Sari la conținut

9. Motul TT Assen


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Maverick Viñales is appointed to VR46; Franco Morbidelli could join the factory team and Marco Bezzecchi at Petronas.....

 

Fac pariu pe o lada de bere ca Vinales o sa performeze mai bine la Ducati decat la Yamaha...

Cine se baga la pariu?:)

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 oră în urmă, Method a spus:

MM n-are ce amesteca anul asta,mai poate pune pretentii doar la niste podiumuri sau poate poate victorie de etapa

Pai are, ai zis și tu, încurca fiind pe sus, primele 6locuri.

1 oră în urmă, Method a spus:

True...de aia nu prea are cum lua un ktm titlul.Pt ca e nevoie de mult mai mult decat un pilot bun.

*Deocamdată.

Nu știm unde vor fi peste 1-2-3 ani.

Acum 23 minute, damager a spus:

Maverick Viñales is appointed to VR46; Franco Morbidelli could join the factory team and Marco Bezzecchi at Petronas.....

 

Fac pariu pe o lada de bere ca Vinales o sa performeze mai bine la Ducati decat la Yamaha...

Cine se baga la pariu?:)

OMG ireal 

Presupun că aste sunt "bârfe".

Nu cred că un om pleacă de la yama și se duce la duc.

Eu nu cred că Rossi l ar lua știind ce ciudat e omul, ba primul ba ultimul.

O rotita are 1-2 dinți ciobiți ori lipsește complet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

decat Vin, mai bine orice pusti de la academia proprie....., Vin e JALEEEE!

nu cred ca sponsorii se inghesuie la usa lui Vin, si asta e un aspect de luat in seama, mai ales la o echipa noua...,

nu cred ca seicul sau printul sau ce mama dracului o fi, baga bani fara numar fara numar in echipa VR46

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, apriliacluj a spus:

decat Vin, mai bine orice pusti de la academia proprie....., Vin e JALEEEE!

nu cred ca sponsorii se inghesuie la usa lui Vin, si asta e un aspect de luat in seama, mai ales la o echipa noua...,

nu cred ca seicul sau printul sau ce mama dracului o fi, baga bani fara numar fara numar in echipa VR46

Vin a stat ani de zile la yama de uzină.

Daca era să ia un titlu îl lua.

 

Acum zic și eu de Vin că "s-a-ngropat".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu gasesc o explicatie logica prin care Rossi l-ar dori la echipa.

 

sa zicem ca e rapid - dar nu a mers pe Ducati deci loteire cu mari sanse de fail chiar 99%

e inconstant

tot timpul e altceva de vina, numai el nu..

Rossi stie ce ii poate pielea..

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi adevarat, ceea ce sfideaza logica, daca ar fi sa mearga mai bine ca la Yamaha, ceea ce nu cred, sa-l bata pe Quartararo, mai rau, atunci probabil ca Rossi o sa-l ia si pe Javris ca femeie de servici in paddock. Este singura explicatie logica pentru care Rossi l-ar vrea pe Vinales la el in echipa. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, damager a spus:

Maverick Viñales is appointed to VR46; Franco Morbidelli could join the factory team and Marco Bezzecchi at Petronas.....

 

Fac pariu pe o lada de bere ca Vinales o sa performeze mai bine la Ducati decat la Yamaha...

Cine se baga la pariu?:)

Am avut dreptate....a cata oara? :P

Inca la nivelul de barfa/zvon dar deja aproape aproape done :

Franco Morbidelli could join the factory team and Marco Bezzecchi at Petronas

 

...pai n-ai ridicat stacheta asa de sus :crack:

Ducati cred ca i se potriveste mai bine,da.DAAR...Ducati are un stil aparte de condus aparte de Suzuki si de Yamaha,motorete pe care a mers el din 2015 pana acum.Pe foaie inclin sa iti dau dreptate.In real life...o mare necunoscuta.

