Sari la conținut

8. Liqui Moly Motorrad Grand Prix Deutschland


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 166
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 7 ore, B.B. a spus:

Ce îmi place acum de voi că toți îi doriți pensionarea.

Când ziceam eu de asta acum doi trei ani că ar fi cazul sa se retragă cat este un zeu toți mă luați la treise paișpe.

Acum o să se întâmple exact cum am prezis eu, o să rămână în amintire exact un târâie-koaiele pe asfalt.

Pai pt ca judeci gresit - situatia nu e deloc aceeiasi.Acum 2-3 ani avea curse in care era briliant.

Anul trecut a luat podium la Jerez in deschidere.La Rimini a iesit pe 4.In Barcelona daca nu o comitea aiurea avea sanse ff mari la victorie.

Tot timpul am zis ca nu are de ce sa se retraga cand se bate la podiumuri si la locurile 4-6.De ce sa se retraga daca are rezultate?

 

Insa sfarsitul de sezon a fost f slab iar inceputul de 2021 si mai rau.De aceea m-am sucit si am intrat si eu in randul celor care ii "cer" pensionarea - pt ca el nu mai are deloc rezultatele (de la inceputul) anului trecut.

Tu cand ii cereai pensionarea erai hater,la fel cum sunt cei care ii cer pensionarea/retragerea lui MM acum.Rossi acum 2-3 ani mergea bine,in 2020 decent pana la jumate,2021 ZERO.De aceea ii cerem pensionarea.

Mda,ce ai prezis tu...toti ajung sa nu mai aiba performante eventual,e normal.E ca si cum ai fi prezis ca la un moment dat Rossi va imbatrani,pai doh...

Si MM va pati acelasi lucru,nu mai fi fanboy pt unul si hater pt celalalt.

Acum 1 oră, PzKpfW a spus:

Da foarte frumos.Elegant.

Era the thing to do.

Mai ales ca la VR46 mai mult ca sigur vor fi pe Ducati...sa il vedem cum isi da cu stangul in dreptul pe Ducati si iese pe 20+...nu se face pt un asemenea campion.

Rossi e briliant si va ramane asa no matter what :ok:

 

Paolo Ciabatti - Ducati ‘very close to agreement’ with VR46

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mm o să plece singur, nu rezistă să termine pe nșpe în cursă, de aia se și tăvălește mereu! Numai să nu se rupă iar din nebunia lui, deși probabil asta o să se întâmple. 

O spun din nou, cariera lui Rossi s-a terminat după covid. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 ore, ENEOS a spus:

Familia Marquez pe 12-13, s-a activat prematur @B.B.

Familia Marquez in Q2.

 

Cred că tu te-ai activat prematur.

In FP2 MM nici nu a mers la timp rapid.

Dar nu ai de unde ști asta daca nu ai urmărit.

Acum 21 ore, B.B. a spus:

Ce îmi place acum de voi că toți îi doriți pensionarea.

Când ziceam eu de asta acum doi trei ani că ar fi cazul sa se retragă cat este un zeu toți mă luați la treise paișpe.

Acum o să se întâmple exact cum am prezis eu, o să rămână în amintire exact un târâie-koaiele pe asfalt

Părea că merge ok-ish...

A căzut prea mult și brusc anul asta.

Acum 15 ore, PzKpfW a spus:

Poate ar fi mers și wsbk?

Sau nici acolo nu e "ușor"?..

 

 

Deși el a declarat că nu știe de unde sunt zvonurile că se va retrage...

Poate e și asta fake?

Acum 14 ore, ENEOS a spus:

Mm o să plece singur, nu rezistă să termine pe nșpe în cursă, de aia se și tăvălește mereu! Numai să nu se rupă iar din nebunia lui, deși probabil asta o să se întâmple. 

O spun din nou, cariera lui Rossi s-a terminat după covid. 

Da, așa e.

:crack:

Acum 11 ore, PzKpfW a spus:

 

Ducati-l pupă-n dos pentru că ar avea de câștigat din experiența lui, i-ar ajuta la dezvoltare. Îmi aduce aminte de ce spunea Pirro acum vreo lună: I'd like to have Valentino Rossi try this Ducati.

Nu știe nimeni cum va merge, e in mare "?", Ok alt tip de experiență da, dar asta cu mersul..

 

Adică Dovi se plângea că nu ia curbe.

