Sari la conținut

Cauciuc enduro/dual purpose pe 18.


B.B.
 Share

Postări Recomandate

Salut, are cineva un cauciuc de 18 enduro/cross sau adv.. care nu-i mai trebuie? Avem nevoie de unul uzat, mai mult pt probe la o motocicleta la care lucram.

Multumesc.

Poate fi si cu bani pana intr-o 100 de lei, faza e ca nu trimite nimeni din tara un cauciuc pe care vrea 40 lei..

In Timisoara sau imprejurimi, vin eu dupa el. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am trimis mesaj, mulțumesc!

Acum 13 ore, Bizonu rosu a spus:

Sună-l pe Cătălin din Ghiroda, posibil să aibă.

Dacă nu-i știi numărul de telefon ți-l dau pe privat.

Merci, cred ca rezolv cu ApriliaCluj. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult, diii diiii!! Nu returnez nimic! Chiar e nevoie, eu si cumnatul meu lucram la un proiect WR400 revival - mai avem unul in toate mintile, asta e WR2.. si avem nevoie de pneuri, ala cu care am luat-o era rupt in 3 locuri si putred si am bagat bani in alte chestii acum, gen rectificat chiulasa, nu mai avem si de pneuri, si oricum pt ce facem cu el momentan nu e nevoie de altceva.

Multumim!! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, se poate inchide domnul Admin, sau daca vreti va mai pun poze cu cum decurge lucrarea.

Chiulasa e pe vine, cica sapt viitoare.. motocicleta luata de la cineva pe bani putini suferea de lipsa compresie grava. A venit cu doua chiulase, din care una cea originala, una de 426.

Ea e Yamaca WR400. O facem ca sa am partener de drumetii, ca asa mai am un WR400 care e OK, si la aia am muncit ($$) de mi-au iesit capacele, dar macar acum merge ceas. Sunt mandru de ea.

In chiulasa originala a picat o supapa si a facut terci pe-acolo. Nicei cea de 426 nu era mai breaza ca nu avea compresie.

Asa ca am gasit un atelier meserias care poate si face chiulasa originala, au comandat supape noi, 2 scaune noi, etc.. o sa fie ca noua dar si o caruta de bani.

Chiulasa de 426 avea un scaun la o supapa de admisie din care nu mai aveai ce sa raschetezi.. muci, deja nu mai puteai face jocul pt ca se ducea supapa prea inauntru.. :( 

 

Ideea e ca le aruncam si eu si cumantu' in microbuz si ne ducem unde vedem cu ochii, punem cortul in spate, mancare, benzina si plecam de nebuni pe drumurile forestiere ale patriei..

Ambele au si acte, a mea e chiar inmatriculata.. :P  Dar nu e pt distante lungi in nici un caz la ce rapoarte are la pinioane si in cutie, doar sa fii masochist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...