Sari la conținut

Frumusetea Apusenilor vazuta de pe motocicleta


Postări Recomandate

Aventura episodului de astazi are loc in muntii Apuseni. Am plecat de langa comuna Rimetea, judetul Alba si am parcurs traseele minunate ale muntilor Apuseni pentru a ajunge la Scarisoara. Aici se afla cel mai mare ghetar subteran din Europa. Apoi am continuat drumul care mergea sprea adancul muntilor, in mijlocul Tarii Motilor. Atat acele trasee de poveste care strabat muntii cat si magia catunelor aruncate parca pe dealuri, te fac sa nu-ti mai vina sa pleci de acolo. Cred ca a fost cel mai spectaculos traseu pe care am mers pana acum cu motocicleta. Am parcurs o distanta de aproapre 190 de km de la Rimetea pana la Scarisoara apoi inca vreo 200 km pana la Lugoj. In total o distanta de 390-400 km. Rimetea - Scarisoara - Arieseni - Brad - Deva - Lugoj

Ce parere aveti de video? Vizionare placuta!

 

https://youtu.be/h8izIwAzZ3M

 

 

THUMBNAIL EP16.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte fain videoclipul. Cum mai e drumul de la Albac care Ștei, tot plin de gropi sau s-a asfaltat cum trebuie? 

Și mie mi-a plăcut foarte mult zona, dar nu mi s-a părut nici pe departe cea mai spectaculoasă, dar na, gusturile nu se discută. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

40 minutes ago, Bart Bz said:

Foarte fain videoclipul. Cum mai e drumul de la Albac care Ștei, tot plin de gropi sau s-a asfaltat cum trebuie? 

Și mie mi-a plăcut foarte mult zona, dar nu mi s-a părut nici pe departe cea mai spectaculoasă, dar na, gusturile nu se discută. :)

Ms. Drumul a fost foarte bun. Probabil că a fost asfaltat recent. Dintre traseele pe care am umblat cu motocicleta acesta mi s a părut cel mai spectaculos. Clar că mai există trasee frumoase dar nu am fost eu pe ele. :) Dar urmează. Sper sa avem o toamnă lunga și călduroasă 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...