Problema la Vinales e si faptul ca e dificil si indaratnic si nu asculta de sefii de echipa - Forcada era mana forte si l-a dat afara pe Forcada,Galbusera e carpa si nici cu asta nu-i place...dificil omul.Vom vedea.Va fi interesant oricum.

Acum 2 ore, frigider a spus:

Pai are, ai zis și tu, încurca fiind pe sus, primele 6locuri.

*Deocamdată.

Nu știm unde vor fi peste 1-2-3 ani.

Pai da incurca pe cei care se bat la podium pt ca in mod clar va vrea si el.Chestia e ca eu cred ca mai degraba il va ajuta pe Q,dat fiind faptul ca urmatoarele curse sunt propice Ducati urilor si MM sigur isi va baga coada.Va fi interesant.

 

Nu stim unde vor fi peste 3 ani - corect.Insa noi ne refeream la perioada 2022-2024? urmatorii 2 ani pt care probabil i s-a facut lui Oli oferta de catre Yamaha.Cred ca putem spune usor ca la anul ktm nu se va bate pt titlu iar Yamaha se va bate nu?Si probabil la fel in 2023.So...Oliveira daca ar fi acceptat oferta Yamaha factory,anul viitor ar fi putut fi contender....ceea ce clar nu va fi cazul de la ktm.

Acum 11 minute, Cavaleru a spus:

eu nu gasesc o explicatie logica prin care Rossi l-ar dori la echipa.

 

sa zicem ca e rapid - dar nu a mers pe Ducati deci loteire cu mari sanse de fail chiar 99%

e inconstant

tot timpul e altceva de vina, numai el nu..

Rossi stie ce ii poate pielea..

Eh...e un bet interesant.Pe de o parte,decat vreun wannabe din moto2,e mai bun.

Tantalau tantalau dar e fantastic de rapid cand i se aliniaza stelele.TREBUIE insa neaparat sa ii faca cineva alinierea,ca el nu e in stare.Potential este.Nu cred insa ca va putea sa-l exploateze vreodata la 100%.

Ai atras atentia insa asupra unui punct f interesant - cred ca Rossi il stie,poate e ceva acolo...

 

Ok poate vine si ieftin avand in vedere circumstantele in care pleaca de la Yamaha,si pe partea ailalta,e un pilot tried and tested cu potential de a castiga curse.Ce variante ar mai avea VR46?Remy Gardner?Sau cine?Ma lesi?

Acosta?Degeaba il momeste Rossi,Acosta e luat.Sorry no go.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, damager a spus:

Maverick Viñales is appointed to VR46; Franco Morbidelli could join the factory team and Marco Bezzecchi at Petronas.....

 

Fac pariu pe o lada de bere ca Vinales o sa performeze mai bine la Ducati decat la Yamaha...

Cine se baga la pariu?:)

 

https://www.gpone.com/en/2021/07/06/motogp/video-tardozzi-vinales-i-wish-aprilia-to-have-the-best-riders.html

 

mai trebuie sa-l vrea si Ducati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Method a spus:

Pai da incurca pe cei care se bat la podium pt ca in mod clar va vrea si el.Chestia e ca eu cred ca mai degraba il va ajuta pe Q,dat fiind faptul ca urmatoarele curse sunt propice Ducati

nebatandu-se la victorie cred ca ii va face mai degraba rau lui Q, presupunand ca 1,2,3 o sa fie ducati (lol sigur n-o sa fie asa) Q o sa fie mai in spate, unde o sa fie si prietenul tuturor: MM.

Acum 1 oră, Method a spus:

Cred ca putem spune usor ca la anul ktm nu se va bate pt titlu iar Yamaha se va bate nu?

probabil ca asa e.

am zis: omu vrea sa faca istorie: primul care ia titlul cu KTM.

zi tu ca nu suna tare.

Acum 1 oră, Cavaleru a spus:

eu nu gasesc o explicatie logica prin care Rossi l-ar dori la echipa.