 

Știu, nu mai e moto pe care a mers acum x ani dar tot are niste particularități.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, ENEOS a spus:

Mm o să plece singur, nu rezistă să termine pe nșpe în cursă...

Tocmai ce vorbeam despre hateri.Exemplul perfect.

Cariera lui Rossi se termina pt ca 42 de anișori going on 43 nu pt ca Covid.

Acum 12 ore, PzKpfW a spus:

Ducati-l pupă-n dos pentru că ar avea de câștigat din experiența lui, i-ar ajuta la dezvoltare. Îmi aduce aminte de ce spunea Pirro acum vreo lună: I'd like to have Valentino Rossi try this Ducati.

Nu vreau sa fac iarăși o mare discuție din asta dar reia contribuțiile lui Rossi la dezvoltarea Yamaha... nush ce sa zic daca ar fi un mare câștig.

Ok ok experiență huge dar....dezvoltator...I donno el se plânge de Yamaha care merge brici.Pe Ducati ce sa faca el?Sa spuna cat de nașpa e si sa ceara total redesign?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, Method a spus:

Cariera lui Rossi se termina pt ca 42 de anișori going on 43 nu pt ca Covid.

Crezi ce vrei, însă rezultatele au devenit dezastruoase de când a revenit după boală. Acum e ceva știut că ăștia mai bătrâni sunt afectați mai rău, doar ăsta e scopul inițial al virusului. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, ENEOS a spus:

Crezi ce vrei, însă rezultatele au devenit dezastruoase de când a revenit după boală. Acum e ceva știut că ăștia mai bătrâni sunt afectați mai rău, doar ăsta e scopul inițial al virusului. 

Ce sa facă daca afara nu e ca la noi, ce era să se fi vaccinat apoi rapel o porție de mici?

 

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l am auzit sa se plângă de insuficiență respiratorie sau etc

Alte efecte nu vad ce ar putea avea.

 

Zarco pole dupa care s a împrăștiat

Quarta 2 la milimetru

Marquez pe 5

Martin pe 7

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, frigider a spus:

Zarco  pe yama de uzina lua titlul anul asta.

Ca să ia titlul e nevoie de mult mai mult decât blană orbitoare pe un tur cu finalizare în pietriș!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, frigider a spus:

un lucru zic: Zarco  pe yama de uzina lua titlul anul asta.

MM pe 5 - inca un pas spre retragere.

Martin i-a dat capat frate.

Ahahaha funny but true :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 19.06.2021 la 0:27, Method a spus:

Pai pt ca judeci gresit - situatia nu e deloc aceeiasi.Acum 2-3 ani avea curse in care era briliant.

Anul trecut a luat podium la Jerez in deschidere.La Rimini a iesit pe 4.In Barcelona daca nu o comitea aiurea avea sanse ff mari la victorie.

Tot timpul am zis ca nu are de ce sa se retraga cand se bate la podiumuri si la locurile 4-6.De ce sa se retraga daca are rezultate?

 

Insa sfarsitul de sezon a fost f slab iar inceputul de 2021 si mai rau.De aceea m-am sucit si am intrat si eu in randul celor care ii "cer" pensionarea - pt ca el nu mai are deloc rezultatele (de la inceputul) anului trecut.

Tu cand ii cereai pensionarea erai hater,la fel cum sunt cei care ii cer pensionarea/retragerea lui MM acum.Rossi acum 2-3 ani mergea bine,in 2020 decent pana la jumate,2021 ZERO.De aceea ii cerem pensionarea.

Mda,ce ai prezis tu...toti ajung sa nu mai aiba performante eventual,e normal.E ca si cum ai fi prezis ca la un moment dat Rossi va imbatrani,pai doh...

Si MM va pati acelasi lucru,nu mai fi fanboy pt unul si hater pt celalalt.

Da foarte frumos.Elegant.

Era the thing to do.

Mai ales ca la VR46 mai mult ca sigur vor fi pe Ducati...sa il vedem cum isi da cu stangul in dreptul pe Ducati si iese pe 20+...nu se face pt un asemenea campion.

Rossi e briliant si va ramane asa no matter what :ok:

 

Paolo Ciabatti - Ducati ‘very close to agreement’ with VR46

Nu ai înțeles ideea.

CHIAR DACĂ INCA ERA BUN Rossi trebuia să se retragă atunci pentru a preveni situația de acum. Pentru a nu cădea în derizoriu.

Sa se retragă când încă merge bine pentru că inevitabil, cum zici și tu, o să ajungă să meargă prost.

