Sari la conținut

9. Motul TT Assen


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 209
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 18 minute, danypop a spus:

E ceva anormal sau nemaivăzut? 

Nu, doar că este f evident, nu pare că îl deranjează pe MM.

Nu vezi asta așa des la alte echipe.

Vin după q,q după vin , Miller cu Peco.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S a activat Vinales very nice.

Yamaha intr o ligă a lor....si cand te gândesti ca Rossi are aceeiasi motocicleta...păcat.

F  Bine Bagnaia f bine Zarco amândoi vin dupa nist3 curse mai slabute si dupa trecerea in Q1.

MM a zis ca va avea probleme pe acest circuit si ca se va chinui si in quali si in cursa....Nu a gresit.Bine ca nu s a accidentat macar .I a întristat insa putin pe aplaudaci nu?BB..🤭

 

Acosta a căzut urat in fp3 pe final cu inca vreo 3 si nu participa la Assen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost electronic glitch care a cauzat high sideul la MM.

 

Daca termina cursa e bine.

 

nu pot sa nu observ: q nu prea cade. nici in FPuri nici in quali nici in cursa. Mare lucru.

si stie sa se califice.

 

clar material de campion.

 

din nou: doar q il poate bate pe q in acest sezon.

 

mir nu cred ca mai ia campionatul anul asta. f slab in calificari, nu ai cum sa ii mai ajungi.

 

maricei timpii intre pozitii pe circuitul asta.

 

 

o fi ducati buna dar nu e suficient de buna cat sa ia campionatul.

stiu, sunt pe 2,3,4 in campionat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, frigider a spus:

nu pot sa nu observ: q nu prea cade. nici in FPuri nici in quali nici in cursa. Mare lucru.

si stie sa se califice.

 

clar material de campion.

:agree:

Acum 8 ore, frigider a spus:

din nou: doar q il poate bate pe q in acest sezon.

 

mir nu cred ca mai ia campionatul anul asta. f slab in calificari, nu ai cum sa ii mai ajungi.

 

maricei timpii intre pozitii pe circuitul asta.

 

 

o fi ducati buna dar nu e suficient de buna cat sa ia campionatul.

stiu, sunt pe 2,3,4 in campionat.

Nu stiu ce sa zic.Ok,la Assen vor rupe norma (cu Yamaha cea neperformanta desigur :P )

Aici pierd enorm pe ultimul sector Ducati - am vazut la fiecare fast time - Zarco si Bagnaia timpi similari Yamaha pe primele 3 sectoare si apoi la final ieseau cu 0.3...0.4 in spate.

 

Dar dupa vacanta de vara vin o suma de circuite ce nu sunt deloc pe placul Yamaka : 2xRBR .Silverstone,Aragon,Rimini (aici e ok pt ei),apoi Cota,Thailanda....

Pe nici unul din astea (exceptand Rimini) nu vor mai fi favoriti Yamaha...pana la Melbourne.

 

Ok,nici Ducati nu va zburda pe ele - la RBR va avea probleme cu KTM,pe Silverstone Suzuki e f puternica,Aragon e circuit care ii place lui MM,Cota la fel,poate si in Thailanda sa le fure puncte...dar se va juca.

Zarco a mers slab la Sachsen,era normal sa mearga slab dar totusi prea slab a mers,sa vedem aici.Daca aici prinde un loc sub podium - 4,5 (Q prim favorit la victorie ca Vin iar nu va gasi ambreiajul sau se va emotiona daca il depaseste careva dur pe primele viraje ca nu are skillul lui Lorenzo sa plece racheta pe gume reci),dupa vacanta de vara Zarco poate sa recupereze.Nici Bagnaia nu e pierdut.

Mir...cam ai dreptate.Din pacate.Nu mai e 2020 sa fie toti zapaciti si Mir cel rece sa profite,acuma baietii ii dau tare.

 

Dar....daca Zarco/Bagnaia puncteaza solid dupa vacanta de vara si pun presiune pe Q....titlul inca se joaca si nu tine exclusiv de Q.