 

sa zicem ca e rapid - dar nu a mers pe Ducati deci loteire cu mari sanse de fail chiar 99%

e inconstant

tot timpul e altceva de vina, numai el nu..

Rossi stie ce ii poate pielea..

 

daca ai noroc mai ia 1-2 victorii de etapa?

dar pe ducati nu stim daca se va descurca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Method a spus:

Am avut dreptate....a cata oara? :P

Inca la nivelul de barfa/zvon dar deja aproape aproape done :

Franco Morbidelli could join the factory team and Marco Bezzecchi at Petronas

 

...pai n-ai ridicat stacheta asa de sus :crack:

Ducati cred ca i se potriveste mai bine,da.DAAR...Ducati are un stil aparte de condus aparte de Suzuki si de Yamaha,motorete pe care a mers el din 2015 pana acum.Pe foaie inclin sa iti dau dreptate.In real life...o mare necunoscuta.

Problema la Vinales e si faptul ca e dificil si indaratnic si nu asculta de sefii de echipa - Forcada era mana forte si l-a dat afara pe Forcada,Galbusera e carpa si nici cu asta nu-i place...dificil omul.Vom vedea.Va fi interesant oricum.

Pai da incurca pe cei care se bat la podium pt ca in mod clar va vrea si el.Chestia e ca eu cred ca mai degraba il va ajuta pe Q,dat fiind faptul ca urmatoarele curse sunt propice Ducati urilor si MM sigur isi va baga coada.Va fi interesant.

 

Nu stim unde vor fi peste 3 ani - corect.Insa noi ne refeream la perioada 2022-2024? urmatorii 2 ani pt care probabil i s-a facut lui Oli oferta de catre Yamaha.Cred ca putem spune usor ca la anul ktm nu se va bate pt titlu iar Yamaha se va bate nu?Si probabil la fel in 2023.So...Oliveira daca ar fi acceptat oferta Yamaha factory,anul viitor ar fi putut fi contender....ceea ce clar nu va fi cazul de la ktm.

Eh...e un bet interesant.Pe de o parte,decat vreun wannabe din moto2,e mai bun.

Tantalau tantalau dar e fantastic de rapid cand i se aliniaza stelele.TREBUIE insa neaparat sa ii faca cineva alinierea,ca el nu e in stare.Potential este.Nu cred insa ca va putea sa-l exploateze vreodata la 100%.

Ai atras atentia insa asupra unui punct f interesant - cred ca Rossi il stie,poate e ceva acolo...

 

Ok poate vine si ieftin avand in vedere circumstantele in care pleaca de la Yamaha,si pe partea ailalta,e un pilot tried and tested cu potential de a castiga curse.Ce variante ar mai avea VR46?Remy Gardner?Sau cine?Ma lesi?

Acosta?Degeaba il momeste Rossi,Acosta e luat.Sorry no go.


Si eu cred ca Rossi intuieste ceva....ca si pilot e agresiv, poate de aia nu se alineaza planetelw cu Yamaha... cine stie.

poate o sa se alinieze cu ducati, habar nu am.

eu as vrea sa-l vad la ducati. Acuma, pe grila daca se alineaza stelele, sunt maxim 2 piloti mai rapizi ca si el.

Din pacate nu stie sa depaseasca...poate o sa reuseasca la ducati care se zice ca e mai bun pe frana decat yamaha:).

iar cu tardozzi si ducati, sa nu uitam ca in spatele echipei nu e ducati, e Aramco, care nu cred ca da 2 bani pe ce zice Ducati dc ei vor un pilot, ala va fi. Asa e cu arabi:). Doar dc nu e specificst in ctr ca ducati are drept de veto la piloti.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, frigider a spus:

nebatandu-se la victorie cred ca ii va face mai degraba rau lui Q, presupunand ca 1,2,3 o sa fie ducati (lol sigur n-o sa fie asa) Q o sa fie mai in spate, unde o sa fie si prietenul tuturor: MM.

