Sari la conținut

Unde imi tin motocicleta?


Cristian.34
 Share

Postări Recomandate

1 oră în urmă, Cristian.34 a spus:

Mai exact te rog? Vorbesti de parcarea subterana, sau?

Da parcare subterană, cu locuri speciale pentru moto. Este parcarea de la TNB din subteran sau de la Intercontinental dar e aceeași. E foarte buna parcarea desi cam scumpă. Iarna, vara nu ai stres, nu o ploua, nu sta in soare, nu o ninge. Depinde și cât vrei sa o tii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Ce ai tu nevoie, daca inteleg corect, ar fi un garaj.

Pentru asta, eu as posta pe sectiunea Bucuresti, incercand sa gasesc pe cineva cu garaj sa gazduiasca si motorul meu perioadele x si y.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Acum ceva ani imi lasam motoreta la dealer-ul de Yamaha din Pipera ( parca Dual Tours ii zice) si ma taxa 100 ron/luna . De atunci probabil ca au mai crescut pretul ...dar nu cred ca trece de 120 /luna.

Pt cca 1 an ...poate 2 , am avut 1-2 motorete in garajul colegului de pe forum @stulewa la un pret mai convenabil .

 

In ambele cazuri colaborarea a fost perfecta si mi-a convenit de minune faptul ca pe langa siguranta depozitarii avea cine sa-mi mai curete/unga un lant sau alte mici chestii de intretinere , daca nu reuseam sa le fac inainte de plecare.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, ionutpm a spus:

E comun sa se fure mobre?

Eu ma gandeam ca poate la dealeri poti gasi astfel de servicii, parca vazusem pe undeva asa ceva. 

Paza buna trece primejdia rea? 

Cel mai bine sa te asiguri că sa nu ajungi in postura de victimă. Și în plus garajul are și alt rol în afara de prevenirea furtului: conservarea motoretei. Nu sta in ploaie, nu in soare, nu in zăpadă, nu in umezeala, nu rugina, vopseaua își va păstra culoarea. Aici unde recomand eu nu sunt nici șobolani, pentru că sunt pisici in garaj  și îi vânează (avem și noi grija de ele și le dăm mâncare și apă dar își fac și datoria sa țină șobolanii la distanta) și astfel nu vei avea nici cabluri roase. Singurul dezavantaj este prețul de 130 de lei pe lună.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, lacroyx said:

Paza buna trece primejdia rea? 

Cel mai bine sa te asiguri că sa nu ajungi in postura de victimă. Și în plus garajul are și alt rol în afara de prevenirea furtului: conservarea motoretei. Nu sta in ploaie, nu in soare, nu in zăpadă, nu in umezeala, nu rugina, vopseaua își va păstra culoarea. Aici unde recomand eu nu sunt nici șobolani, pentru că sunt pisici in garaj  și îi vânează (avem și noi grija de ele și le dăm mâncare și apă dar își fac și datoria sa țină șobolanii la distanta) și astfel nu vei avea nici cabluri roase. Singurul dezavantaj este prețul de 130 de lei pe lună.


O trece sau daca nu o incetineste mult .Asa este

2 hours ago, goe 75 said:

Acum ceva ani imi lasam motoreta la dealer-ul de Yamaha din Pipera ( parca Dual Tours ii zice) si ma taxa 100 ron/luna . De atunci probabil ca au mai crescut pretul ...dar nu cred ca trece de 120 /luna.

Pt cca 1 an ...poate 2 , am avut 1-2 motorete in garajul colegului de pe forum @stulewa la un pret mai convenabil .

 

In ambele cazuri colaborarea a fost perfecta si mi-a convenit de minune faptul ca pe langa siguranta depozitarii avea cine sa-mi mai curete/unga un lant sau alte mici chestii de intretinere , daca nu reuseam sa le fac inainte de plecare.

 

Dual Motors. Mersi pentru indrumare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...