Sari la conținut

Caut meseriaș amenajări interioare


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Salut, 

 

Caut în București meseriași care să-mi rezolve niște probleme într-un apartament - refacerea unei băi, faianță, instalații sanitare, zugraveală. 

Aveți ceva recomandari? 

 

Mersi! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Caut meseriaș amenajări interioare

Doar o informatie: frate-meu a cautat echipa vreo 2 ani si nu a gasit, asa ca a facut separat partea de instalatii si cea de faianta si zugraveala. Cu instalatorii a fost mai simplu, faianta si zugraveala a cautat mult si nu era nimeni interesat doar de o baie, a rezolvat in final cu un var din provincie care e profesionist in domeniu. Asta daca nu apelezi la un birou de arhitecti/decoratiuni interioare care au echipa lor, dar te costa cat o garsoniera noua.

 

Hint 2: daca ai prize sau lumina in baie si nu ai diferential in tabloul electric, pune. Si ca sa fii sigur schimba si cablurile electrice din pereti daca tot ai ocazia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

23 minutes ago, robert23mg said:

ce sa puna? cupru de 1.5?

1.5 este bun pentru toată casa. Pentru circuitele din bucătărie nu ar strica însă 2.5 (pentru cuptor și plita electrică).

 

Luigi, baftă cu căutarea, deși mărturisesc cu tristețe că am avut și eu experiențe de genul celor încercate de fratele lui @AdrianB1. E bine că ai deschis topicul însă, poate sare cineva care are vreo cunoștință.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, robert23mg a spus:

ce sa puna? cupru de 1.5?

Daca nu ai boiler instant, 1.5 e suficient pentru ce ai voie legal sa pui in priza intr-o baie in Romania: aparat de ras electric, incarcator de periuta, feon etc. Pentru lumina e arhisuficient. Ideea e ca daca ai aluminiu sau ceva cupru pe conductori independenti pusi acum vreo 30-40 de ani poti sa te trezesti cu surprize in genul celei de la maica-mea din apartamentul vechi de la bloc unde nulul era intrerupt fix pe un cadru de metal din spatele faiantei, drept pentru care instalatia mergea cu nul din metalul blocului (era cadrul din jurul tevilor de apa de pe verticala blocului). Si la 2-3 lei metrul de cablu electric decent e mai simplu sa il schimbi cand dai jos faianta decat sa o spargi ca sa faci reparatii cand de topeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Instalația electrică e refăcută. 

Am scris în topic ce mă interesează. 

Acum 7 ore, Cavaleru a spus:

eu pot sa iti dau om separat pt fiecare lucrare: instalatii, zugraveala + faianta si electrica.

Te rog.

Tot e ceva, vorbesc cu fiecare în parte și poate leg lucrările. 

Nu am nevoie de electrician, doar instalator, faianță și zugraveală. 

Mersi! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am cumparat un apartament nou si cum imi place sa fie alb de tot, am zis sa zugravesc. Cand m-am interesat, vai de capul meu ce preturi am primit.

Asadar, baiatu` si-a rezervat acest pistol, vopsea alba caparol max nush ce naiba, frumos totul acoperit in casa (nu am multe, repet, apartament nou) si dau frumos cu manuta mea ca nu ma doare mana. Daca vrei, iti imprumut jucaria cand termin eu treaba.

 

Succes!

https://www.dedeman.ro/bucuresti5/pistol-de-vopsit-electric-bosch-pfs-2000-440-w/p/1041001 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...