Jump to content

Trotinetist accidentat mortal de motociclist

Metal Heart
 Share

Recommended Posts

Stiu ca e un rage din asta impotriva trotinetistilor, dar nici chiar asa. Cred ca in cazul de fata e prea putin spus accident, daca e cum zic astia, e de.a dreptul crima. 

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/un-tanar-din-bucuresti-care-circula-pe-o-trotineta-electrica-a-murit-dupa-o-sicanare-in-trafic-cu-un-motociclist-1623223

• Replies 529
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Culmea e ca putea fi lovit si neintentionat de orice vehicul...iar cand o arzi fara casca pe sosea cam asta e rezultatul. Zilnic vad trotinetisti, biciclisti, cateodata si scuteristi care nu poarta casca.

Cearta asta din trafic s-ar fi lasat cu cateva julituri, eventual o luxatie, poate un picior/mana rupta daca baiatul respecta minimul necesar dpdv al protectiei.

Acum 5 minute, ovi_ice a spus:

Culmea e ca putea fi lovit si neintentionat de orice vehicul...iar cand o arzi fara casca pe sosea cam asta e rezultatul. Zilnic vad trotinetisti, biciclisti, cateodata si scuteristi care nu poarta casca.

Cearta asta din trafic s-ar fi lasat cu cateva julituri, eventual o luxatie, poate un picior/mana rupta daca baiatul respecta minimul necesar dpdv al protectiei.

a avut leziuni toracice, plamanii perforati mai exact. Dar e dragut ca ai observat exact ce s-a intamplat gresit in scena asta.

7 minutes ago, ovi_ice said:

cand o arzi

Eu tot nu inteleg cum de circula astia "liber", macar sa fi avut niste cursuri minime facute pe la primarie, sau ceva.

Pe principiul: "Asta n-are casca?! Las' ca-i dau eu o casca...". 

Pacat, impuls de o secunda ce va fi platit cu regrete multi ani de acum inainte. De luat aminte!

Acum 17 minute, VyXxer a spus:

Eu tot nu inteleg cum de circula astia "liber", macar sa fi avut niste cursuri minime facute pe la primarie, sau ceva.

da ce , biciclistii au? 

Si uite asa dupa aia iar incep sa urle unii ca nu sunt respectati motociclistii in trafic! pai cand tu care ai pretentia sa fii respectat faci d-astea..... 

S-a umplu de justitiari pe 2 roti care mai nou se dau drept "vloggeri"

Pentru fiecare nătărău pe trotinetă să blochez o bandă, când el merge șerpuind cu 26km/h și absolut toate vehiculele trebuie să-l depășească schimbând banda?

Niciodată.

Pe trotuar cu ei, unde ar trebui să existe benzi de bicicletă întotdeauna pe un singur trotuar,

iar celalalt lăsat exclusiv pietonal.

Acum 16 minute, September a spus:

Pentru fiecare nătărău pe trotinetă să blochez o bandă, când el merge șerpuind cu 26km/h și absolut toate vehiculele trebuie să-l depășească schimbând banda?

Niciodată.

Pe trotuar cu ei, unde ar trebui să existe benzi de bicicletă întotdeauna pe un singur trotuar,

Așa că până una alta mai bine ii omoram nu? 

Omor calificat cu premeditare...

Ca e vorba de "conservari", tiristi sau motociclisti...mai faceti fratiilor niste sex, ca prea sunt multe frustariile care se revarsa in trafic.

Acuma stiu ca o sa-mi pun motociclistii in cap, dar razbunariile pe greseliile altora sunt foarte exagerate.  

"Un cunoscut motociclist din București, instructor la o școală moto, a fost reținut, pentru crimă, după ce a ucis, în trafic, un tânăr care folosea o trotinetă electrică.  Motociclistul l-a urmărit pe bărbatul de pe trotinetă, iar în momentul în care acesta a ajuns într-o intersecție, și-a scos casca și a aruncat-o spre el. Bărbatul lovit s-a dezechibrat și a ajuns direct sub roțile unei mașini care circula din sens opus."

Asta este exemplu pentru alti motociclisti?. Sper sa putrezeasca intr-o temnita si sa mai apuce 2 roti pe lumea ailalta

Edited by cuki

Chiar acum, cuki a spus:

Omor calificat cu premeditare...

Ca e vorba de "conservari", tiristi sau motociclisti...mai faceti fratiilor niste sex, ca prea sunt multe frustariile care se revarsa in trafic.

Acuma stiu ca o sa-mi pun motociclistii in cap, dar razbunariile pe greseliile altora sunt foarte exagerate.  

Mie nu-mi vine sa cred că aici se găsesc scuze pentru faze de genul, și omor deosebit de grav. Adică avem pretenții la civilizație și respect dar sărim la jugulara cu prima ocazie. 

premeditarea insemna ca a plecat de acasa cu gandul sa-i faca ceva.... si nici nu stia ca se vor intalni. Nu a vrit sa-l omoare aruncand nici casca, dar trebuia sa gandeasca putin. 

33 minutes ago, September said:

Niciodată.

Amice, are Caragiale o cugetare pt de astia ca tine https://youtu.be/VgWl82rno6U