Sari la conținut

12. Monster Energy British Grand Prix


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 166
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Q oare cum va merge aici?In teorie ar trebui sa mearga tare pt ca Lorenzo mergea tare aici - Silverstone are multe viraje de viteza super mare care in mod normal ar trebui sa avantajeze o Yamaha pilotata corect :)

Suzuki urile clar vor fi puternice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, Method a spus:

Q oare cum va merge aici?

pare ca merge bine peste tot (gen podium minim) deci eu asa as crede.

sincer de la MM ma astept sa-l incurce la modul ca restul e cu du-te vino, nu stii care va merge tare dintre: miller, peco, zarco, martin, oliveira, mir, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Cavaleru a spus:

Castiga Rossi :P

Dada, daca băieții îl taie pe MM de pe listă...slabe șanse :grinbandit:

Acum 3 ore, xt600 a spus:

I-a dat-o Rins intr-un mare fel. Asta, vis-a vis de cat de bun este MM in dog fight. 

Slab rău, ultimul,  și a luat o de la dovi, rins, Q l-a făcut să cadă de atâtea ori, am auzit că se retrage.

 

 

Dacă îl depășește unu în ultima curba nu ins că e slab la dog fight.

Ăsta depășește și când nu e loc de o moto întreagă, de încep să se agite băieții de pe forum și să ceară penalizări.

 

Slab e Vin care nu pare că știe să depășească, cu yama.

Poate cu Aprilia o să știe.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, frigider a spus:

 

Slab rău,....  am auzit că se retrage.

 

Nu zi de doua ori, ca poate se implineste. Daca la anul pe vremea asta, se va afla tot in "recuperare", nu ar fi exclus... ;) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 ore, frigider a spus:

pare ca merge bine peste tot (gen podium minim) deci eu asa as crede.

sincer de la MM ma astept sa-l incurce la modul ca restul e cu du-te vino, nu stii care va merge tare dintre: miller, peco, zarco, martin, oliveira, mir, etc.

Asa ziceam si eu la inceput de sezon...dar acum nu prea mai cred,in lumina a ceea ce a declarat el - si anume ca mai are mult de tras cu bratul pana sa fie la 100%.

ce podiumul naibii a mai luat MM?exceptand victoria de la Sachsen unde nu l-a deranjat mana?

a zis ca atunci cand iese pe 7-8 e ok,deci...anul asta sa ne asteptam la asa ceva.

Acum 14 ore, apriliacluj a spus:

ete pwula marioara :) :)

:crack:

Acum 10 ore, xt600 a spus:

I-a dat-o Rins intr-un mare fel. Asta, vis-a vis de cat de bun este MM in dog fight. 

Reluam iar si iar aceleasi texte da tot nu intelgem.

Nu i-a dat-o Rins in nici un fel.La fel cum nu "a sters pe jos" Dovi cu el in dueluri.

Qatar,RBR Silverstone sunt circuite unde Honda are niste probleme.Mai ales aici pe curbele acelea de viteza huge e total dezavantajata.De aia "i-a dat-o' Rins.

De ce nu i-o da Rins si pe alte circuite in afara de Silverstone?Daca si Rins i-o mai da....

Asa i-a dat-o aici si Lorenzo in 2013 (super duel btw) dar rookie ul a luat campionatul.

MM e un demon,nu ca e bun in dog fight - mi se pare cel mai bun dur.

Acum 6 ore, frigider a spus:

Dada, daca băieții îl taie pe MM de pe listă...slabe șanse :grinbandit:

Slab rău, ultimul,  și a luat o de la dovi, rins, Q l-a făcut să cadă de atâtea ori, am auzit că se retrage.

 

 

Dacă îl depășește unu în ultima curba nu ins că e slab la dog fight.

Ăsta depășește și când nu e loc de o moto întreagă, de încep să se agite băieții de pe forum și să ceară penalizări.

 

Slab e Vin care nu pare că știe să depășească, cu yama.

Poate cu Aprilia o să știe.

Ahahaha corect corect.

 

Cred ca in fact singurul care i-a dat-o cu adevarat a fost Q cel cu dintii rari.

A fost acel Rimini 2019 unde chiar daca a pierdut in fata lui MM,Q a fost magistral (mai ales avand in vedere ca era un rookie care se batea cu big boss),insa in Tailanda in acelasi an Q cu calm si viteza-i specifica l-a impins pe MM sa se tina dupa el in quali (a fost un duel psihologic clar) si MM a impins peste limita cazand foarte urat,ca mai apoi la Jerez 2020 Q la fel de calm si rapid sa il forteze sa greseasca catastrofal.Singurul pe care il creditez ca "i-a dat-o lui MM".

El si Lorenzo.Cand se batea cu Lorenzo insa nu prea facea asemnea prostii cum a facut cu Q - probabil il cunostea f bine pe ala si stia ca acolo unde e rapid e inatacabil si nu mai incerca sa forteze peste limita,insa Q il "ia dupa el" ca sa zic asa si il face sa greseasca flagrant.

Vom vedea la anul,MM il vede clar drept rivali pe el si pe Mir.De aia ii si bazaie in quali (pe Q not so much anul asta dar pe Mir de 2 ori l-a hartuit).Va fi f interesant.