Da cine stie...nu e exclus

MM nu e partinitor,va fwte orice ii iese in cale,chit ca e o Honda Yamaha sau Ducati :)

Acum 25 minute, frigider a spus:

am zis: omu vrea sa faca istorie: primul care ia titlul cu KTM.

zi tu ca nu suna tare.

Suna frumos.

Insa nu cred ca asta ar fi un scop healhy la care sa aspire Oliveira.

Cred ca scopul lui ar fi sa ia (macar) 1 titlu.Cu....oricine ii da cea mai mare sansa la el.Si aia clar nu e ktm.

 

Goal'uri din astea cred ca ar trebui sa aiba MM dupa 33 de ani gen...cand se plictiseste sa rupa tot cu Honda.Cineva care nu mai e "flamand".Nu Oliveira care abia impusca si el 2 victorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, damager a spus:


Si eu cred ca Rossi intuieste ceva....ca si pilot e agresiv, poate de aia nu se alineaza planetelw cu Yamaha... cine stie.

poate o sa se alinieze cu ducati, habar nu am.

eu as vrea sa-l vad la ducati. Acuma, pe grila daca se alineaza stelele, sunt maxim 2 piloti mai rapizi ca si el.

Din pacate nu stie sa depaseasca...poate o sa reuseasca la ducati care se zice ca e mai bun pe frana decat yamaha:).

iar cu tardozzi si ducati, sa nu uitam ca in spatele echipei nu e ducati, e Aramco, care nu cred ca da 2 bani pe ce zice Ducati dc ei vor un pilot, ala va fi. Asa e cu arabi:). Doar dc nu e specificst in ctr ca ducati are drept de veto la piloti.

 


Mor could join, dar ctr e cu Petronas. O sa urmeze o negociere, din care eu sper ca Petronas sa ramana fara Mor dar cu 2 modele factory specs... ca asa e in business......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 49 minute, damager a spus:


Mor could join, dar ctr e cu Petronas. O sa urmeze o negociere, din care eu sper ca Petronas sa ramana fara Mor dar cu 2 modele factory specs... ca asa e in business......

asa o fi in business dar yama a zis ca Petro au primit echipament de ce bani au dat.

man, si cu 1 moto de factory daca se retrage rossi tot e ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, ENEOS a spus:

 

Un mm întreg ia titlul și cu ktm. 

Da, cum l-a luat si in 2015, cand Honda nu a fost ceea ce trebuia. Intr-o epoca in care motocicleta conteaza mai mult decat mana pilotului, nici macar MM nu poate castiga fara un material de concurs pe masura. Aaa, ca ar putea castiga ceva victorii, podiumuri, asta da. 

Acum 8 ore, damager a spus:

 

Fac pariu pe o lada de bere ca Vinales o sa performeze mai bine la Ducati decat la Yamaha...

Cine se baga la pariu?:)

Posibil. Ducati ii permite sa depaseasca pe linia dreapta.. :D Dar nu cred ca va lua vreun titlu la clasa asta. Pentru ca nu are mentalitatea necesara. 

Acum 3 ore, damager a spus:


Si eu cred ca Rossi intuieste ceva....ca si pilot e agresiv

 

Hmmm.. nu cred ca este in intentia lui Rossi sa il ia pe Vin in echipa. Scopul declarat al echipei VR46 este acela de a promova piloti italieni. Asadar, daca Rossi nu pastreaza pentru el un loc la propria echipa, ar prefera sa aduca un italian, nu un spaniol. Daca totusi Rossi accepta sa il aduca pe Vin, inseamna ca e politichie, sunt unele presiuni pentru a i se gasi un loc spaniolului.  

Acum 4 ore, Method a spus:

 

MM nu e partinitor,va fwte orice ii iese in cale,chit ca e o Honda Yamaha sau Ducati :)

 

Cred ca scopul lui ar fi sa ia (macar) 1 titlu.

