Sari la conținut

Întrevederea lunară a motocomunistelor București


m72story
 Share

Postări Recomandate

Dragi Tovarăși și Pretini!

Consiliu Executiv Participativ (CEP) vă învită în prima joi a fiiecărei luni (calendaristice) la o întâlnire de taină .

Ca primă întâlnire am propus Club Quntic pe data de 5 august ora 18.00.

De preferat este ca participantul să fie însoțit de motocicleta cu tematica întrevederii.

Scopul este unul cât se poate de simplu: schimbul de idei, de experiență și informații în privința utilizării și întrețimerii motoarelor.

Ca și pe drum fiecare plătește cât consumă.

Tinem aprope!

 

index.4jpg.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Până în acest moment și-au confirmat participarea :

- Vlad ionescu-  MT 10

 - Lupu Dan       - MT10

 - Nae Decu        -M72+remocă

- subsemnatul-    M72

Din ceea ce am vazut în programul clubului Quatic în acea seara au concert, asadar sper ca motocicletele sa suscite interesul  petercaretilor pentru poze si infromatii.

Se mai adauga listei si Dan IMS- cu un Nipru ”militarizat”

Vreau sa mentionez ca nu doresc sa inventez apa calda, doar incerc sa reinvii ceea ce se facea nu cu mult timp in urma la Arc.

Din ceea ce vad in domeniu lucrurile se intampla rar, oamenii sunt din ce in ce mai putini, practic din generatia noua nu am vazut ca ar exista interes deosebit , asta zic cu indulgenta dar mai precis obeserv un dezinteres.

Traditia orala nu mai exista pentru ca la intalnirile (putine oricum) oamenii nu mai vin sau vin greu, acum VIP-urile sunt postacii de pe teava care va spun sincer ca din ceea ce am observat sunt cam prea mult atenti la camera de filmat si prea putin atenti la cuplul de strangere (asta in cazul in care stiu ce este aia)

Tine de noi sa facem cunoscute aceste motociclete, istoria si traditia care a fost(si a fost) altfel nu vom avea cui sa le dam mai departe....doar ebay-ului.

16281770740715343741583417122691.jpg

16281770933965636971699554645022.jpg

1628177116874772876278131805824.jpg

IMG-20210805-WA0024.jpeg

Scuze pentru universul rasturnat

Poate vreun admin vigilent face o magie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...