Sari la conținut

Hard enduriştii: inconştienți sau doar nesimțiți?!


futuigroapa
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 119
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 1 oră, apriliacluj a spus:

faci asa si tu si gata, ai rezolvat problema ;)

nu te mai deranjeaza nimeni  in jurul casei

...dar tot iti trebuie un mini-excavator sa sapi in jurul radacinii :)

image.thumb.png.e46eb975190b9f5ca2fa33f172f9781f.png

Se poate rezolva mult mai usor cu o drujba ... problema care apare ca nu sunt copaci pe marginea drumului asa ca ai rabdare vreo 6...7 ani pana creste suficient un paulownia desi nu stiu cum se impaca cu clima submontana dar pot sa incerc cu Carpatica cred ca va tine . A doua problema e ca in zona multi au tractor si de indata il trag la ei in curte ,aici iarna tine mult si foc trebuie de la inceputul lui octombrie pana prin mai si gaz nu e .

O problema insurmontabila e ca pe acel drum e crasma si nu poate fi blocat ca se obstructioneaza justitia - in echivalentul misiunii Shaorma :)) Pliculetul poate parveni si pe alte canale dar misiunea Shaorma nu .

Acum 1 oră, einstein1984 a spus:

sau cu un miniexcavataor imprastii nsite pietris scos din rau  in curte sa nu se faca namol....

Nu-i cazul ,in zona se pietruiau curtile tocmai pt evitarea noroiului ... asa am cumparat si curtea asta ,pietruita . 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, secbiker a spus:

Nu mai reusim sa discutam pe nici un topic despre subiect. Bine ca ne pricepem la toate.

Ti se pare ca la toate , de exemplu eu nu ma stiu la stiintele umaniste(medicina,literatura...) Ai dreptate ,topicul e despre impactul asupra naturii si nu despre masini - pt conserve sun forumuri dedicate marcilor importante .

 

Acum 2 ore, einstein1984 a spus:

pai in loc sa aiba motor de enduro, are masina de strada si nu iese din curte, asa ca o lasa in strada unde obrstuctioneaza circulatia vacilor

Ai inteles exact invers - nu pot sa intru in curte - dar na,la voi unde e numai campie e f dificil de realizat ... desi am vazut si pe la campie cu Dorel a turnat asfalt blocand poarta de a trebuit proprietarul sa o taie din balamale si sa o mute mai sus .

Incearca sa revi la subiectul topicului .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca aveai un miniexcavator nu aveai curtea in rampa.... sau faceai un garaj in coasta dealului. 

Tu ai adus vorba de masini si vaci, nu eu. 

Si mai alsa doreii, ca poarta trebuie sa se deschida inauntru, nu in afara unde or fi asfaltat aia. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, einstein1984 a spus:

daca aveai un miniexcavator nu aveai curtea in rampa.... sau faceai un garaj in coasta dealului. 

Tu ai adus vorba de masini si vaci, nu eu. 

Si mai alsa doreii, ca poarta trebuie sa se deschida inauntru, nu in afara unde or fi asfaltat aia. 

Ai vazut si tu imaginile cu poarta - pai ori a fost Dorel ori nu se putea deschide la interior din vari motive -de ex daca ai o curte de lungimea si latimea unei masini , bagi masina iar dupa aia nu mai inchizi poarta sau scoti masina in drum si inchizi poarta  ... e si asta un exemplu democratic ca ai de ales :))

Ai imaginatie bogata (sa nu zic altfel) dar oare la vale trebuie trasa masina?

Observ ca iti place sa te dai cu 'daca' ... daca aveam un miniexcavator aranjam multe dar poti in scopul sugerat de tine sa trimiti unul si strict numai pt lucrarea propusa de tine  - eventual si cu operator  sa fi sigur ca nu bag strambe .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ontopic si offtopic in acelasi timp: vacile sunt hard-enduriste: lasa urme pe pamant, fac zgomot cand mug, aparent lovesc masini si in plus polueaza expirand CO2 (cam o tona pe an).

Daca mobrele nu au voie pe acolo mi s-ar parea astfel corect ca nici vacile sa nu aiba voie. Multumesc. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, ionutpm a spus:

Ontopic si offtopic in acelasi timp: vacile sunt hard-enduriste: lasa urme pe pamant, fac zgomot cand mug, aparent lovesc masini si in plus polueaza expirand CO2 (cam o tona pe an).

Daca mobrele nu au voie pe acolo mi s-ar parea astfel corect ca nici vacile sa nu aiba voie. Multumesc. 

Mai sunt si tauri, care doar cacao si tuf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 47 minute, ionutpm a spus:

Ontopic si offtopic in acelasi timp: vacile sunt hard-enduriste: lasa urme pe pamant, fac zgomot cand mug, aparent lovesc masini si in plus polueaza expirand CO2 (cam o tona pe an).

Daca mobrele nu au voie pe acolo mi s-ar parea astfel corect ca nici vacile sa nu aiba voie. Multumesc. 

E vorba de fagase si distrugerea .Vaciile sunt niste animale ,motocicletele nu sunt nici macar fiinte . Compari mere cu pere (mai pe romaneste) .

 

Acum 39 minute, apriliacluj a spus:

si le rup oglinzile....

Nu e numai aparent ... am oprit peste drum si am intrat in curte iar dupa ce am inchis poarta singuri trecatori pana m-am uitat pe geam a fost cireada . Dupa trecerea lor glinda atarna in fire iar aripa (care e din plastic) era crapata . Asta numai la o trecere .

Dar parca era vorba de motoare in deschidere .

 

Editat de mottofreee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, einstein1984 a spus:

exista porti culisante.... 

PS. vacile scot si metan, care face muult mai mult efect de sera decat CO2ul. 

Serios acum ,tu ai inteles ce ai citit?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am perceput umorul dar atata vaci in sus ,vaci in jos  ... de fapt acum judeci persoana mea si nu hard enduristii care sunt subiectul acestui topic . Eu nu sunt ,nu am fost si nu voi fi hard endurist ,nici macar soft enduro nu am practicat. Ceva motoare dual sport am avut dar cu multi ani in urma - ceva XT350 ... 350  imi amintesc sigur si in 4T ca 2T nu-mi place .Am avut si IJ ,MZ , Mobra ca intr-un timp nu aveai de unde alege .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...