Sari la conținut

A murit Cristi Predoi...


mihai.i

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 207
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Futu-i mama ei de soarta... rider cu experienta, motocicleta ultima generatie. O lovitura fix in plex pentru toata lumea moto!

 

Sa-i fie tarana usoara si multa putere familiei!

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas mut... efectiv nu apucasem sa il cunosc in realitate ,dar il admiram foarte mult, se vedea ca avea experienta si punea suflet in ceea ce facea.
Dumnezeu sa-l odihneasca !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate este adevarata stirea. 
 

Cand te gandesti la cat de multa tehnologie avea motocicleta aia in ea, si totusi nu l-a ajutat. 🥺

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IMG-20210716-WA0060.jpg

IMG-20210716-WA0059.jpg

Acum 21 minute, Pandy a spus:

Din pacate este adevarata stirea. 
 

Cand te gandesti la cat de multa tehnologie avea motocicleta aia in ea, si totusi nu l-a ajutat. 🥺

Se poate discuta mult și bine. Toate sistemele moderne  de pe moto nu sunt suficiente în anumite situații /condiții. Motocicleta nu virează /frânează/accelerează singura. 

Sa i fie țărâna usoara😔

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, Pandy a spus:

Din pacate este adevarata stirea. 
 

Cand te gandesti la cat de multa tehnologie avea motocicleta aia in ea, si totusi nu l-a ajutat. 🥺

Degeaba e motor de ultima tehnologie.

Anvelopele cramponate gen K60 Scout  pe asfalt ud nu au aceeasi performanta si aderenta ca in offroad.
Si mai ales pe viraje… 

Dumnezeu sa-l odihneasca ! 😌

Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uitandu-ma la masina si la mobra as zice ca omu mergea tare pe ploaie. k60 scout si heidenau is niste basini de cauciucuri impreuna cu mitas,shinko. scria misto omu da mortii nu-i pasa.

Editat de csman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia de la Observator au spus ca avea 130km/h...
dar suntem obisnuiti ca presa sa preseze rahat...

Sa-i fie tarana usoara...
nu-mi vine sa cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte!
N-avem de unde sa stim fix ce-a fost acolo decat daca a mai fost cineva cu el si face lamuriri. Prin satele alea prin munti, nu prea sta lumea pe prispa casei cand ploua ca sa ai martori.
Din ce se vede pe pagina lui, tocmai ce fusese la adventure cu niste baieti, de unde si gumele alea. Nu e ca si cand n-a mai mers pe asa ceva la cate ture avea in palmares, doar ca daca s-o fi grabit + ploaie + gumele de gen care pot fi chiar periculoase pe ud, s-a ivit necazul. 

Pacat, e o pierdere pentru motociclism chiar daca nu il cunosteam personal.
Condoleante familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il odihneasca! 

 Poate langa un spital mai rasarit ar fi avut ceva sanse. 

Sa incercam sa bagam la cap gresilele altora si sa invatam ceva din ele. E dovada ca se poate muri usor cu experienta destula in spate, motor modern si echipament de top. 

Putere familiei sa treaca peste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP și condoleanțe familiei, dar putem să recunoaștem că asta e a greșit-o și a plătit. Sa nu mai căutăm motive că e culoarea dubioasă , că o fi că o păți. Realitatea este că indiferent de experiență trebuie sa ramanem umili

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

24 minutes ago, lacroyx said:

RIP și condoleanțe familiei, dar putem să recunoaștem că asta e a greșit-o și a plătit. Sa nu mai căutăm motive că e culoarea dubioasă , că o fi că o păți. Realitatea este că indiferent de experiență trebuie sa ramanem umili

E dubios ca un om care tine cursuri de mers pe moto moare intr-un astfel de accident.

 

Dar... 1) pe asfalt pare sa fie ulei / benzina / ceva. 2) despre masina nu se stie nici cu cat mergea si nici cat a taiat curba; am condus chiar saptamana trecuta prin zona (inclusiv Saru Dornei) si nu vrei sa stii cum conduc localnicii (SV, NT) prin viraje; dupa niste km am ajuns sa franez la curbe aproape pana la oprire. 3) nu stii exact cum s-a lovit si ce anume s-a rupt pe dinauntru; din ce stiu, pe la 50/ora pe moto orice accident poate fi fatal cu destul de multa usurinta, si asta fara sa fie nevoie sa te lovesti fix in calcaiul lui Ahile.

 

Chiar daca la punctele 1 si 2 ar fi putut sa isi spuna cuvantul experienta la ghidon, e discutabil cat poti merge de preventiv fara sa fii melc. Iar cu chestia nr 3... ghinion :(

 

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincere condoleante familiei!

 

Multumesc, Cristian Predoi, pentru tot ce-ai facut pentru comunitatea moto! 

 

Gand egoist: Il urmaream, il ascultam, invatam de la el. Imi cam tremura genunchii... Daca el a patit asa ceva, eu ce sanse am sa scap? Daca el a gresit la cata experienta avea, cu siguranta voi gresi si eu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...