Sari la conținut

12. Monster Energy British Grand Prix


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 166
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 18 minute, xt600 a spus:

Putem spune ca Q + Yamaha a rupt pe genunchi concurenta, dar eroii cursei au fost Aleix si APRILIA. 

MM... o noua mostra de inteligenta fantastica a baiatului asta... :( 

 

incredibil, mi-a placut de Martin ca nu a ezitat sa il dea la o parte pe MM, apoi asta cred ca a vazut rosu si i-a dat-o 😔.

sper sa mai apara cat mai multi ca si Martin care sa nu aibe menajamente fata de MM. 

stiu ca fani o sa sara cu racing, etc... dar cand vrei sa depasesti in stilul asta nu mai e racing. E prostie. Nu avea absolut nici o sansa sa ia curba aia, era trecut de apex si motoreta era la gara.

 

sper la Moto 2 aldeguer sa termine cat mai sus.

pustiul e urmatoarea stea de la motogp.

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 minutes ago, damager said:

 

incredibil, mi-a placut de Martin ca nu a ezitat sa il dea la o parte pe MM, apoi asta cred ca a vazut rosu si i-a dat-o 😔.

sper sa mai apara cat mai multi ca si Martin care sa nu aibe menajamente fata de MM. 

stiu ca fani o sa sara cu racing, etc... dar cand vrei sa depasesti in stilul asta nu mai e racing. E prostie. Nu avea absolut nici o sansa sa ia curba aia, era trecut de apex si motoreta era la gara.

+1!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, damager a spus:

 

incredibil, mi-a placut de Martin ca nu a ezitat sa il dea la o parte pe MM, apoi asta cred ca a vazut rosu si i-a dat-o 😔.

sper sa mai apara cat mai multi ca si Martin care sa nu aibe menajamente fata de MM. 

stiu ca fani o sa sara cu racing, etc... dar cand vrei sa depasesti in stilul asta nu mai e racing. E prostie. Nu avea absolut nici o sansa sa ia curba aia, era trecut de apex si motoreta era la gara.

 

Dupa umila mea parere, Martin are toate ingredientele ca la anul sa fie principal contracandidat la titlu. Pacat ca azi i-a stricat MM cursa... 

MM.. minte putina... adica in FP2 forteaza pe pneuri reci si se imprastie, pentru ca in cursa, tot pe pneu rece, sa incerce sa depaseasca intr-un loc unde nici o bashina nu putea iesi fara sa suiere... Cata minte poate sa aibe baiatul asta???? Ma tem ca sezonul asta este un fel de Gotterdammerung pentru el... incet, incet, devine istorie... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Aprilia! Felicitari A E!

Sper sa nu devina Vin frâna progresului la Aprilia, ca-l bat italienii! La propriu!

MM e pe "normal". Noul normal. Atunci cand nu mai ai edge-ul pe care il aveai candva, si actionezi doar din frustrare. Nu vreau sa cobesc, dar asta duce la noi accidentari. Asa se intampla cu majoritatea sportivilor care sufera o accidentare majora in moment de varf de forma, si apoi forteaza revenirea.

Rossi (ca vad ca mor unii de grija lui) a terminat exact unde trebuie. In fata coechipierului. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, ioio_viola a spus:

Verbal confirmat de Lin Jarvi: Morbi la echipa de uzina din urm cursa, Dovi la Petronas tot din urm cursa si in 2022

 

1-20Fabio QUARTARARO FRA Monster Energy Yamaha MotoGPYamaha175.440'20.579

.....

18-46Valentino ROSSI ITA Petronas Yamaha SRTYamaha173.3+29.758

19-96Jake DIXON GBR Petronas Yamaha SRTYamaha171.8+50.845

 

Ar fi cazul sa aduca alt pilot cu experienta, britanicul pare sa fi alergat ceva ca sa se salute cu ceilalti ce au terminat cursa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, xt600 a spus:

Dupa umila mea parere, Martin are toate ingredientele ca la anul sa fie principal contracandidat la titlu. Pacat ca azi i-a stricat MM cursa... 

MM.. minte putina... adica in FP2 forteaza pe pneuri reci si se imprastie, pentru ca in cursa, tot pe pneu rece, sa incerce sa depaseasca intr-un loc unde nici o bashina nu putea iesi fara sa suiere... Cata minte poate sa aibe baiatul asta???? Ma tem ca sezonul asta este un fel de Gotterdammerung pentru el... incet, incet, devine istorie... 

 

nu cred ca la Ducati Pramac.

poate la ducati de uzina, si probabil in functie de ce va mai fi anul viitor, adica ce curse vor fi anulate. Intr-adevar, reuseste sa vireze cu ducati cum ceilalti nu pot, dar am impresia ca Ducati a regresat anul acesta ca si performante, sau au crescut ceillalti. Cert e ca yamaha-qua sunt cei mai in forma, reusesc sa gaseasca setarile  cele mai bune.

MM cu honda e la gara, iar la ducati, poate Martin, ceilalti sunt ba sus, ba jos, clar incearca lucruri , dar nu pleaca de la o baza solida.

Nu am inteles f bine care o sa foe echipa satelit de la yamaha, comentatorii ziceau ceva de Yamaha withU sau cel putin asa am inteles eu. Nu am gasit nimic, doar ca echipa va fi preluata de cei 2 manageri, daca Wilco nu pleaca la suzuki pana la urma.

Acum 7 minute, xt600 a spus:

La Moto2, R. Gardner scrie pe titlu. 


Daca nu se intampla ceva iesit din comun( accidentari, abandonuri ca te scoate MM de cursa, greseli flagrante.....campionii sunt cam stiuti.

