Sari la conținut

Caut partener .


vik55
 Share

Postări Recomandate

Sal. Caut partener  de drum , eu ies de obicei sambata una da una nu aprox , 500 / 600 Km cu intoarcere seara .Ca viteza  130 / 150 .

Prefer un tovaras  tot cu touring , generatia mai tanara cu vitezane prefara alte viteze iar eu cu batranul meu panzer care a fact Stalingrad_ul  poate incurcam .

Toate cele bune .

IMG_20200606_135239.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 07.06.2021 la 11:23, vik55 a spus:

Ok. 

Daca  ies  vb. vineri .

Sambata asta daca e frumos, un Bulgaristan? Saptamana trecuta am fost la Kazanlik la festivalul trandafirilor, saptamana asta se poate merge in est spre Madara horseman. Asta ca idee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, vik55 a spus:

Sal .

Da sa vedem si cum este vremea  sau poate incercam la " zapada  "  cat se poate un TF. ori TA.  ??? 

Dar nu e cam aglomerat in weekend pe TF si TA? Adica astea sunt de facut in timpul saptamanii (daca exista posibilitatea). Eu aleg sa merg la vecinii nostri pentru ca traficul la ei e mai lejer si in general ei merg incet => mai putin periculos. Ahh si starea drumurilor parca e mai buna (de cand s-a dat drumul la liber cu intrarea la ei am facut 3 drumuri in directii diferite) comparativ cu ce e la noi. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dinspre Arges, se poate merge pana la Cabana Capra. De acolo este bariera lasata. A mai ramas de deszapezit portiunea de langa tunel.

Dispre Sibiu nu stiu care este situatia. Posibil in Iulie sa se deschida TF.

Editat de Bored Panda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De pe Transfagarasan: https://fb.watch/60xYlqXVqZ/ 

 

Sa luati in calcul ca vineri si sambata este si Raliul Argesului, fix pe Transfagarasan.

 

Cu ocazia desfăşurării Raliului Argeşului – Catena 2021, vor fi restricţii de circulaţie pe următoarele artere rutiere din judeţul Argeş:

 

Vineri 11 iunie

08:00 – 13:30 DJ 703K – Comuna Budeasa (fosta fabrică de carămidă – barajul Budeasa Mică)

13:30 – 18:45 DN 73C – Câmpulung – Berevoieşti

14:15 – 19:15 DN 73 – Fabrica Holcim – Comuna Dragoslavele

 

Sâmbătă 12 iunie

09:30 – 17:30 DN 7C (Transfăgărăşan) – Hidrocentrala Arefu – Cabana Capra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transalpina luni era baricadată, deși umbla vorba că practicabilă ar fi fost. Nenea părea că păzește să nu intre nimeni, dar oricum n-aveam de gând. 

IMG-20210609-WA0009.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda s-ar putea sa fie prea devreme  pt TA / TF ma gandesc la cata apa / flescaranie cred ca este pe partea carosabila prin topirea zapezi .

Man daca o fii  Bg  baga o harta / traseu  ceva sa vedem pe unde ai vrea ,,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.

Da ar merge sa vedem vremea si poate o scurtam putin adica de la Targovishte  direct Popovo  /  Ruse la intoarcere normal . 

Mai vb pe seara .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...