 

Se pare ca si ceilalti au inceput sa il foota, tot nepartinitor. Cu astia tineri si cu cei care vor veni, va fi greu pentru el sa redevina masculul alfa al haitei, mai ales cu situatia lui actuala. 

 

Nu! Scopul lui este sa isi onoreze contractul cu KTM. Pe declaratelea... ;) 

“I have my commitment to my team since last year for two years and I will not go back on that word.

“Naturally, this situation with Vinales brought some nervousness to the talks for the future, and I was also approached in that sense, but as I said my focus is on my team.

Acum 10 ore, Method a spus:

 

Nuu,deloc.Cea mai mare problema pe care o au Suzuki - sunt contabilii.

 

Cu contabilii are probleme Yamaha. La Suzuki lipseste dirijorul. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oliveira e mare domn. asa ceva mai rar vazut in sporturile in care toti alearga dupa faima bani etc.

 

Omul a primit anul trecut sansa sa treaca la echipa de uzina dupa ce a demonstrat ca KTMul are potential si a luat victorii de etapa in 2020

 

Anul asta pt el e un anu bun din nou. nu a rupt gura targului dar e peste altii consacrati in clasament. iar la anul as vrea sa il vad cel putin vice campion.

 

bv lui ca a ales sa onoreze pana la capat sansa primita. jos palaria!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, xt600 a spus:

Se pare ca si ceilalti au inceput sa il foota, tot nepartinitor.

cine si cand si cum?

ce, ca l-a depasit rins 1 data in ultima curba gata, l-a footut? 

Acum 2 ore, xt600 a spus:

Asadar, daca Rossi nu pastreaza pentru el un loc la propria echipa

nu zicea rossi ca trag seicii de el sa mearga la echipa lor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, xt600 a spus:

Nu! Scopul lui este sa isi onoreze contractul cu KTM. Pe declaratelea... ;) 

“I have my commitment to my team since last year for two years and I will not go back on that word.

“Naturally, this situation with Vinales brought some nervousness to the talks for the future, and I was also approached in that sense, but as I said my focus is on my team.

Foate onorabil.Nu aplaud insa asa ceva...nice guys finish last.

Praduitorii ies campioni.Si odata la 100 de ani cate un Stoner.Dar ala e exceptia care confirma regula.

Acum 1 oră, frigider a spus:

cine si cand si cum?

ce, ca l-a depasit rins 1 data in ultima curba gata, l-a footut?

I-a tras-o putin Q....punand presiune pe el.De 2 ori a gresit la presiunea lui Q.Odata la Sepang 2019 si altadata decisiv la Jerez 2020.

Colegul are dreptate...insa doar pe jumatate.Un MM in forma fizica 100% si cu capul rece este pur si simplu imbatabil.Problema lui e ca i se ridica temperatura foarte rapid cand e supus presiunii....prea intens.Trebuie sa invete sa se calmeze.Dar cred ca anul 2020 dar si 2021 l-au invatat niste lectii f importante in rabdare.

Acum 2 ore, Cavaleru a spus:

iar la anul as vrea sa il vad cel putin vice campion.

Imi place de Oliveira,nu sunt fan insa imi place,e un underdog,e rapid si cu multa stapanire de sine.Insa eu nu il vad vice.Nu prea vad cum.Si nu de la ktm si oricum nu anul asta.

Iar de la anul...sa nu fie cu suparare....dar nu mai doarme nimeni ca in 2020.

La anul Peco va fi super strong,Miller va emite pretentii si el la victorii,Zarco,Yamaha daca il iau pe Morbi vor avea 2 piloti formidabili,MM in floare...cine stie poate din celelalte 2 Honda factory mai scoate si Pol capul si poate pun pe altcienva mai capabil in locul lui AM si mai ia si ala podiumuri cum era Chel....mai intra si Suzuki din cand in cand in hora...greu pt ktm.Greu si un podium decum sa iesi vice.

