilot MGP sa stea la camera asa despuiat. NIci macar Iannone 😀😀. Am avut un fel de premonitie ca nu-i a buna cu combinezonul ala purtat asa, parea ca se gindeste la femei, nu la curse de motociclete, chestie de concentrare lipsa.

Probabil in secundele premergatoare startului nu si-a mai facut verificarile cum trebuie, poate i-a distras ceva atentia, se pare ca nu si-a inchis corect siguranta peste cheita fermoarului. SI de acolo se stie, cu 3 tururi inainte de final combinezonul era pe post de parasuta de frinare. UN dobitoc, de fapt lipsa de experienta si/sau profesionalism, nu ai voie sa fii superficial cind faci procedura de verificare premergatoare startului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 42 minute, September a spus:

N-am văzut nici un costum jerpelit pe piept... Hai să nu exagerăm. 

Totusi, ele exista. Cateva exemple:
Pirro pe Mugello cand a luat somn

MM cu celebra cazatura la 300+

Tot MM pe Losail cand era la Moto 2

Tot MM cu prima parte a aterizarii, pana sa-si stranga mainile sub el, dupa highside-ul din calificari cand se „juca“ cu Quart.

 

 

Acum 26 minute, FLEX a spus:

Chiar nu tin minte sa mai fi vazut vreun pilot MGP sa stea la camera asa despuiat. NIci macar Iannone 😀😀

Crutchlow aparea de multe ori asa

La Quart e recurenta chestia asta in ultimul timp.

Acum 2 ore, frigider a spus:

traiam cu impresia ca a ramas pe 4 pana la urma, deh, se terminase inregistrarea.

A doua penalizare a aparut mai tarziu, intr-un comunicat. Nu a avut legatura cu transmisia/inregistrarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, ilarionciobanu a spus:

Crutchlow aparea de multe ori asa

Asa este, dar CRU macar avea par pe piept 😀, parca nu se vedea asa nud.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate exagerez, poate nu  dar la vitezele de 300+ nu se stie, sa troznit Rins pe bicicicleta la 10-20km/h de a trebuit sa se opereze🤣🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, FLEX a spus:

Monsieur Q a mers ca o diva din boxa pina la motocicleta de pe grila cu combinezonul desfacut pina sub buric, sa i se vada pieptul epilat

Poate ii era cald?

Acum 44 minute, ilarionciobanu a spus:

Crutchlow aparea de multe ori asa

La el mă gândeam și eu.

La albul ăla englezesc :))

Acum 24 minute, Djenavar a spus:

Poate exagerez, poate nu  dar la vitezele de 300+ nu se stie, sa troznit Rins pe bicicicleta la 10-20km/h de a trebuit sa se opereze🤣🤣🤣

Haha si asta e adevărat.

Unde pui că pierduse fata cam in timp ce se lupta cu fermoarul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, FLEX said:

Chiar nu tin minte sa mai fi vazut vreun pilot MGP sa stea la camera asa despuiat.

 

image.thumb.png.8f0079df94d7460ef9fec908392b84d6.png

 

1 hour ago, ilarionciobanu said:

Crutchlow aparea de multe ori asa

Cru e barbat bine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Method a spus:

Perfect adevarat.Lumea nu pricepe ideea,si vad ca e numa pe hate 'vai ca vine si il da afara bossul din japonia,vai ca e praf vai ca e terminat etc."

 

Opinia lui Stoner e inca luata in considerare in tot paddock'ul si in presa.Pt ca e o legenda.O legenda razna si ciudata,dar tot ramane legenda.Care a batut din toate directiile legenda ta preferata.Asta'i life'ul :P

 

Stoner insa nu trebuia sa scoata pe gura asa ceva.Parerea mea.

Iar Stoner ar fi trebuit sa inteleaga asta si sa nu se lanseze in consideratii din astea.

Niste samantari, asta suntem.. 🤣 nu intelegem noi idei atat de complexe cum ar fi, de ex., sa aduci puncte in clasamentul constructorilor si al echipelor. Sa urmezi strategia data de echipa. Sa iti stabilesti obiective pe care sa le poti indeplini, intr-o situatie mai complicata. Hateri dom'le, hateri... 

Nu il da nimeni afara. Inca.. ;) . A venit sa vada ce se intampla si probabil le-a reamintit principalilor protagonisti (management + piloti) ca in contracte sunt niste clauze de performanta, pe baza carora le va fi evaluata prestatia. 

 

Pfff... legenda... asa se intampla daca FIM acorda titlul asta oricui obtine 1-2 titluri. Ar trebui acordat doar de la 4 titluri in sus. De exemplu. 

Nu stiu ce ai vazut tu, dar bataile alea despre care vorbesti, au fost exceptiile. Regula a fost, cand si-o lua de legenda noastra preferata. Imi aduc aminte curse din 2007, in care putea depasi doar pe linia dreapta... Chiar el recunostea, de curand, ca nu se simtea niciodata bine in cursa, ca pentru el chalenge-ul era sa termine cursa. Ii placea, in schimb, sa se dea in antrenamente si calificari. Singur pe pista. Asa se explica de ce, cand cadea in pluton, era un anonim. O legenda! Nimic mai mult decat o basica de presa.

