Sari la conținut

12. Monster Energy British Grand Prix


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 19 minute, TETEA. a spus:

Pai dezvoltarea o face Aleix, blana orbitoare o face Vin. Cred ca asa si-au facut si ei socotelile. 

Pana o incepe Merdavillia sa se planga ca dezvoltarea nu merge in directia dorita de el, si nu se poate exprima plenar pe circuit din cauza asta...

 

 

cred ca o sa faca italienii cu MV:  asta e motoreta, da-i blana cat poti si sanatate, nu ne intereseaza ce ai tu de zis.

 

si se intorc spre Aleix, ia zi ce mai e nevoie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 166
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 12 ore, damager a spus:

Vinales 1.33.0 la primul test cu Aprilia.

cum era de asteptat, o sa rupa in teste, problema lui raman cursele.

 

Clar că o să își atingă potențialul cu Aprilia.

 

Păcat de Aleix, o să ia Vin prima victorie și o să facă istorie.

Viața e nedreaptă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

How did Marquez and Martin explain their Lap 1 clash?

Da,explicatia lui MM e exacta - a prezis ca JM va iesi larg si a intrat pe langa el,problema e ca JM nu a iesit chiar asa larg precum a crezut el si atunci MM n-a mai putut evita contactul.

Chiar am observat ce grip fantastic avea JM pana a cazut - pe franare era extraordinar.Si inainte sa cada s-a vazut - exact cum a zis MM - JM a iesit wide insa avea atata grip incat a reusit sa isi tina o trasa decenta totusi nu a iesit pe campie.Nu stiu ce gume avea si cat l-ar fi tinut respectivul grip in cursa insa...wow.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da pai e clara vina lui MM - si-o recunoaste si el.

A sperat ca JM va iesi larg pt ca JM a intrat aiurea in virajul ala,insa JM a reusit sa se replieze pe iesire pt ca...grip.

MM s-a dus in el nereusind sa stea in trasa ideala.Mistake.Over-confident si mult prea repezit.

Pacat pt JM pt ca era foarte interesant de vazut ce potential ar fi avut.Mai ales pe un circuit asa de tehnic cum e asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Cavaleru a spus:

 

cred ca o sa faca italienii cu MV:  asta e motoreta, da-i blana cat poti si sanatate, nu ne intereseaza ce ai tu de zis.

 

si se intorc spre Aleix, ia zi ce mai e nevoie :D

Pai si nu este normal din punct de vedere moral sa faca asa? Adica bietul AE trage de unul singur la caruta atata timp, dupa care sa vina MV si sa ia laurii? Nu se face asa ceva, dar cand vorbim de atat de multi bani pusi in joc, parca vad ca totul se intoarce cu susul in jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, TETEA. a spus:

 

Mai e mult tare pana departe...

Aleix a luat podium pe uscat și Vin i-a dat capăt in teste.

Nu cred că mai e așa mult.

Acum 44 minute, danypop a spus:

Vinales îl va înlocui pe Savadori la Aprilia pentru restul sezonului. E oficial

 

Dă-ne dracu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 52 minute, ioio_viola a spus:

OFFICIAL: Maverick Viñales to race for Aprilia from the #AragonGP! 🙌

The Spaniard will complete the 2021 season alongside Aleix Espargaró! 👊

#MotoGP

se pot face transferuri si in intersezon??

...ca a mers sa testeze, ok, nici o problema, dar sa concureze pentru o alta echipa mi se pare ciudat, nu ca m-ar deranja, va fi chiar funny sa-l vedem la Aprilia

 

interesant oricum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, apriliacluj a spus:

se pot face transferuri si in intersezon??

...ca a mers sa testeze, ok, nici o problema, dar sa concureze pentru o alta echipa mi se pare ciudat, nu ca m-ar deranja, va fi chiar funny sa-l vedem la Aprilia

 

interesant oricum :)

Pai replacement Rider cum au făcut cu Morbi. 