Zarco tot subliniaza ca Ducati v2021 e f buna,si el si Bagnaia vad ca au mers f bine aici unde nu prea e de Ducati,iar la Sachsen Bagnaia a mers decent.Dupa vacanta de vara va veni soarele si pe strada lor.Depinde mult si de ei.

 

 

Pe surse - povesti ca Vinales ar putea sari (de comun acord cu Yamaka) la Aprilia pt 2022.Doamne-ajuta !

Hai Morbi !

Urat moment si-a gasit si asta sa se accidenteze....de parca exista vreunul potrivit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda asta am zis si eu 2 randuri mai sus...

 

Si alt zvon - Pedrosa wildcard la Missano.

 

Acosta A fost declarat unfit pt quali si ziua de sâmbătă. Nici unul n am fost atenti sa citim ca era vorba de ziua de sâmbătă și ca vor reveni cu informații in functie de starea riderului.

Se pare ca e ok ish

Cszatura urâtă doar ca nu s a intamplat pe final de linie dreaptă unde sunt viteze marjcele chiar și la moto 3 ci pe ieșirea din ultimul viraj.A dat cineva peste el ca au cazut vreo 4...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Method a spus:

Pe surse - povesti ca Vinales ar putea sari (de comun acord cu Yamaka) la Aprilia pt 2022

Ar fi ceva, nu înțeleg totuși de ce l-ar vrea Aprilia.

OMG, de fapt de ce l-ar vrea vreo echipă pe Vin?

Omu e be primul ba ultimul, ia pole da termina in pluton etc. 

 

Omul este o loterie, toată lumea știe că sunt șanse f mici sa câștigi la loto.

Acum 10 minute, ioio_viola a spus:

umbla vorba ca MV o sa mearga la Aprilia la anul :)

Lol vai de capul lor.

Asta înseamnă că nu mai vine Dovi.

 

Sincer, cu atâția buni la clasele mici eu nu m-aș lega la cap cu Vin.

Dar vedem.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare ca Aprilia considera ca pot avea rezultate mai bune si cauta un pilot mai experimentat sa arate adevaratul potential. de aia caut unul cu experienta in defavoarea unui tinerel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, ioio_viola a spus:

mie mi se pare ca Aprilia considera ca pot avea rezultate mai bune si cauta un pilot mai experimentat sa arate adevaratul potential. de aia caut unul cu experienta in defavoarea unui tinerel.

Daca o pui așa sună chiar bine.

Problema e că vine Vin, câștigă o cursă apoi papa concesii 🙃

Sau care era regula? Podium pe uscat?

 

Sper sa facă show MM daca tot pleaca din spate. Doar să nu cadă.

 

Q ar trebui sa câștige.

Știu că Vin a fost rapid tot weekendul dar Vin nu prea știe să depășească.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, frigider a spus:

Sper sa facă show MM daca tot pleaca din spate. Doar să nu cadă.

 

o sa fie greu, prea multe curbe de dreapta

pe langa asta, nu o sa mai fie langa domnisoarele de la yamaha, o sa stea pe langa ghiolbanii aia de la ducati si ktm care se fac ca nu-l vad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, frigider a spus:

Ar fi ceva, nu înțeleg totuși de ce l-ar vrea Aprilia.

 

Omul este o loterie, toată lumea știe că sunt șanse f mici sa câștigi la loto.

 

Asta înseamnă că nu mai vine Dovi

Da, cred ca Aprilia isi ingroapa proiectul daca il iau pe Vin. Ei au nevoie de un pilot de feedback, in momentul asta, un pilot care sa arate cu degetul unde sunt problemele. Vin a mers ani de zile pe Yamaha, poate cea mai friendly motocicleta, iar el nu intelegea nimic. Ca sa nu mai vorbim de inconstanta lui. Nu este pilot pentru o echipa care inca isi pune la punct motocicleta si nici pentru o echipa de uzina. Pilot de client, merge... 

