Sari la conținut

A murit Cristi Predoi...


mihai.i

Postări Recomandate

Acum 1 oră, xt600 a spus:

Curios, noi astia din SV, Neamt, Iasi, Botosani, Bacau, Vaslui, etc, spunem la fel despre sudistii si bucurestenii la volan. Niste animale dom'le!

 

Se pare ca ai trait mult in Moldova si cunosti in profunzime realitatile de aici, de esti atat de sigur in afirmatii. ;) Mai multa moderatie, zic... stii tu.. chestia aia cu barna din ochi.. :) 

Singurul care a încercat să mă omoare (la propriu, a vrut să intre cu mașina în mine, din spate), a fost un ungur din Harghita. I-am arătat o m#!€ după ce s-a băgat de două ori în față când încercăm să-l depășesc corect. Îl adaug pe boul care a dat cu mașina peste mine in Neamț (la 18 km de casă) și pot spune că astea au fost cumpenele vieții mele, la sub 100 km de casă. Prin nicio altă zonă a țării sau UE n-am pățit așa ceva. Dacă o dăm cu județele unde se conduce "pe șmecherie", pot nominaliza BT, CS, AG și ar mai fi, dar nu așa grav. Plm, majoritatea tâmpeniilor mi s-au întâmplat la sub 100 km de casă, deci e bine in zona mea. 🤣

Nu există pădure fără uscături, nici județe fără șoferi cretini.

Azi am mers prin NT, BC și VS, nimic notabil in trafic, nicio 🖕 arătată, nicio înjurătură gravă printre dinți (doar la adresa unor păsări care erau să-mi buleasca parbrizul, nu se pune). Și referitor la administratorii anumitor drumuri, nu dau nume.

Strict părerea mea: dacă nu se rupe stilul și suntem atenți la trafic, există șanse foarte mari să bem seara o bere acasă (sau unde mergem). Că există cretini care taie curbe, nu acordă prioritate sau se bagă în depășiri riscante- ăsta e procentul ăla mic pe care nu-l putem controla, poate doar anticipa. De obicei îi mirosim pe cretini în trafic, însă uneori ăștia trișează și se spală.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 23 minute, GoodKat a spus:

In weekend am patit de doua ori o chestie la indigo, in decurs de o ora. Ma duceam spre Giurgiu cu motoreta, de fiecare data eram pe banda 1, cam la o treime  distanta fata de axul dintre b1 si b2, masini 1 la ceva zeci de secunde, deci drumul liber.

La dus spre Giurgiu trece o duba jumate pe banda mea jumate pe banda 2, la 30 de cm de mine. 

La intors de la Giurgiu trece un Golf 4 la fel. Nu era era curba sa spui ca au abordat-o gresit, era drum drept, eu mergeam cu 90-100 el probabil 120-130.

De ce?

Pe drumul spre Giurgiu de obicei toti merg cu viteze mari. 

Sunt o gramada de dementi care fac arogante din astea in trafic.

Nu incerca sa-i intelegi. N-au nici o logica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, Leon a spus:

Si pe drumul spre Giurgiu de obicei toti merg cu viteze mari. 

Sunt o gramada de dementi care fac arogante din astea in trafic.

Nu incerca sa-i intelegi. N-au nici o logica...

Mi-am permis sa te corectez. 🙏

Nu exista judet in care sa se circule normal.

In tara asta nu se circula normal.

Instructorii, fie ca sunt de scoala de soferi sau  de conducere defensiva, fac prostii despre care spun altora sa nu le faca.

Ati vazut ca absolut toti instructorii auto de la scolile de soferi circula fara centura? Cel putin asa ii vad prin Bucuresti.

In Romania normalitatea este subiect de stiri spectaculoase  (un cetatean a gasit o borseta cu bani si a dus-o la Politie. UAU! Breaking News!)

Viteza, depasiri aiurea, trecut razant pe langa ceilalti, intrat scurt in fata, iesit in scurt de pe o strada/drum lateral  etc.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 ore, Silver Arrow a spus:

Mi-am permis sa te corectez. 🙏

Nu exista judet in care sa se circule normal.

In tara asta nu se circula normal.

Instructorii, fie ca sunt de scoala de soferi sau  de conducere defensiva, fac prostii despre care spun altora sa nu le faca.

Ati vazut ca absolut toti instructorii auto de la scolile de soferi circula fara centura? Cel putin asa ii vad prin Bucuresti.

In Romania normalitatea este subiect de stiri spectaculoase  (un cetatean a gasit o borseta cu bani si a dus-o la Politie. UAU! Breaking News!)

Viteza, depasiri aiurea, trecut razant pe langa ceilalti, intrat scurt in fata, iesit in scurt de pe o strada/drum lateral  etc.

 

Corect!

Ai dreptate in ceea ce priveste circulatia in Romania si subiectele de stiri...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...