Sari la conținut

Motociclist lovit în plin de o mașină care întoarce pe linie continuă


ionutpm
 Share

Postări Recomandate

Un motociclist a ajuns la spital după ce a fost lovit în plin de o mașină care încerca să întoarcă pe linie dublă continuă, pe un bulevard din București.

 

Mai grav e că șoferul mașinii, care se dă imediat jos pentru a îl verifica pe motociclist, îi scoate acestuia casca. Asta deși specialiștii în medicină de urgență spun că, în caz de accident grav, casca nu trebuie niciodată scoasă decât de personal medical specializat, pentru a evita agravarea unor eventuale leziuni ale coloanei.

 

Sursa: https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/video-motociclist-lovit-in-plin-de-o-masina-care-intoarce-pe-linie-continua-soferul-face-o-eroare-uriasa-in-acordarea-primului-ajutor-1638989

 

Editat de ionutpm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ziceam și în alt topic: durerea în pwlă este maximă! Când babuinul știe că există șanse infime să fie prins și sancționat pt o astfel de manevră o va face mereu cu nonșalanță! Dacă ar gi măcar 25% șansele să fie prins nu am mai vedea la tot pasul chestii din astea. Unii taie banda continuă la 20 m de un giratoriu gol, doar pt că nu li se întâmplă nimic. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6 hours ago, 66c-bmw said:

Dupa cum se circula ar trebui separatoare de sens din beton pe toate drumurile asfaltate.

 

Ce bine suna ca idee... Abia au facut pe DN1 la iesirea din Bucuresti dupa x accidente. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și acum ~2 săptămâni îl spulberase unul pe vreo 20m în Otopeni! Cu un turism, nici măcar gip... 

Dar sunt bune pt că măcar nu mai întorc bizonii la tot pasul. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Băiatul era oarecum bine, chiar în seara respectivă a scris pe grup pe fb. 

Singurul lucru era că nu putea să stea în picioare și să meargă, spunea că-l doare tare în zona inghinală. 

De atunci nu se mai știe nimic. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, CipRo said:

La impactul frontal te lovesti de rezervor cu zona aceea sensibila.

 

Ma abat putin de la subiect, dar exista ceva de protectie pentru asa ceva? Si la o frana mai puternica se poate simti durere acolo.

Eu ma gandesc (fara sa stiu) ca daca pot, sa ma ridic putin in picioare pe scarite, dar in practica nu ai timp de asa ceva si poate faci mai mult rau aruncandu-te cu "capul inainte". 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, ionutpm a spus:

 

Ma abat putin de la subiect, dar exista ceva de protectie pentru asa ceva? Si la o frana mai puternica se poate simti durere acolo.

Eu ma gandesc (fara sa stiu) ca daca pot, sa ma ridic putin in picioare pe scarite, dar in practica nu ai timp de asa ceva si poate faci mai mult rau aruncandu-te cu "capul inainte". 

Este ceva de genul..

Screenshot_20210822-120402_Chrome.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

52 minutes ago, ionutpm said:

 

Ma abat putin de la subiect, dar exista ceva de protectie pentru asa ceva? Si la o frana mai puternica se poate simti durere acolo.

Eu am avut fractură de bazin din accident, fara sa am nicio lovitura la oo sau la penix. Pentru așa ceva nu te ajuta nici mama protectiilor.

 

Suna foarte ciudat ca motociclistul "nu putea să stea în picioare și să meargă, spunea că-l doare tare în zona inghinală." Sunt subiectiv, stiu, dar ma intreb daca a facut o radiografie de bazin sau sta acasa ca fraierul cu fractura așteptând sa ii treacă.

 

2 hours ago, l.u.v said:

Băiatul era oarecum bine, chiar în seara respectivă a scris pe grup pe fb. 

 

@l.u.v unii dintre noi suntem banati de pe grupul de fb, din motive incerte 🤭 Putem avea o discutie pe p.m. despre motivul banarii si sansele de a fi de-banat? Pleeeease?🙂

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, XaeL a spus:

Eu am avut fractură de bazin din accident, fara sa am nicio lovitura la oo sau la penix.

Depinde și de dimensiuni. 🤭

Ale rezervorului mai ales. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 minutes ago, ENEOS said:

Depinde și de dimensiuni. 🤭

Ale rezervorului mai ales. 

Eu o port pe dreapta si copacul a fost pe stanga. In plus de asta, am rezervorul sub șa. Nu are treaba cu marimea dar daca vrei ni le masuram. Rezervoarele mai ales. 🤭

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...