 

Din cate am mai citit, inca sunt in tratative cu Dovi, dar si italianul trebuie sa se grabeasca. In locul Apriliei, i-as ridica statuie in curtea ateliarului, numai sa il fac sa semeneze. Dovi, alta clasa de pilot fata de Vin, din toate punctele de vedere... Si, ca tot veni vorba de pilotii de la Aprilia, tot imi pare rau dupa prapaditul ala de Iannone... pacat de atata talent irosit... :( 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, prafrau a spus:

 

o sa fie greu, prea multe curbe de dreapta

pe langa asta, nu o sa mai fie langa domnisoarele de la yamaha, o sa stea pe langa ghiolbanii aia de la ducati si ktm care se fac ca nu-l vad

Haha, vedem, ideea e că timpii erau mari intre piloți, poate ajunge asta cumva, un strat bun etc.

Acum 1 oră, xt600 a spus:

Da, cred ca Aprilia isi ingroapa proiectul daca il iau pe Vin. Ei au nevoie de un pilot de feedback, in momentul asta, un pilot care sa arate cu degetul unde sunt problemele. Vin a mers ani de zile pe Yamaha, poate cea mai friendly motocicleta, iar el nu intelegea nimic. Ca sa nu mai vorbim de inconstanta lui. Nu este pilot pentru o echipa care inca isi pune la punct motocicleta si nici pentru o echipa de uzina. Pilot de client, merge... 

 

Din cate am mai citit, inca sunt in tratative cu Dovi, dar si italianul trebuie sa se grabeasca. In locul Apriliei, i-as ridica statuie in curtea ateliarului, numai sa il fac sa semeneze. Dovi, alta clasa de pilot fata de Vin, din toate punctele de vedere... Si, ca tot veni vorba de pilotii de la Aprilia, tot imi pare rau dupa prapaditul ala de Iannone... pacat de atata talent irosit... :( 

Asta mă mir și eu.

Cred că vor doar sa vadă dacă moto poate câștiga o etapă din când în când?

 

Acum 5 minute, PzKpfW a spus:

 

 

Deja nu mai este zvon, a fost confirmat de autosport, sursă serioasă și fiabilă.

Papa Dovi.

Au tras de el Aprilia, acum e pe bara iar.

Doar la petronas?

Deși yama vrea tineri.

Poate l fura pe Raul Fernandez?

Cu Gerloff nu cred că e combinație.

 

Sunt curios cum vor fi cursele de acum încolo lui vin.

Oare îl sabotează yama sa nu îl încurce pe Q?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, frigider a spus:

Haha, vedem, ideea e că timpii erau mari intre piloți, poate ajunge asta cumva, un strat bun etc.

Asta mă mir și eu.

Cred că vor doar sa vadă dacă moto poate câștiga o etapă din când în când?

 

Papa Dovi.

Au tras de el Aprilia, acum e pe bara iar.

Doar la petronas?

Deși yama vrea tineri.

Poate l fura pe Raul Fernandez?

Cu Gerloff nu cred că e combinație.

 

Sunt curios cum vor fi cursele de acum încolo lui vin.

Oare îl sabotează yama sa nu îl încurce pe Q?

 


n-are Vinales ritmul si sangele lui Qua sa-l incurce.

e prea in forma acuma. Sper sa fie asa si dupa pauza de vara.

Gerloff e subtire, dar e american.. dc vine cu bani seriosi, o sa prinda o echipa de uzina...de vreo 2-3 ani Dorna sustine AMA incercand sa aduca un pilot in motogp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, frigider a spus:

 

Cred că vor doar sa vadă dacă moto poate câștiga o etapă din când în când?

Oare îl sabotează yama sa nu îl încurce pe Q?

 

Presupunand ca Aprilia ar putea castiga deja curse, mult mai multe ar castiga cu Dovi, decat cu Vin. 

