Sari la conținut

Salut, ce sa fie dintre ktm exc 200 2t -ktm exc 250f 4t - yamaha wr 250 f 4t?


Sebast1an
 Share

Postări Recomandate

Salut! Ma numesc Sebastian si vreau sa imi cumpar un enduro . Am 1.78 m si 62 kg . Bugetul este de 3000 - 3500 euro . Sunt începător.  Variantele mele sunt 

 

- ktm exc 200 2t 

-ktm exc 250f 4t

- yamaha wr 250 f 4t 

 

 

Ce vreau de la un enduro? 

 

Pai in primul rand sa nu fie prea mare pentru mine ca apoi sa ma trântească. As vrea sa știu care din variantele prezentate mai sus este cel mai fiabil . Vreau un motor fiabil deoarece nu vreau sa stau toată ziua cu  el desfăcut sau prin service . Eu , cu un enduro as face plimbări mai lungi și medium enduro nici urcări foarte mari dar nici soft , sa fie între. Vreau un motor la care sa nu duc grija orelor , adică sa nu stau mereu cu grija ca la un x numar de ore trbuie sa schimb ambielajul . Imi doresc un motor care sa nu fie foarte scump la piese. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Salut, ce sa fie dintre ktm exc 200 2t -ktm exc 250f 4t - yamaha wr 250 f 4t?

daca tu vrei dual sport, poate ar merge un drz 400 sau yamaha wr 250r sau crf 250L (dar ultimele 2 nu prea gasesti in bugetul tau)

Editat de pepsi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, Adrian M. a spus:

Salut,

pai vrei enduro dar nu vrei intretinere la ore. Deci nu vrei eduro de fapt, vrei un dual sport. Ar trebui sa te reorientezi-cum spune colegul Pepsi mai sus :D

Nu , nu vreau dual sport , m am exprimat eu greșit.  Prin distanțe lungi m am referit ca vreau sa fac enduro cu el pe distante lungi  . Adica sa fac mulți kilometri pe enduro nu  pe asfalt.  Pe asfalt nu o sa il folosesc deloc 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, Sebast1an a spus:

Nu , nu vreau dual sport , m am exprimat eu greșit.  Prin distanțe lungi m am referit ca vreau sa fac enduro cu el pe distante lungi  . Adica sa fac mulți kilometri pe enduro nu  pe asfalt.  Pe asfalt nu o sa il folosesc deloc 

Ideea este ca modelele de enduro au revizia la ore-fix ceea ce tu nu vrei, cat si o uzura per ansamblu mai mare-vs performanta. de aici si intretinerea la ore. 

Apoi, ai introdus in lista 2t, nu cred ca i ok pentru un incaptor.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...