Sari la conținut

Milionar grec acuzat că a ucis un motociclist


ionutpm
 Share

Postări Recomandate

5 August: "Un milionar grec a vrut să șteargă urmele unui accident mortal din Bulgaria venind în România"
 

"Accidentul a avut loc în noaptea de 30 iulie, în Bulgaria. Atunci, un cetățean grec a lovit mortal un motociclist. A vrut să ascundă fapta, așa că a luat trupul neînsuflețit al motociclistului și motorul și le-a ascuns într-un șanț peste care a pus câteva crengi. Vreme de două zile l-au căutat prietenii motociclistului pe acesta. Într-un final, l-au găsit, însă fără suflare. La fața locului au descoperit și bucăți din autoturismul avariat."

 

Detalii: https://www.9am.ro/stiri/Social/349586/un-milionar-grec-a-vrut-sa-stearga-urmele-unui-accident-mortal-din-bulgaria-venind-in-romania.html

 

13 August: "Milionarul grec acuzat că a ucis un motociclist a scăpat de extrădare din cauza unor chichițe birocratice"

 

Milionarul grec acuzat că a ucis un motociclist și a încercat să șteargă urmele accidentului este liber. Magistrații bucureșteni i-au ridicat până și controlul judiciar. De asemenea, au respins extrădarea pentru că autoritățile din Bulgaria nu au trimis mandatul în limba greacă, iar avocata inculpatului a spus că omul nu înțelege acuzațiile. Situația este putredă fiindcă afaceristul poate răspunde la întrebările jurnaliștilor în românește.

 

Detalii: https://www.9am.ro/stiri/Social/349857/milionarul-grec-acuzat-ca-a-ucis-un-motociclist-a-scapat-de-extradare-din-cauza-unor-chichite-birocratice.html?

 

Noi ne plangem pe forum ca JUSTITITA nu isi face treaba si ca procesele dureaza ani de zile cand avem aici dovada clara ca JUSTITITA a luat "masuri" intr-o saptamana. 

Nu stiu de ce am impresia ca partea cu "milionar" a avut o oarecare importanta in procesul de judecata. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 hours ago, GoodKat said:

Dubios cum erorile astea judiciare apar preponderent in cazul oamenilor cu bani, nu? Ce jeguri umane, atat magistratii cat si mizeria asta umana. 

 

Totul merge pe principiul mortul de la groapa nu se mai intoarce, asa ca de ce sa nu scoatem un ban de la astia bogati? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi, cazul este unul si mai "special":

- A fugit de la locul accidentului

- A incercat sa ascunda urmele

- Poate consumase alcool/droguri la momentul respectiv

- Vorbeste romana si la judecata pretinde ca nu

Ar trebui inchis 30 de ani si el si judecatorul/judecatorii care au dat aceasta "sentinta". 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...