Sari la conținut

Vstrom 650 de test


dig_sf
 Share

Postări Recomandate

Salutare baieti,

De vreo 2 saptamani sunt in cautare de un motor.

Exista cineva pe aici care are un Vstrom prin Bucuresti? As vrea sa vad daca ar fi ok pentru inaltimea mea :) 

 

Sunt oarecum scund pentru ce imi doresc eu ca Adventure/tourer, am 1.74 si vro' 74 kg.

Am avut un TA PD-06, care imi pica manusa, dar s-a dat, era batranica.

Caut acum ceva similar, dar un pic mai in mintile ei. 
Am testat ieri un Aprilia Pegaso 650, e cam mare de mine, cum de altfel cred ca ar fi si TA-urile mai noi.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa am crezut si despre Pegaso :P care pe foaie e mai jos decat TA-ul PD06. Cand am dat sa ma urc pe el, mi s-a pus carcel la soldu' drept :D, capra mare. 
Tind sa cred ca ar trebui sa fie ok, dar parca m-as urca pe unul intai ca sa-mi fac o idee. Mai ales ca toate Vstromurile pe care le vad la vanzare acum sunt prin tara.

 

De curiozitate, cu ce te-ai ales in loc de strom? :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu, la 1.80 am mai săltat-o 4 cm de cvr și  tot mi se pare joasă... Nu trebuie să stai neapărat cu ambrele tălpi pe pământ. Oricum un picior trebuie să stea tot timpul pe scăriță, mai ales în off-road. Te lași pe-o bucă și întinzi bine celălalt picior 😛 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, vis-a-vis a spus:

Eu, la 1.80 am mai săltat-o 4 cm de cvr și  tot mi se pare joasă... Nu trebuie să stai neapărat cu ambrele tălpi pe pământ. Oricum un picior trebuie să stea tot timpul pe scăriță, mai ales în off-road. Te lași pe-o bucă și întinzi bine celălalt picior 😛 

Bine ca esti tu inalt 😛, e frumoasa vremea acolo sus? :D

Stiu ca nu trebuie sa stau cu ambele talpi, e ok. Am mers cu ceva caprite. Problema nu e neaparat sa ating pamantul cu ambele picioare cu toata talpa, vreau doar sa nu fiu balerina pe poante in momentele cand trebuie sa pun ambele picioare jos - gen impins motorul in spate. Faceam acum niste cercetare si se pare ca exista si o sa mai joasa in caz ca e nevoie de ea, desi unii se plang ca daca folosesti saua joasa sunt multe turbulente de pe oglinzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

57 minutes ago, dig_sf said:

cu ce te-ai ales

Intr-o vineri promitea un neamț ca pot sa ma aleg lunea urmatoare cu Deauville-ul de 700 pe care il avea la vanzare. Dar l-a dat sambata. Dupa alte cautari m-am ales cu un VX 800.

 

Untitled.png

Dar nu numai datele contribuie la o achizitie moto  :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l stapanesti sanatos!

M-am uitat si eu dupa ele, sunt motoare bune din ce am citit, dar sunt prea joase pentru ce mi-as dori eu. Gasisem si un XJ600 in stare foarte buna care m-a pus pe ganduri, dar mi-am dat seama ca daca vreau sa ma duc in Magura, spre exemplu, cu fata dupa mine in spate, cu ala n-am ce face pe acolo. 
Asa am ajuns inapoi la TA-uri/GS-uri si acum... Strom-uri. 
Strom-ul e singurul cu care nu am mers in realitate si vreau sa vad unul pe viu ca sa imi dau seama cam ce si cum.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6 minutes ago, dig_sf said:

Sa-l stapanesti sanatos!

Mulțam!

 

II bun Stromu. All rounder. Eu cand l-am probat venem dupa TDM 900, poate de aia nu mi-a placut. Dar am un prieten care a avut Transalp, Strom 650 2005, Strom 650 2014, iar acum are de 1000. :) Banuiesc ca daca erau motoare meh, mergea pe alta varianta.

Asa e, cel mai misto e daca ai ocazia sa te sui pe el sa vezi ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, VyXxer a spus:

Asa e, cel mai misto e daca ai ocazia sa te sui pe el sa vezi ce si cum.

Asa zic si eu, ca degeaba masor pixeli pe ecran.

 

Sa speram ca sare vreun coleg binevoitor p'aici :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...