Morbi îl înlocuiește pe Vin, Vin pe Savadori, probabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 36 minute, apriliacluj a spus:

se pot face transferuri si in intersezon??

...ca a mers sa testeze, ok, nici o problema, dar sa concureze pentru o alta echipa mi se pare ciudat, nu ca m-ar deranja, va fi chiar funny sa-l vedem la Aprilia

 

interesant oricum :)

Din cate stiu eu, Aprilia poate sa foloseasca vreo 6 wild card-uri, iar pana la finalul campionatului mai sunt 7 etape. Deci este aproape la fix.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 31.08.2021 la 12:55, Method a spus:

....si ca in materie de raw talent Stoner este cel mai bun.Deci da.

 

Cum naiba - cade MM intentionat?si il ia si pe Martin cu el ...briliant.

Declaratie in stilul lui caracteristic, ce trebuie inteleasa in context. In primul rand, persoana lui ca intervievat se exclude. In al doilea rand, cum ai vrea sa spuna ca Cabroncito este cel mai raw talent -dupa el, desigur? Mai bine isi taie limba, asa ca alege unul mort si ingropat, tinut inca in brate de presa si ii consolideaza pozitia pe soclu. Vezi, @Method, asta este un tip fantastic de inteligent, stie in fiecare moment ce scoate pe gura, asa cum stia candva ce facea si cum trebuia sa faca pe pista. 

 

MM nu a intentionat sa cada, a intentionat sa il il scoata de pe trasa pe JM.. sa ii arate el lu' ala micu cu cine are de-a face. In imensa lui inteligenta, cand trebuie sa gandeasca, i se opreste creierul. Daca la asta adaugam lipsa caracterului, caracterului, obtinem un amestec exploziv, care poate produce victime. 

La 31.08.2021 la 12:55, Method a spus:

Eu inteleg - nu o face cu intenie - ar fi aberant de crezut asa ceva.

In cele mai multe situatii, nu o face cu intentie, i se rupe doar de ceilalti. In cazul de fata, revazand inregistrarea, sunt si eu tentat sa cred ca a vrut sa il obstructioneze pe JM. Pe principiul "intrii in mini? (in realitate el a intrat in JM), ti fac eu pi tini!!!!" 

 

In alta ordine de idei, cica Vinales a impresionat in testele de la Misano cu Aprilia si se pare ca va lua startul la Aragon cu noua echipa. https://the-race.com/motogp/vinales-impresses-on-misano-test-debut-with-aprilia/

https://the-race.com/motogp/vinales-opts-for-immediate-aprilia-motogp-race-debut-at-aragon/

In teste merge bine si pe matura, problema este ca pentru teste nu se dau puncte in clasament. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, MirceaB a spus:

Din cate stiu eu, Aprilia poate sa foloseasca vreo 6 wild card-uri, iar pana la finalul campionatului mai sunt 7 etape. Deci este aproape la fix.

Da, dar daca Sava iese și intră Vin nu prea mai e wildcard.

Wild era daca erau toți 3.

Sau naiba știe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, apriliacluj a spus:

se pot face transferuri si in intersezon??

...ca a mers sa testeze, ok, nici o problema, dar sa concureze pentru o alta echipa mi se pare ciudat, nu ca m-ar deranja, va fi chiar funny sa-l vedem la Aprilia

 

interesant oricum :)

Tehnic vorbind, nu este un transfer, omul era liber de contract, pe scurt, somer. Aprilia l-a angajat si poate dispune de el dupa cum pofteste. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Devine interesant si campionatul asta...

Citisem prin 2011 un articol dintr-o revista de la antipozi cu unul dintre primii traineri ai lui Stoner. Omul zicea despre dințos ca poseda un talent nemasurat, dincolo de orice se afla atunci in MotoGP (Rossi included). Ca totul face din instinct de racer, ca nu se pregateste pt curse, ca antrenamentele fizice le face numai cand e constrans, ca retine rapid si precis caracteristicile circuitui, etc. Deci e posibil ca lucrurile astea sa fie reale.