 

Nu are cum sa inteleaga. El nu ar fi putut face niciodata asa ceva. 

 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, adrianm a spus:

Pînă acu 10 minute am crezut că glumiţi cu combinezonul ăluia şi credeam că punctele sînt pt că a ieşit larg.

Si pt una si pt alta.Nu sunt sigur - dar parca a luat 3s penalizare pt ca a scurtcircuitat sicana 1-2 si 3 pozitii pt ca si-a deschis combinezonul sa se vada lantul :bounce:

Acum 39 minute, adrianm a spus:

Mai era şi Randy de Puniet care umbla  fără protecţie cu combinezonul la pelegol ba s-a şi pişat alături de grila de start.

Si James Hunt bea fuma,injura ba mai si f...tea ceva femei.Nesimtiti :crack:

Mda,lumea e prajita - ce conteaza ca Fabio merge cu combinezonul desfacut pana la jumate si la bustul gol prin paddock cand nu e pe motoreta?Vad ca pe multi i-a deranjat faza asta dar nu inteleg ideea.Mere cum vrea el,ce conteaza?De ce ar deranja ca mere ala la bustul gol cand e pe jos prin paddock?Ii e cald omului,care e problema?

Nu are oricum nici o legatura cu ce s-a intamplat.People are crazy.

Acum 4 ore, adidas a spus:

 

image.thumb.png.8f0079df94d7460ef9fec908392b84d6.png

 

Cru e barbat bine :D

Aprob pozitiv.Golani :ok:

 

In alta ordine de idei - Oliveira stole the show.Bravo - nota 20 - pe H-H au zis inainte de cursa ca alegerile de gume vor fi mega importante.Sa speram ca va fi consistent kktm'ul.De dragul lui Oliveira si Binder.

Zarco putea sa il ia daca nu avea start prost start pt care a platit iata la sfarsit.Asta e.

Bagnaia cam slabut aici.nici Mir n-a fost fantastic - nu l-am inteles insa pe colegul care zicea ca nu e pregatit fizic?de unde s-a tras concluzia asta?

Quarta a facut totusi o cursa f buna avand in vedere graining'ul (nu cred ca avea hard pe fata - din cate stiu eu Yamaha nu poate merge cu asa ceva,dar poate ma insel).

 

Quarta still the man to beat.

In ciuda necrezarii mele,Zarcoiu se anunta puternic la campionat.

Bagnaia slab totusi pt lupta la campioant - iata ca mai consistent devine Miller,care e chiar o surpriza placuta.

 

MM bun in opinia mea.Timpii pe tur s-au schimbat fantastic.Nu stiu daca ar fi putut sa o tina tot asa toata cursa,insa s-a schimbat treaba radical.Daca nu gresea (si ar fi putut sa mentina ritmul ala),ar fi luat un loc bun.

Rossi pe de alta parte...dupa ce atat am sperat ca aici va fi mai bine...

 

2 chestii bune am vazut in aceasta cursa - ritmul lui MM si ritmul lui Q la 41 de grade temp la asfalt.Si ma bucur pt amandoua. :ok:

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, Method a spus:

Mir n-a fost fantastic - nu l-am inteles insa pe colegul care zicea ca nu e pregatit fizic?de unde s-a tras concluzia asta?

 

   Pai cursa trecuta a declarat la sfarsit ca e f obosit , iar acum spre final parca nu mai putea sa tina ritmul asta in conditiile in care a plecat f tare si a fortat la inceput.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Method a spus:

3 pozitii pt ca si-a deschis combinezonul sa se vada lantul

Și nici măcar nu era gros cat degetul mic. Sau din aur galben.

Acum 8 ore, Method a spus:

Quarta a facut totusi o cursa f buna avand in vedere graining'ul

Sunetul de cauciuc pe margini nu afectează cu nimic cauciucul, ziceau englezii, daca te referi la carul cu slowmotion pe cauciuc.

Acum 8 ore, Method a spus:

MM bun in opinia mea.Timpii pe tur s-au schimbat fantastic.Nu stiu daca ar fi putut sa o tina tot asa toata cursa,insa s-a schimbat treaba radical.Daca nu gresea (si ar fi putut sa mentina ritmul ala),ar fi luat un loc bun.

Altul care crede in povesti....

Sigur te ai uitat pe timpii altcuiva, MM deja a semnat demisia în alb in fata la japonezul ăla venit de curând.

E mort. Out. Istorie. :crack:

"nu o sa mai fie top dog ever. EVER."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, frigider a spus:

Sunetul de cauciuc pe margini nu afectează cu nimic cauciucul, ziceau englezii, daca te referi la carul cu slowmotion pe cauciuc.

True that - era sus de tot,poate nu il afecta.Oricum - Yamaha a mers bine si la temp medii spre mari.

Daca face o figura frumoasa si pe Sachsen....

Acum 3 ore, frigider a spus:

Sigur te ai uitat pe timpii altcuiva, MM deja a semnat demisia în alb in fata la japonezul ăla venit de curând.

E mort. Out. Istorie. :crack:

"nu o sa mai fie top dog ever. EVER."

My bad my bad :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...