Jump to content

Trotinetist accidentat mortal de motociclist

Metal Heart
 Share

Recommended Posts

Claudiei nu prea ești atent la ce am postat deja..

1 oră în urmă, Georgica_Popescu a spus:

Nu trebie sa ai neaparat 3k de posturi ca sa te caciulesti , si nici 2 scutere o drona si  un bmw ....   

Respectul se capata altfel ....parerea mea .

Ce faci măh, ai reapărut..aproape că mi-era dor de tine..😜😘

Acum 2 ore, Flower-Power a spus:

Pentru claudeel 

Care a deschis TVai târziu 

..

Acum 7 minute, claudeel a spus:

Oare este tot el? Nici el nu prea a fost ușă de biserică prin trafic (dacă este el). Dacă este fix persoana în cauză, e belită treaba!

Screenshot_2021-08-05-21-44-44-97.jpg

Screenshot_2021-08-05-21-49-23-60.jpg

• Replies 526
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Acum 6 minute, Flower-Power a spus:

Claudiei nu prea ești atent la ce am postat deja..

Ce faci măh, ai reapărut..aproape că mi-era dor de tine..😜😘

Pentru claudeel 

Care a deschis TVai târziu 

..

Acum am văzut, scuze! 😬

Cam greu să verific comentariile în timp ce fumez, beau bere și conduc un TIR, și telefon... deja este prea mult. 🤣

Edited by claudeel

Pai nu prea e bine sa  bei bere și să conduci...nu crezi? D-apai sa mai fii atent și la ce se postează ...trage pe dreapta!

Edited by Flower-Power

Acum 5 minute, Flower-Power a spus:

Pai nu prea e bine sa  bei bere și să conduci...nu crezi? D-apai sa mai fii atent și la ce se postează ...trage pe dreapta!

S-a rezolvat, am terminat țigara! 😅

Glumă, glumă dar pentru omul nostru este nasol rău. Când mai ai în spate o astfel de problemă...te potolești mai rău decât călugării tibetani, nu te apuci să arunci căști și să sari la bătaie. Trist, păcat...pana mea! 😞

Acum 52 minute, Silver Arrow a spus:

Imi dau seama ca sunt niste necunoscatori acei procuror. Or fi facut dreptu' la Spiru? Sau poate nu ei ....

Atata timp cat intr-un accident s-au inregistrat victime - adica a venit ambulanta si a dus pe cineva la spital pentru investigatii sau si mai rau a venit Medicina Legala, toata lumea implicata in accident ramane cu carnetul retinut, dar cu dreptul de a conduce pina decide procurorul altfel.

Singurul raspuns util e recomandarea de a citi legea. Cu legea in mana m-am contrazis cu procurori si pana acum am avut castig de cauza de fiecare data (niciodata in calitate de acuzat, ca sa fie clar); din experienta procurorii nu sunt nici prea competenti si nici excesiv de corecti, daca stii legea si iti stii drepturile nu exista nici un motiv legal de a avea permisul retinut daca nu esti acuzat de ceva. Mai exact, art 111, p. 4 din OUG 195/2002, cu modificarile ulterioare.

Edited by AdrianB1

Acum 9 ore, divi13 a spus:

Stai ca vine acum Ianachim de la Snagov si zice ca oricum trotineta n-avea ce sa caute pe strada :))

Pai chiar nu avea! 

Referitor la cazul asta, motociclistul ar trebui sa stea la răcoare pentru ce a facut. Un om a ajuns la cimitir pentru o clipa de nebunie. 

Faptul ca trotinetele nu au ce cauta in trafic cred ca e de la sine înțeles. 

Acum 8 ore, AdrianB1 a spus:

.... din experienta procurorii nu sunt nici prea competenti si nici excesiv de corecti, 

deoarece cine este foarte competent, se face avocat pt vedete..., e mult mai avantajos dpdv financiar !

3 minutes ago, caracterincompatibil said:

Văd că sunt câțiva care țipa să vadă trotinetele pe  trotuar... Personajele alea nu merg pe trotuar.

Din moment ce legea e in vigoare si e clara, conteaza spre deloc parerea unor oameni de pe un forum. 
Este de datoria fiecaruia sa fie la curent cu legea, chiar daca e diferita acum fata de cum stiau ei cand au dat permisul. 

Mai raman unii stupefiati cand nu ocolesc prin stanga centrul imaginar al intersectiei si se trezesc ca blocheaza traficul :) si se uita mirati cand politistul le face semn. 