Acum 14 minute, xt600 a spus:

Nu zi de doua ori, ca poate se implineste. Daca la anul pe vremea asta, se va afla tot in "recuperare", nu ar fi exclus... ;) 

Keep dreaming :P

 

Revenind la oile noastre,nu cred ca MM va merge tare aici - sunt curbe de viteza ff mare unde clar va fi istovitor dpdv fizic sa traga de moto.

Pariez insa pe Chel :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, Method a spus:

 

Reluam iar si iar aceleasi texte da tot nu intelgem.

Nu i-a dat-o Rins in nici un fel.La fel cum nu "a sters pe jos" Dovi cu el in dueluri.

Qatar,RBR Silverstone sunt circuite unde Honda are niste probleme.Mai ales aici pe curbele acelea de viteza huge e total dezavantajata.De aia "i-a dat-o' Rins.

 

Teoria ta este SF, dar nah.. e o teorie. O lume intreaga a vazut cum i-a dat-o Rins, Dovi... nush ce sa spun.. cred ca ceva iti scapa.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu exageram,nu ia dat-o Rins si Dovi sau Q lui Marcel.Au castigat si ei cateva dueluri si cam atat.Ca doar nu statea Marcel sa se dueleze cu ei in restul curselor sa-si scoata parleala la 1 la 1.Pe criteriul asta si Rossi si-a lut-o de la multi.

Nu-l halesc pe Marcel dar este in alta liga .Omul e campion,multiplu.Se poate face comparatie Marcel/Rossi,Marcel/Lorenzo,Marcel/Mir.Adica campionii intre ei .

Asa vine un fan Binder si zice ca BB l-a facut pe Rossi.Normal ca-i zici fugi ma si canta la alta masa.Sa ia BB macar un titlu si apoi poate se pot face mici comparatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Method a spus:

Asa ziceam si eu la inceput de sezon...dar acum nu prea mai cred,in lumina a ceea ce a declarat el - si anume ca mai are mult de tras cu bratul pana sa fie la 100%.

ce podiumul naibii a mai luat MM?exceptand victoria de la Sachsen unde nu l-a deranjat mana?

a zis ca atunci cand iese pe 7-8 e ok,deci...anul asta sa ne asteptam la asa ceva.

:crack:

Reluam iar si iar aceleasi texte da tot nu intelgem.

Nu i-a dat-o Rins in nici un fel.La fel cum nu "a sters pe jos" Dovi cu el in dueluri.

Qatar,RBR Silverstone sunt circuite unde Honda are niste probleme.Mai ales aici pe curbele acelea de viteza huge e total dezavantajata.De aia "i-a dat-o' Rins.

De ce nu i-o da Rins si pe alte circuite in afara de Silverstone?Daca si Rins i-o mai da....

Asa i-a dat-o aici si Lorenzo in 2013 (super duel btw) dar rookie ul a luat campionatul.

MM e un demon,nu ca e bun in dog fight - mi se pare cel mai bun dur.

Ahahaha corect corect.

 

Cred ca in fact singurul care i-a dat-o cu adevarat a fost Q cel cu dintii rari.

A fost acel Rimini 2019 unde chiar daca a pierdut in fata lui MM,Q a fost magistral (mai ales avand in vedere ca era un rookie care se batea cu big boss),insa in Tailanda in acelasi an Q cu calm si viteza-i specifica l-a impins pe MM sa se tina dupa el in quali (a fost un duel psihologic clar) si MM a impins peste limita cazand foarte urat,ca mai apoi la Jerez 2020 Q la fel de calm si rapid sa il forteze sa greseasca catastrofal.Singurul pe care il creditez ca "i-a dat-o lui MM".

El si Lorenzo.Cand se batea cu Lorenzo insa nu prea facea asemnea prostii cum a facut cu Q - probabil il cunostea f bine pe ala si stia ca acolo unde e rapid e inatacabil si nu mai incerca sa forteze peste limita,insa Q il "ia dupa el" ca sa zic asa si il face sa greseasca flagrant.

Vom vedea la anul,MM il vede clar drept rivali pe el si pe Mir.De aia ii si bazaie in quali (pe Q not so much anul asta dar pe Mir de 2 ori l-a hartuit).Va fi f interesant.

Keep dreaming :P

 

Revenind la oile noastre,nu cred ca MM va merge tare aici - sunt curbe de viteza ff mare unde clar va fi istovitor dpdv fizic sa traga de moto.

Pariez insa pe Chel :crack:


ce naiba pb are honda pe silverstone?

adica prin prisma faptului ca le da 15 sec celorlalti nu?

ca, din cate imi aduc aminte, a pierdut victoria cu Rins, nu e ca si cum s-ar fi batut cu Rins pt locul 7.

mai corect spus, circuitul are sectorul 2, virajele 8-11 unde sunt avantajate motoretele suzuki si yamaha fiind niste viraje de viteza.

pe de alta parte rins amers tot timpul bine aici, a declarat ca ii place circuitul. Iar MM mergea bine cam peste tot.

sunt curios dc Bag/Mar o sa mearga bine aici, sunt curios dc au gasit ceva pt virajele 1-2, 8-11.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, xt600 a spus:

Nu zi de doua ori, ca poate se implineste. Daca la anul pe vremea asta, se va afla tot in "recuperare", nu ar fi exclus... ;) 

Nu cred in cobeală, o discuție pe forum nu va influența nimic în universul știut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...