Jump to content

Trotinetist accidentat mortal de motociclist

Metal Heart
 Share

Recommended Posts

Acum 7 minute, bmdbmw a spus:

Cine merge pe sosea trebuie sa respecte aceleasi reguli: curs legislatie/permis, asigurare RCA, verificare tehnica.

Cred ca te refereai la autovehicule,unde si troacele de trotinete se incadreaza de fapt,dar legal,ele nu-s incadrate.

• Replies 529
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Acum 1 oră, XaeL a spus:

Sau o casca aruncata in cap cat sa cada sub o masina si sa moara.

Nu, daca ii iei trotineta si i-o faci guler, ramane pe loc.

1 oră în urmă, einstein1984 a spus:

Zici ca traim in Afghanistan din punct de vedere trafic... Mai lipsesc hiluxuri cu mlitraliere ca sa opreasca trotinestistii care trec pe rosu. 

Am facut ieri 250 km pe E85. Cred ca este mai sigur traficul din Afghanistan.

Acum 1 oră, GoodKat a spus:

Am facut ieri 250 km pe E85. Cred ca este mai sigur traficul din Afghanistan

Acum o săptămână am fost pentru a doua oară și am jurat că nu mai fac. 

N-am văzut în viata mea o demență mai mare decât acolo... 

Am venit ieri dintr-o tură de +/-1500km dar nu m-am simțit o secundă terorizat ca pe abominația aia de E85. 

Așa este. Trebuie să mergem un pic la bulgari, dar nu mai mergem pe DN 2, ci prin Brașov, pe oriunde numai nu pe acolo. E drum drept, se merge tare, se întâmplă multe tâmpenii. Peisaje ciuciu. Adică sunt, dacă îți place agricultura. În plus, acum e full de broscari rumeno și alți stranieri, care după 11 luni (unii chiar doi ani) de mers cuminte în țările adoptive o ard vitejește, fără să mai țină cont de reguli.

Acum 3 ore, Kristian K a spus:

Cred ca te refereai la autovehicule,unde si troacele de trotinete se incadreaza de fapt,dar legal,ele nu-s incadrate.

legal nu prea, ca majoritatea  nu trec de 25 la ora deci sunt cu biciletele. Si alea care trec de 25 la ora nu respecta neam regulamentele aplicabile la asa ceva pe drum public. 

Acum 45 minute, cinezicealae a spus:

Acum o săptămână am fost pentru a doua oară și am jurat că nu mai fac. 

N-am văzut în viata mea o demență mai mare decât acolo... 

Am venit ieri dintr-o tură de +/-1500km dar nu m-am simțit o secundă terorizat ca pe abominația aia de E85. 

Anual fac drumul asta de cel putin 10 ori. Este jihad! Mai bine pleci noaptea decat oricand in timpul zilei.

Acum 44 minute, Lucian_M a spus:

Așa este. Trebuie să mergem un pic la bulgari, dar nu mai mergem pe DN 2, ci prin Brașov, pe oriunde numai nu pe acolo. E drum drept, se merge tare, se întâmplă multe tâmpenii. Peisaje ciuciu. Adică sunt, dacă îți place agricultura. În plus, acum e full de broscari rumeno și alți stranieri, care după 11 luni (unii chiar doi ani) de mers cuminte în țările adoptive o ard vitejește, fără să mai țină cont de reguli.

vezi numai sa nu o iei pe Cheia-Valeni ca si pe acolo taie curbele ca la Le mans

Nu sunt 2 săptămâni de când am făcut Buc - Suceava și retur pe dn2, cu moto. Nu cred că am văzut în ~900 km mai mult de 4 echipaje de poliție și 2, maxim 3 radare. Pe vremuri erau zeci! Normal că e haos dacă nu există coerciție! Dar nici jihad n-aș zice că a fost, sau poate sunt eu mai hârșit și nu destul de panseluță... 

Acum 4 ore, Kristian K a spus:

La toate vehiculele, indiferent de viteza maxima... ca sa nu discriminam.