Acum 4 ore, xt600 a spus:

Cu contabilii are probleme Yamaha. La Suzuki lipseste dirijorul. 

Da si Yamaha....dar si Suzuki...e mai rau ca Yamaha.

Suzuki are moto buna,dar update'uri si dezvoltare mai rar.Acuma plang pilotii ca hs care cica ii face sa piarda 0.4s/tur vine pe la jum anului....cand ceilalti il au de 1 an...pana si aprilia...asta ce inseamna?Scot banii greu din buzunar.Echipa satelit nici povesti.

As spune ca dupa aprilia e cea mai zgarcita echipa de uzina.

Iar eu nu il vad pe Brivio marea eminenta cenusie.Sa fim seriosi.Nu Brivio le-a adus titlul,ci Mir cel rece si calculat.Si o moto decenta dar totusi cu probleme.Insa Mir 70-80% acolo merit pt titlu.Iar potentialul lui Mir e f mare,insa acelei moto ii trebuie o injectie de capital cam cum a primit aprilia anul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 34 minute, Method a spus:

 

Iar eu nu il vad pe Brivio marea eminenta cenusie.Sa fim seriosi.Nu Brivio le-a adus titlul,ci Mir cel rece si calculat.

Pai Brivio a fost pentru Suzuki, ceea ce a fost Nakamoto pentru Repsol Honda si tot ce nu este Javris pentru Yamaha. Adica omul cu viziunea, arhitectul echipei, cel care a stat in spatele rezultatelor lui Mir. Ala e CREIERUL! Daca Brivio era in continuare la echipa, cu siguranta contabilii, despre care vorbesti, scoteau mai repede banii pentru hs. Si cu siguranta Suzuki statea mai bine in clasament. Pilotii pot pleca, pot fi concediati, inlocuiti, etc.  

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,o intrebare  nu va trece prin cap ca ,contractul actual la KTM este > decat oferta de la Yamaha ,care probabil il ademenea mai mult cu ideea de a lua un titlu decat cu ideea financiara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 hours ago, xt600 said:

Pai Brivio a fost pentru Suzuki, ceea ce a fost Nakamoto pentru Repsol Honda si tot ce nu este Javris pentru Yamaha. Adica omul cu viziunea, arhitectul echipei, cel care a stat in spatele rezultatelor lui Mir. Ala e CREIERUL!

Foarte corect!

Geniul din spatele progresului Suzuki după revenire, să nu ne ferim de cuvinte. Iar eu aș merge mai departe și aș spune că, inainte de asta a fost și geniul care, după trecerea la 4T a ridicat Yamaha, care era în genunchi. În plus l-a adus și pe Rossi mai târziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Method a spus:

Foate onorabil.Nu aplaud insa asa ceva...nice guys finish last.

Praduitorii ies campioni.Si odata la 100 de ani cate un Stoner.Dar ala e exceptia care confirma regula.

ok si care e un praduitor care a schimbat brusc echipa si a iesit campion anul respectiv?

nimeni? (lasa-l pe rossi cu sch honda-yama - nu stiu daca a rupt contract)

Acum 2 ore, Djenavar a spus:

Buna dimineata,o intrebare  nu va trece prin cap ca ,contractul actual la KTM este > decat oferta de la Yamaha ,care probabil il ademenea mai mult cu ideea de a lua un titlu decat cu ideea financiara?

am zis si eu ca poate nu i-a convenit oferta.

oamenii isi imagineaza ca a zis "NU" din start.

una e ce declari si alta ce s-a int cu adevarat. asta numai Oli si Yama stiu.

 

 

 

Inca o chestie: cum necum Oli a castigat primul GP pe uscat inaintea lui Miller pe ducati de uzina.

 

sper sa nu ma insel.

Miller parca anul asta a castigat prima oara, Oli a castigat anul tercut.

