Sari la conținut

Db killer evacuare coffman


Postări Recomandate

Am achizitionat acum vreo 2 luni un ninja 300 care are evacuare coffman. Am si db killer,insa nu mai am sigurantele alea cu care sa il prind,si vreau neaparat sa pun silenceru pe toba. E prea balamuc,si nu are niciun farmec sa fie atat de zgomotoasa. Intrebarea este de unde pot lua un dbkiller pentru ea? Sau sigurantele acelea,se pot face la un atelier ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Am si eu un Coffaman. Poti comanda ce ai nevoie de la ei de pe site ,sau dealeri de-ai lor din state. 

 

Siguranta este una singura de tip C  , in fata si in spatele piesei vine o garnitura din silicon ...dar e ceva destul de special sa reziste la temperaturile de acolo . 

Sunt sigur ca garnitura poate fi confectionata din alt material care sa nu se arda si sa fixeze piesa acolo suficient de bine.

Clema sau siguranta de tip C ,montata in fata db-killerului ,este o piesa foarte intalnita in lumea auto ...dar de obicei are dimensiuni mai mici . De dimensiuni asa de mari ( cca 3 cm in diamentru ) imi aduc aminte sa fi vazut doar la articulatii de tip U de la tranmisie sau directie.

Asta daca te tenteaza sa o rezolvi romaneste.

 

 

Am intrat acum pe site la ei si kit-ul este doar 41 $ plus transport . La pretul ala as merge pe comanda directa .

Incerc sa pun si poza cu un kit complet , care mai contine si un spacer , pe langa ce ziceam mai sus

 

 

thumbnail.jpeg.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 37 minute, goe 75 a spus:

Am si eu un Coffaman. Poti comanda ce ai nevoie de la ei de pe site ,sau dealeri de-ai lor din state. 

 

Siguranta este una singura de tip C  , in fata si in spatele piesei vine o garnitura din silicon ...dar e ceva destul de special sa reziste la temperaturile de acolo . 

Sunt sigur ca garnitura poate fi confectionata din alt material care sa nu se arda si sa fixeze piesa acolo suficient de bine.

Clema sau siguranta de tip C ,montata in fata db-killerului ,este o piesa foarte intalnita in lumea auto ...dar de obicei are dimensiuni mai mici . De dimensiuni asa de mari ( cca 3 cm in diamentru ) imi aduc aminte sa fi vazut doar la articulatii de tip U de la tranmisie sau directie.

Asta daca te tenteaza sa o rezolvi romaneste.

 

 

Am intrat acum pe site la ei si kit-ul este doar 41 $ plus transport . La pretul ala as merge pe comanda directa .

Incerc sa pun si poza cu un kit complet , care mai contine si un spacer , pe langa ce ziceam mai sus

 

 

thumbnail.jpeg.jpg

Ma tenteaza sa o rezolv intr-un mod in care sa fie corect si mecanic nu doar principial :)))) . Multumesc de raspuns. Vad ca pe site zic ca daca e livrare internationala trebuie comandata de pe ebay or something. Ai idee daca pe ebay poti plati ramburs?

Si dupa ce ajunge db killer,unde il pot instala? E usor de facut acasa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nu am idee cum este cu ramburs-ul pt ca personal am platit mereu prin paypal.

 

Eu am incercat sa il scot pe al meu si era destul de intepenit incat am renuntat. Am incercat dimineata , la rece , logica mea spunand ca ala este momentul potrivit. 

Nu am avut chef in ziua aia de exersat muschii. Dar am observat ca este relativ usor de zgariat vopseaua ...asa ca trebuie putina atentie . Cam orice mecanic ar trebui sa o rezolve .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...