 

Motogp - qua

moto2 - gar

moto3 - aco

 

toti 3 merita dupa parerea mea, au avut curse bune si au muncit pentru victorii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au cam disparut, din tribune, steguletele rosii cu #93 pe ele si incet, incet apar cu #20 :D

 

Ce nesimtit!

 

 

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 50 minute, damager a spus:

 

nu cred ca la Ducati Pramac.

poate la ducati de uzina, si probabil in functie de ce va mai fi anul viitor, adica ce curse vor fi anulate. Intr-adevar, reuseste sa vireze cu ducati cum ceilalti nu pot,

 

dar am impresia ca Ducati a regresat anul acesta ca si performante, sau au crescut ceillalti. 


Daca nu se intampla ceva iesit din comun( accidentari, abandonuri ca te scoate MM de cursa, greseli flagrante.....campionii sunt cam stiuti.

As zice mai degraba, nu la Ducati. Cu Ducati se poate castiga titlul doar pe gresala adversarului sau intr-o conjunctura foarte favorabila. (Nici) anul asta nu cred sa fie cazul. Cat timp macar unul dintre constructorii japonezi este in forma, Ducati ramane vesnica echipa de locul 2,3, etc... Stii cum este?? Ar avea ceva erectie, dar nu poate finaliza. 

 

Nu a regresat, ei se chinuie sa tina pasul cu Japo, insa anul asta nu au mai adus nici un divais nou :D si de aici aparentul regres. Au noroc ca au piloti buni, care pot masca partial limitele motocicletei. Dar nici ei nu pot face minuni... de aici si aparenta lor inconstanta. Da oricaruia dintre ei o Yamaha, Suzuki, Honda si vei vedea un alt pilot. 

 

Din fericire MM nu merge si la Moto 2 si 3. 

 

Da se pare ca sponsorul va fi WithU, dar nu este ceva oficial, inca. Asteptam.. 

Acum 32 minute, adidas a spus:

Au cam disparut, din tribune, steguletele rosii cu #93 pe ele! Incet, incet apar cu #20 :D

O fi vreun semn?? 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, xt600 a spus:

MM... o noua mostra de inteligenta fantastica a baiatului asta... :( 

Acum trebuie sa fiu de acord.

Cursa e lungă, mișcare tâmpită.

Martin putea sa se bata sus. Și MM , păcat.

 

 

Q campion. Cum ziceam, e mereu sus.

Restul ... Loterie.

Acum 3 ore, danypop a spus:

Rossi😔 de pe 6 pe 18 sau cât a terminat. Doar Dixon în spatele lui🙄

S-au dus cauciucurile, ca și la Peco probabil.

Acum 3 ore, damager a spus:

incredibil, mi-a placut de Martin ca nu a ezitat sa il dea la o parte pe MM, apoi asta cred ca a vazut rosu si i-a dat-o 😔.

sper sa mai apara cat mai multi ca si Martin care sa nu aibe menajamente fata de MM. 

stiu ca fani o sa sara cu racing, etc... dar cand vrei sa depasesti in stilul asta nu mai e racing. E prostie. Nu avea absolut nici o sansa sa ia curba aia, era trecut de apex si motoreta era la gara.

Depășirea aia a lui Martin era ok de făcut la oricine. Nu a fost nimic exagerat. Nu era niciun motiv de supărare. 

Acum 3 ore, MirceaB a spus:

Am apucat sa o vad si pe asta. APRILIA pe podium.  ✌️  Bravoooooooo AE ! 👏 

:clap:

Unde mai pui că s-a și bătut cu Miller pt locul ăla.

1 oră în urmă, adidas a spus:

Au cam disparut, din tribune, steguletele rosii cu #93 pe ele si incet, incet apar cu #20 :D

 

Ce nesimtit!

 

 

Ar merge o penalizare.

Gen plecat ultimul de pe grilă.

Dar poate pericolul e mai mare așa?

1 oră în urmă, therocketscientist1 a spus:

Memeul este pe plus dupa toti acesti ani. La fel pilota si Simoncelli, iar anul acesta se fac 10 ani de cand s-a prapadit. 

Ce vrei sa zici că e pe plus?

La căzături?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, frigider a spus:

Unde mai pui că s-a și bătut cu Miller pt locul ăla.

La cat a pedalat in gol omul asta la Aprilia (vorbim de ani buni) era pacat sa piarda podiumul. Cine stie daca vreodata se mai aliniaza planetele asa cum s-au aliniat weekend-ul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, xt600 a spus:

Cu Ducati se poate castiga titlul doar pe gresala adversarului sau intr-o conjunctura foarte favorabila.

Nici măcar așa.

Asta a fost anul trecut și ei se certau cu dovi in loc sa ia campionatul.

Chiar acum, MirceaB a spus:

La cat a pedalat in gol omul asta la Aprilia (vorbim de ani buni) era pacat sa piarda podiumul. Cine stie daca vreodata se mai aliniaza planetele asa cum s-au aliniat weekend-ul asta.

Nu e vb de aliniat, că a tras pentru locul ăla.

Au concesii, cică o sa vina un motor mai puternic. Etc.

La Vin e vb de aliniat astre și altele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, therocketscientist1 a spus:

Numar de campionate si faptul ca nu e mort. 

Prea din pt mine.

Acum 4 minute, MirceaB a spus:

La cat a pedalat in gol omul asta la Aprilia (vorbim de ani buni) era pacat sa piarda podiumul. Cine stie daca vreodata se mai aliniaza planetele asa cum s-au aliniat weekend-ul asta.

Gândește te că are 190 curse și 1 podium luat în condiții tâmpit, pe ud.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...