Să prevadă momentul și să zică stop.

Adică să te lași de ceva înainte de a fi prea târziu.

Ce am prezis eu a fost că asta o sa se întâmple, că Rossi o să se încăpățâneze sa concureze până când nu o sa mai poată și chiar cei mai înfocați fani o să-i zică: gata tataie, mergi la boxe, fa altceva.

Nu am prezis eu că o să îmbătrâneasca Rossi...

Ai înțeles?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, ENEOS a spus:

Ca să ia titlul e nevoie de mult mai mult decât blană orbitoare pe un tur cu finalizare în pietriș!

Ești blocat pe incidentul asta,

Z se califica bine de obicei.

 

 

Lăsând toată caterinca la o parte mie îmi pare rău că vin merge așa prost.

Decât sa defileze Q mi ar fi plăcut să îl mai încurce din când in când și celălalt pian.

Nu neapărat prin duel că Vin nu prea știe cu depășiri dar cu o victorie acolo, ii mai lua 5 puncte, campionat mai strâns.

 

 

Un lucru mai zic: sper sa nu cada nimeni. Cu un mic subînțeles. 

 

Dar serios, vreau cursa animata.

Acum 9 ore, ENEOS a spus:

Ca să ia titlul e nevoie de mult mai mult decât blană orbitoare pe un tur cu finalizare în pietriș!

Uiți că parcă a avut pole și când era la tech 3 pe pian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, frigider a spus:

Uiți că parcă a avut pole și când era la tech 3 pe pian.

 

pare ca ii dai dreptate colegului cu asta, facea acelasi lucru la yamaha zarco

6 pole-uri, 0 victorii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 43 minute, frigider a spus:

Ești blocat pe incidentul asta

Pe ce circuit a făcut record de viteză după care s-a dus în păpușoi? 

Ideea e că, dpmdv cel puțin, nu are ce-i trebe pt a fi campion, chiar dacă uneori e f rapid. Dar tu "batman, batman!" 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, prafrau a spus:

 

pare ca ii dai dreptate colegului cu asta, facea acelasi lucru la yamaha zarco

6 pole-uri, 0 victorii

Era la tech 3, pian sh.

Plus ca crescut de atunci.

Uiți că e pe 2 in campionat.

1 oră în urmă, ENEOS a spus:

Pe ce circuit a făcut record de viteză după care s-a dus în păpușoi? 

Ideea e că, dpmdv cel puțin, nu are ce-i trebe pt a fi campion, chiar dacă uneori e f rapid. Dar tu "batman, batman!" 

Omul a mai evoluat, e constant și scoate rezultate bune în curse.

După 7 curse e pe 2 la diferența mica.

După rezultatele de acum mie mi pare că are stofă.

 

 

 

Nu de pole și căzut ziceam că a mai făcut, de pole doar.

 

 

 

Mai in gluma mai in serios e o tactică asta: faci pole cu puțin înainte de finalul sesiunii apoi o trântești intenționat și gata, steag galben, ramai in pole garantat oarecum. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, ENEOS a spus:

 

Ideea e că, dpmdv cel puțin, nu are ce-i trebe pt a fi campion, chiar dacă uneori e f rapid. Dar tu "batman, batman!" 

Dar este dublu campion la Moto 2. Stie cum se castiga un campionat si are cam tot ce ii trebuie ca sa ia un titlu si la Moto Gp, mai putin o motocicleta care sa faca diferenta. 

Acum 3 ore, frigider a spus:

 

Mai in gluma mai in serios e o tactică asta: faci pole cu puțin înainte de finalul sesiunii apoi o trântești intenționat și gata, steag galben, ramai in pole garantat oarecum. 

 

POLE ZARCO.jpg

Evident, este o gluma si trebuie tratata ca atare... 

Si Honda este nemultumita de utilizarea heigh-devices, cum ca nu ar fi "safe": https://www.crash.net/motogp/news/981105/1/rideheight-devices-not-safe-sounds-honda-trying-get-it-banned

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

#20 e pe podium. Yamaha înseamnă și locurile 14, 17 și 20.

 

Quartararo devine Márquez-ul celor de la Yamaha.

 

 

Super cursă făcută de Márquez. Victorie muncită și meritată. Quartararo a făcut un pas spre titlu cursa asta. Cursă frumoasă făcută și de Aleix și Pecco.

Ducati și mai ales Yamaha la pământ. 

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...