Iar pe Vin nu trebuie sa il saboteze Yamaha, se saboteaza el. Azi s-a vazut de ce baiatul asta nu va fi campion mondial la MotoGP, nici daca participa cu F35. Cred ca este cel mai slab pilot la capitolul depasiri pe care l-am vazut vreodata. Sa piarda atat timp in spatele lui Nakagami si Bag, care aveau ritm mai slab decat el... la Assen... fereasca 'mnezo'.... Asta e pilot de uzina la Yamaha... :disappointed:

 

Zarco a spalat din nou onoarea ducatistilor, insa pacat de Bagnaia, a facut o cursa foarte buna. 

Mir, excelenta cursa de recuperare, pacat ca anul asta Suzuki nu prea poate tine pasul cu restul... un podium cat o victorie pentru Mir. 

 

MM cum era de asteptat. A recuperat bine, insa in situatia data, cam acolo e locul lui. De remarcat ca nu a reusit neam, sa treaca de Bagnaia. Pustiul are o defensiva si niste nervi beton. 

 

Miller... imi place maxim baiatul asta, dar se profileaza un nou Crutchlow in paddok. Ori la bal ori la spital... 

 

Cand scriu, ruleaza F1.......... somnul mintii... 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, ioio_viola a spus:

La cum s-a comportat MV la sfarsitul cursei e clar ca o sa fie o despartire de Yamaha. 

Nu cred ca-l mai suporta nici aia si nici el pe ei. E cam clara despartirea.

True.

 

Si iar n.a stiut cu ambreiajul la start...vorbele lui.

 

Cursa buna Zarco mir dar și Bagnaia deși a gresit nu s a enervat cand a primit penalizare ci a continuat în ritm bun.

Si oliveira si MM au mers bine.

 

A,si bun pilotul din sbk am văzut....cu Yamaha aici...tot cam ca Morbi a mers...Sunt buni ăștia mă 🤭

 

Ce e haios despre Vinales e faptul că el tot timpul a mers asa (de prost),Adică după Primele 3 curse din 2017 efectiv n a mai făcut nimic notabil.

Dar motoreta era de vina desigur nu el....Yamaha cea problematică....mhmm.

A fost nevoie sa vina un pilot rapid si consistent in persoana lui Q ca sa expuna faptul că nu motoreta ci pilotul scartaie masiv în acea ecuație.

Jarvis doarme ca de obicei.

 

De urmărit conferința de presă post race...despărțirea de Yamaha pare clară.

Vor fi declarații de presă maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene, mie imi pare rau de Aprilia daca il iau pe Viniales. asta in plm nu e in stare sa-si traga fermoaru la cizme fara instructiuni.

 

nu e conferinta de prese sa nu-l aud, ca eu nu stiu, habar n-am, tot din gama asta de ridicat din umeri.

 

Aprilia ar trebui sa-l convinga pe dovi ca macar ala e in stare sa dea feedback back. cu viniales, o sa stea sa ridice unii la altii din umeri si bietu alexis o sa traga pt 2 piloti dezvoltarea..

 

Qarta impecabil ba baiatule. cum s-a apropiat un pic Maverik cum i-a dat cu praf in ochi.. instanta reactia..

 

daca nu iese campion mondial anu asta, voi fii foarte surprins.

 

Rins e ca maioneza, arata bine pana cand se taie si sanatate...

 

Nakagami tre sa mearga la consiliere ceva. n-ai cum sa fii asa rapid si de la o singura depasire sa te pierzi complet cateva ture..

 

MM inca sufera dar e pe panta ascendenta.

 

de Rossi ce sa mai zic. il ador, il iubesc, dar sezonul asta e dezastru. Mare pacat ca asta va fii probabil ultimul oricum tot o LEGENDA este!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, Cavaleru a spus:

de Rossi ce sa mai zic. il ador, il iubesc, dar sezonul asta e dezastru. Mare pacat ca asta va fii probabil ultimul oricum tot o LEGENDA este!

+10000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba baetzi , eu îl știam ,ca toată lumea, pe Vin mai prostovan așa....bai, dar asta e pur și simplu caz de retard mintal...e incredibil. I-a văzut cineva declarația? ...bai frate , e incapabil să exprime orice fel de idee sau sentiment. Pe bune , mi-e milă de el ...

Editat de Aurex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...