Acum 11 minute, ENEOS a spus:

Nu sunt 2 săptămâni de când am făcut Buc - Suceava și retur pe dn2, cu moto. Nu cred că am văzut în ~900 km mai mult de 4 echipaje de poliție și 2, maxim 3 radare. Pe vremuri erau zeci! Normal că e haos dacă nu există coerciție! Dar nici jihad n-aș zice că a fost, sau poate sunt eu mai hârșit și nu destul de panseluță... 

Nu-i jihad, dar nici relaxat nu mergi.

Acum 18 minute, SenorPink a spus:

vezi numai sa nu o iei pe Cheia-Valeni ca si pe acolo taie curbele ca la Le mans

Vedem ce traseu stabilește soția, ea e navigatorul, eu o plimb pe unde vrea. 😁

Acum 4 ore, GoodKat a spus:

Am facut ieri 250 km pe E85. Cred ca este mai sigur traficul din Afghanistan.

Pentru ca se stie ca daca faci dracovenii si edti porc celalt are AK 47/74 si SVD in loc de schimbator de viteze si nu prea.ti vine sa faci, nu?

Acum 11 minute, robert23mg a spus:

S-a terminat binisor, adica a ramas toata lumea vie, si cu p*la nesupta =))

Mare pacat, mai bine se rezolvau reciproc🤣🤣🤣

toata treaba asta cu lipsa politiei de pe strazi  vine de sus si pentru ca e aproape perena desi se mai schimba conducerea ,pare ca asa 'trebuie''.

bine ca avem 12000 de agenti SRI,sensibil mai multi/cap de locuitor decit SUA si altele

In ce priveste trotinetistii,cita vreme nu au nici o raspundere,nici un numar de inmatriculare,doar daca ii prinzi la propriu (ceea ce e cam ilegal...iar pina apare politia sunt la 10 km..) ii poti face sa plateasca o paguba;

Acum 3 ore, LifeOwner a spus:

De asta mor trotinetistii ... nu din lipsa castii !

Maaamă, ce terminat de motociclist. Cum sa vorbești frate in halul ăsta?! Și nu putem spune că l-a prins cumva trotinetistul într-o pasă extern de proasta, că dacă ar fi fost așa, nu ar fi postat pe internet marea fapta de vitejie.

Deci,boul ala cu motocicleta o arde pe trotuar ,coboara pe sosea ca urma intersectia de la Arcul de Triumf.

Trotinetistul a-i atrage atentia ca nu avea ce cauta pe acolo .Si tot el e tare in gura.Superb.

Culmea este ca ala cu trotineta era in legalitate,pe trotuar este pista de biciclete.

Asta este cel mai cocalar motociclist ever.Si mai si posteaza smecheria idiotul.

Un alt Americanu,asa gandea si proceda si cretinul ala criminal.

Corect,si ne mai miram ca ne iau altii in clanta...

Acum 15 minute, adiy32 a spus:

Deci,boul ala cu motocicleta o arde pe trotuar ,coboara pe sosea ca urma intersectia de la Arcul de Triumf.

Trotinetistul a-i atrage atentia ca nu avea ce cauta pe acolo .Si tot el e tare in gura.Superb.

Culmea este ca ala cu trotineta era in legalitate,pe trotuar este pista de biciclete.

Asta este cel mai cocalar motociclist ever.Si mai si posteaza smecheria idiotul.

Un alt Americanu,asa gandea si proceda si cretinul ala criminal.

esti de la militie !?

Acum 7 minute, LifeOwner a spus:

esti de la militie !?

No offence,mi se pare ca esti tu in fimare,dupa motocicleta si dupa avatar.

Nu?

Doar un politist iti poate atrage atentia cand gresesti? Iar faza cu "am urcat pe trotuar sa dau un telefon" sa i-o spui sotiei/iubitei acasa. Am vazut destui motociclisti care o ard pe trotuar sa ocoloasca 5 masini oprite la semafor. Ai fi putut macar sa iti cer scuze si toata lumea pleca acasa multumita. Dar nu, noi trebuie sa ne scoatem p**a sa vedem cine o are mai mare. Cum s-a mai scris si le alte tooicuri, faceti mai des sex.