Sari la conținut

Roadbook Adventure Challenge 2021


Postări Recomandate

Sper ca am postat in forumul care trebuie... weekendul acesta am fost la Roadbook Adventure Challenge si, normal, am facut un filmulet despre experienta noastra acolo. 

Trebuie sa va marturisesc, pana sa ajung la RAC anul trecut prima oara nu prea stiam cu ce se mananca navigarea pe roadbook (nu ca acum as sti - intelegeti ce vreau sa spun). Daca ai moto adventure sau dual sport este o experienta inedita care merita incercata.

 

Ceva poze sunt aici - https://photos.app.goo.gl/A5TnbVhXGkuoBXFk7 iar filmarea mai jos:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

41 minutes ago, MirceaB said:

Greu de inteles din punctul meu de vedere cum poate sa fie o placere sa chinui pe acolo o motocicleta care nu este facuta pentru asa ceva, dar na, fiecare cu piticii lui.

Dacă vii, intelegi. E soft Adv. Diferența o fac gumele. Dar te așteptăm cu drag 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand motocicleta este efectiv pe jumatate in noroi, nu mai este soft. Iar diferenta nu o mai face nici mama gumelor. Ce poate sa fie fun in faptul ca dai de pamant cu o motocicleta de peste 200 kg?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 hours ago, MirceaB said:

Cand motocicleta este efectiv pe jumatate in noroi, nu mai este soft. Iar diferenta nu o mai face nici mama gumelor. Ce poate sa fie fun in faptul ca dai de pamant cu o motocicleta de peste 200 kg?

Ca sa citam un clasic " fiecare, cu piticii lui".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Până nu încerci, nu știi. Mersul în off-road c-o motocicletă mare te face să fii mai atent pe unde îți alegi trasa, te face să fii precaut, să nu nu te-nfigi în prima baltă și să nu dai drumul jos la mobră la primul hop, te obligă să ai un pic de condiție fizică, dar mai ales, îți arată mai clar ce lacune ai și îți cizelează îndemânarea . În principiu, te face mai motociclist 😛 

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, vis-a-vis said:

Până nu încerci, nu știi. Mersul în off-road c-o motocicletă mare te face să fii mai atent pe unde îți alegi trasa, te face să fii precaut, să nu nu te-nfigi în prima baltă și să nu dai drumul jos la mobră la primul hop, te obligă să ai un pic de condiție fizică, dar mai ales, îți arată mai clar ce lacune ai și îți cizelează îndemânarea . În principiu, te face mai motociclist 😛 

:)) credeam ca daca ai nadragi de piele si vesta te face mai motociclist :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
6 hours ago, _Raul_ said:

 

Care va fi, orientativ, când și unde? 

In Apuseni, cred ca la inceput de iunie. Inca nu am stabilit data fixa, dar revin cu detalii in curand. Sau poti urmari pagina noastra pe FB si mai gasesti tot felul de info si divertisment. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...