Sari la conținut

TET-ul cel făr de furtună - Grecia


Postări Recomandate

Tradițional (adică am mai făcut asta o dată), de Rusalii ne luăm o săptămână să bălăurim pe drumuri rupte și să dormim în pădure. Anul ăsta pusesem gând rău dragonilor de pe TETul maramureșean, numa' că și vremea ne-a pus gând rău și ne amenința cu furtuni și uragane. Cu două zile înainte de a pleca în tură s-a înfiripat gândul de a ne muta în țările calde, respectiv Grecia și a face cât de cât același lucru, dar mai pe uscat.

Oleacă de scremut logistic si joi noapte, pe 17 iunie, eram în drum spre Grecia. A fost mișto și cu de toate: souflaki, salate, pană, explodat de 5 filtre de benzină, peisaje belea, rupt o flanșă (cush hub), dronă care să facă totul epic când abia mai eram în stare să ne tragem sufletul. Frumos, cât de cât...

Și pentru că e mai ușor de făcut să pară epică o tură când arăți rapid ce-a fost mai frumos, mai jos un scurt video:

 

 

Pe măsură ce mai vine cheful de luat cele 44 de ore de filmare la puricat, o sa mai apară in thread și alte video-uri oleacă mai detaliate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Un început timid, cu câteva sughițuri - prima zi: cum și de ce am ajuns în Grecia.

 

On 7/4/2021 at 9:43 AM, Flower-Power said:

Promițător...

Să vină filmulețele!

De la următorul ne înveselim: promitem!

 

On 7/4/2021 at 9:43 AM, Flower-Power said:

și eu tot spre Grecia, poate închiriez ceva

concediu fain! ai de toate acolo: curbe, offroad, mâncare, plajă...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ce misto cand te ajuta necunoscunti, in special cand esti la dracu-n praznic..!
Misto peisajele, fac pofta de mers; mai putini pieterele alea, nu sunt genu sa isi dea chiar asa tare cu biciul pe spate..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 hours ago, hora09 said:

Ce misto cand te ajuta necunoscunti, in special cand esti la dracu-n praznic..!

Da, pe cat de misto, pe atat de neasteptat. Mai ales ca pe la noi, DR 650 SE e destul de rarut.

 

cred ca nu apucaseram sa coboram in sat si deja oamenii se activasera: cu cine sa ma intalnesc, deja intrebau de piese noi si sh. Pana seara primiseram vreo 5 oferte de piese, fie gratis fie la preturi mai mult decat decente.

 

cu pretul unor beri reci, am rezolvat problema si am interactionat cu niste oameni tare faini! Ba chiar au fost unii care s-au oferit sa imi dea roata lor pana termin tura si apoi sa le-o returnez. Am ramas efectiv fara cuvinte!

 

iar peisajele, au facut sa merite toata povestea! Sa mai vina furtuni din astea care sa ne alunge sa facem excursiile in tari cu vreme buna!

Editat de bursyllac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...