Sari la conținut

Bmw f650 st - scurgere de antigel


Cotor
 Share

Postări Recomandate

Buna ziua. Am achizitionat de curand un bmw f650st, 1997. Nicio problema cu motocicleta pana acum cateva zile cand am gasit sub ea, in parcare, scurs antigel. Din ce banuiesc eu ar fi de vina o garnitura de la un capac lateral. Voi atasa o poza si am rugamintea, daca stie cineva, sa imi spuna ce garnitura este aceea si daca se poate schimba usor sau trebuie sa apelez la un service. Deasemenea e ok sa circul cu ea atat timp cat verific nivelul de lichid?

 

Multumesc.

 

 

WhatsApp Image 2021-06-09 at 07.07.43.jpeg

WhatsApp Image 2021-06-09 at 07.13.55.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Mersi de ajutor, am rezolvat problema. Din pacate a aparut alta, la frana spate. Pedala este ba tare si franarea e normala, ba mai moale ducandu-se pana la jumate si uneori se duce efectiv pana jos, iar franarea spate e 0. Nu vad nicio pierdere de lichid, iar nivelul lichidului e normal. Aveti idee de unde poate fi problema? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E din cauza uzurii din pompă.E uzat corpul pompei,sau garniturile.Din cauza uzurii de acolo,lichidul de frână in loc sa o ia catre etrier(la apasarea pedalei) se strecoară printre pistonasul pompei,si corpul pompei,ramanand in paha,vas de expansiune,etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...