 

 

Acum 10 ore, Method a spus:

I-a tras-o putin Q....punand presiune pe el.De 2 ori a gresit la presiunea lui Q.Odata la Sepang 2019 si altadata decisiv la Jerez 2020.

sa zicem, prea rar, prea putin. :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, xt600 a spus:

Pai Brivio a fost pentru Suzuki, ceea ce a fost Nakamoto pentru Repsol Honda si tot ce nu este Javris pentru Yamaha. Adica omul cu viziunea, arhitectul echipei, cel care a stat in spatele rezultatelor lui Mir. Ala e CREIERUL! Daca Brivio era in continuare la echipa, cu siguranta contabilii, despre care vorbesti, scoteau mai repede banii pentru hs. Si cu siguranta Suzuki statea mai bine in clasament. Pilotii pot pleca, pot fi concediati, inlocuiti, etc.  

Nu e F1.Pilotul a contat enorm.Intr-un 2020 in care toti si-au pierdut capul,Mir a fost ice.

Daca pilotii nu conteaza,daca factorul decisiv n-a fost (de departe zic eu) Mir,ci motoreta+echipa supervizate de Brivio - unde a fost Rins?Trebuia sa fie pe 2 daca acel pachet era asa de bun...pfff.

Meritul lui Mir in proportie covarsitoare zic eu.Parere personala,ia-o cum vrei etc.

 

Aaa,ca poate Suzuki ar fi mai sus acum pt ca acei contabili la interventia lui Brivio ar fi fost convinsi sa scoata mai multi bani - tot ce se poate.Dar ca Brivio le-a adus campionatul - neah.Mir a fost ala.La fel cum a fost Stoner cu Ducati.

Acum 5 ore, frigider a spus:

ok si care e un praduitor care a schimbat brusc echipa si a iesit campion anul respectiv?

nimeni? (lasa-l pe rossi cu sch honda-yama - nu stiu daca a rupt contract)

am zis si eu ca poate nu i-a convenit oferta.

oamenii isi imagineaza ca a zis "NU" din start.

una e ce declari si alta ce s-a int cu adevarat. asta numai Oli si Yama stiu.

 

 

 

Inca o chestie: cum necum Oli a castigat primul GP pe uscat inaintea lui Miller pe ducati de uzina.

 

sper sa nu ma insel.

Miller parca anul asta a castigat prima oara, Oli a castigat anul tercut.

Spuneam in general - cand ti se ofera o ocazie trebuie sa o fructifici.

Eh,ca i-o fi convenit oferta sau nu,asta e altceva,nu avvem de unde sa stim chestia asta.Parerea mea insa e ca prima oara,pilotii tineri ar trebui sa caute performanta si motoretele cu care sa poata face performanta,si abia dupa ce ajung la niste rezultate notabile sa aiba pretentia si a banilor.

 

Da,Miller e baiat bun si haios dar....Oliveira is better :ok: 

Am zis la momentul respectiv...cred ca s-au cam grabit cu semnarea contractului pe anul viitor....trebuiau sa ii mai lase pe cei 2 sa vada care unde iese si eventual sa faca rocada.Ok,sunt putin subiectiv pt ca imi place Zarcoiu,dar na...

Pilotul de la satelit e in fata celui de uzina in campionat.Da urat.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Kagemusha a spus:

Foarte corect!

Geniul din spatele progresului Suzuki după revenire, să nu ne ferim de cuvinte. Iar eu aș merge mai departe și aș spune că, inainte de asta a fost și geniul care, după trecerea la 4T a ridicat Yamaha, care era în genunchi. În plus l-a adus și pe Rossi mai târziu.

Daaa! Brivio a avut un rol crucial in aducerea lui Rossi la Yamaha. Restul e istorie! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

Da,Miller e baiat bun si haios dar....Oliveira is better :ok: 

Am zis la momentul respectiv...cred ca s-au cam grabit cu semnarea contractului pe anul viitor.

Mereu se grăbesc ăștia de la Ducati, a pagubă.

Nici nu vor sa învețe din greșeli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...