Sari la conținut

Duminica, 04.07 ora 9 Bulgaria- Shipka


The Mentalist
 Share

Postări Recomandate

Maine ora 9.00, plecare de la OMV Bellu (la fostul City Mall) pe traseul Giurgiu-Ruse-Veliko Turnovo- Gabrovo- Shipka. Mancat ori sus la Shipka, ori in Veliko-Arbanassi.

Viteza de croaziera in afara localitatilor 150-170. In localitati la limita carnetului, adica +50 fata de limita.

Eu sunt vaccinat dar inteleg ca nu se cere nimic legat de Covid la granita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să-mi fie cu iertare dar unde mai anume în Bulgaria mergeți cu 170 viteza de croaziera? Am mers și eu cu viteza de croaziera 180 dar pe autostrada Istanbul - Ankara care are 3 benzi pe sens și e liber tot drumul. Anyways la întoarcere mă pot alătura și eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei si tu acum ,, daca bate vantul din spate  azi mi-am luat o mare TEAPA  sper ca maine sa fie mai normal .

Un  8:30 este Ok  ?  gaz + cafea  8:45  🚀 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, Flower-Power a spus:
Acum 13 ore, Flower-Power a spus:

Atenție la radare..ieri erau foarte multe în Bg.

 

Au fost f multe și mai erau și în cascadă.  Merci 

 

@Pinocchiofrumos. A fost și frumos la bulgari soare și nu foarte cald. Mie la întors nu mi-a plăcut deloc, foarte aglomerat, așa ceva nu am mai văzut la vecinii noștri. Noroc că în vamă am stat doar 30 de secunde 🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe alocuri. Nu se puteau scoate astfel de medii de viteza deoarece este plina perioada de concedii, foarte aglomerat. Si plus ca am fost pana la Shipka, eu am spus ca se poate 170 pana la Veliko, intr-o zi cu trafic lejer (primavara, toamna tarziu), etc.

Da sa zica de exemplu colegul Bored Panda cam cum s-a mers :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Pinocchio!

Valorile de trafic inregistrate intre localitatile Bucuresti si Veliko au fost foarte ridicate si a fost necesara adaptarea vitezei de deplasare.

Astfel, in afara localitatilor, s-a circulat cu viteze cuprinse intre 150 si XXX iar in localitati s-a circulat cu viteze cuprinse intre 50 si XXX(fiecare dupa cum si-a pretuit permisul).

Pinocchio, legatura in studio. 😅

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La inceput am zis ca poate sa mancam la restaurantul care e pe acolo prin parcare la Shipka, dar niste bulgari cu care am intrat in vorba ne-au zis ca nu are rost sa incercam pentru ca e proasta mancarea acolo si ca mai bine mancam in Gabrovo sau si mai bine Veliko.

Asa ca am ales clasicul Stashliveka si am prins masa chiar pe terasa cu vedere la canionul din Veliko, plus ca mancarea acolo e buna intotdeauna.

Acum 30 minute, Bored Panda a spus:

Multumesc Pinocchio!

Valorile de trafic inregistrate intre localitatile Bucuresti si Veliko au fost foarte ridicate si a fost necesara adaptarea vitezei de deplasare.

Astfel, in afara localitatilor, s-a circulat cu viteze cuprinse intre 150 si XXX iar in localitati s-a circulat cu viteze cuprinse intre 50 si XXX(fiecare dupa cum si-a pretuit permisul).

Pinocchio, legatura in studio. 😅

Era doar confirmare pentru o discutie mai veche de aici  de pe forum, pentru ca baietii inca nu cred ca se poate merge cu motocicleta mai tare decat probabil merg ei...stiu eu?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...