Acum 7 minute, LimpTA a spus:

Mai raman unii stupefiati cand nu ocolesc prin stanga centrul imaginar al intersectiei si se trezesc ca blocheaza traficul :) si se uita mirati cand politistul le face semn. 

Unii?!🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣99,5% habar nu au de acest lucru

Acum 1 minut, VyXxer a spus:

Hopa!

Detaliem?

:)

🍺

:)) nu, as fi detaliat pe celalalt topic daca nu se umplea de trolli. 

Nu stiu daca ati observat din filmuletul cu accidentul , dar soferul isi filma cu telefonul sistemul de infotainment . Deci doar o mana pe volan si poate nici un ochi la sosea , decat poate atunci cand era prea tarziu . Parerea mea ca si soferul are o mare parte din vina , pe langa cea a motociclistului care este principalul vinovat

Acum 12 ore, ianachim a spus:

nici macar Domnul 😂😂

ma amuza doar ca ciucureii’ astia nu inteleg ca in niste sute de mii de km strabatuti pe 2 roti de cam saturi de agarici de sosea ce ti au pus viata in pericol si  pe care a trebuit sa i eviti 

cand ai plasticul in buzunar si te crezi motociclist ca ai pus de 10 ron benzina iar cel mai lung drum a fost la coltul judetului esti mai indulgent ca nu ai vazut multe 

Parca ai fi un conservar care vorbeste despre biciclisti sau scuteristi.

Acum 7 minute, blocnotes a spus:

Nu stiu daca ati observat din filmuletul cu accidentul , dar soferul isi filma cu telefonul sistemul de infotainment . Deci doar o mana pe volan si poate nici un ochi la sosea , decat poate atunci cand era prea tarziu . Parerea mea ca si soferul are o mare parte din vina , pe langa cea a motociclistului care este principalul vinovat

tu crezi ca filmuletul in care ala isi filmeaza ecranul de la masina e live din timpul accidentului? Moama ce inception 😅

Acum 9 minute, blocnotes a spus:

ai ales nickname-ul corect 'ma frend'

Din punctul meu de vedere :

-Motociclistul merita închisoare, chair daca cel cu trotineta l-a șicanat, asta nu e un motiv sa facă ce a făcut. 

-Trotinetele nu au ce cauta pe strada. Am văzut multa lume care închiriază trotinete electrice și după ce ca de abia sunt in stare sa mearga singura pe ele, mai si iau persoane in spate, adica merg câte 2 pe o trotineta ceea ce mi se pare exagerat de periculos. 

Aceiași poveste este si cu bicicliștii. Mulți dintre ei nu au deloc experienta si merg pe carosabil, neglijând regulile de circulație, iar alții au prea multa experiență și se cred regii șoselelor, și la fel, nici eu nu respecta regulile de circulație. În modul asta, accidentele nu o sa se oprească, o sa crească. Legislația trebuie modificata, bicicliștii și cei cu trotinete trebuie sa urmeze un curs de minim 24 de ședințe de legislație (ca la școala auto/moto). Altcumva nu se poate 

Acum 10 minute, blocnotes a spus:

Mai rau, poate a fost blat pentru a profita de compania de asigurari 🤯

Chiar acum, Rares2005 a spus:

Din punctul meu de vedere :

-Motociclistul merita închisoare, chair daca cel cu trotineta l-a șicanat, asta nu e un motiv sa facă ce a făcut. 

-Trotinetele nu au ce cauta pe strada. Am văzut multa lume care închiriază trotinete electrice și după ce ca de abia sunt in stare sa mearga singura pe ele, mai si iau persoane in spate, adica merg câte 2 pe o trotineta ceea ce mi se pare exagerat de periculos. 

Aceiași poveste este si cu bicicliștii. Mulți dintre ei nu au deloc experienta si merg pe carosabil, neglijând regulile de circulație, iar alții au prea multa experiență și se cred regii șoselelor, și la fel, nici eu nu respecta regulile de circulație. În modul asta, accidentele nu o sa se oprească, o sa crească. Legislația trebuie modificata, bicicliștii și cei cu trotinete trebuie sa urmeze un curs de minim 24 de ședințe de legislație (ca la școala auto/moto). Altcumva nu se poate 

taci ma din gura...

o sa ti Sara astia in cap ca ai actiuni la scolile moto/auto😂😂😂😂

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +32 400 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook

BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +17400 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.

• Create New...