Cert e ca MM are si el talent cu carul, dar si multe alte lipsuri.

Editat de TETEA.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, TETEA. a spus:

Devine interesant si campionatul asta...

Citisem prin 2011 un articol dintr-o revista de la antipozi cu unul dintre primii traineri ai lui Stoner. Omul zicea despre dințos ca poseda un talent nemasurat, dincolo de orice se afla atunci in MotoGP (Rossi included). Ca totul face din instinct de racer, ca nu se pregateste pt curse, ca antrenamentele fizice le face numai cand e constrans, ca retine rapid si precis caracteristicile circuitui, etc. Deci e posibil ca lucrurile astea sa fie reale.

Cert e ca MM are si el talent cu carul, dar si multe alte lipsuri.

True that

Era un fenomen.pacat ca era asa de instabil psihic.

 

In alta ordine de idei,se pare ca Morbi vine la Yamaha fără Forcada care va rămâne la SRT cu Dovi.

Mi se pare stupid.si sper ca al anul Morbi sa îl aducă la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, xt600 a spus:

Tehnic vorbind, nu este un transfer, omul era liber de contract, pe scurt, somer. Aprilia l-a angajat si poate dispune de el dupa cum pofteste. 

si la fotbal e ca un jucator e pus pe liber, devenind liber de contract,  dar nu mai poate juca in acel campionat pana la sfarsitul sezonului..., sau ma rog, pana in pauza de iarna

 

bineinteles, sigur se poate daca Vin o sa concureze pt 'prilia, (ca doara n-o sa iasa pe pista si o sa primeasca black flag), doar dpmdv e o chestie ciudata, funny sa concurezi pt doua echipe in acelasi campionat / sezon :) :)

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, apriliacluj a spus:

si la fotbal e ca un jucator e pus pe liber, devenind liber de contract,  dar nu mai poate juca in acel campionat pana la sfarsitul sezonului..., sau ma rog, pana in pauza de iarna

 

bineinteles, sigur se poate daca Vin o sa concureze pt 'prilia, (ca doara n-o sa iasa pe pista si o sa primeasca black flag), doar dpmdv e o chestie ciudata, funny sa concurezi pt doua echipe in acelasi campionat / sezon :) :)

 

jucatorii liberi de contract pot fi adus oricand, nu pot participa in anumite competitii unde trebuie inscrisi pe lista initiala pentru competitia respectiva sau in fereastra de trasferuri.

 

cu MV e o situatie care nu-mi aduc aminte sa fi avut un precendent in epoca motogp.

 

Cat despre MV si victorie cu Aprilia... daca se intampla ma bucur pt echipa. AE e rapid dar se pare ca nu suficient, oricum mai sunt curse destule, e loc de 2 victorii daca au loc de Q :D

 

nu cred ca e vreun amator de motogp care sa conteste talentul lui MM. din pacate dorita lui nemasurata de victorie, de a fii cel mai bun, e umbrita de lipsa de fair play.. si toata cariera lui la motogp e urmarita de tot felul de incidente d-astea

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 44 minute, Cavaleru a spus:

Cat despre MV si victorie cu Aprilia...

Foarte greu asa ceva.Hai sa nu fiu negativist si sa zic din prima imposibil,dar....foarte foarte greu.

Nu vad un scenariu real in care aprilia sa obtina vreo victorie.Eh,a obtinut Ocon victorie la F1 cu Renault,deci....se poate.Dar trebuie sa se alinieze stelele.

Aprilia are deficit maricel de putere fata de restul,ok e un V4 cu handling si pare foarte studiata aero,dar pe circuitele de handling ies in fata L4'urile nu are loc de ele.

Acum 47 minute, Cavaleru a spus:

nu cred ca e vreun amator de motogp care sa conteste talentul lui MM. din pacate dorita lui nemasurata de victorie, de a fii cel mai bun, e umbrita de lipsa de fair play.. si toata cariera lui la motogp e urmarita de tot felul de incidente d-astea

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, ENEOS a spus:

Băi, dar totuși nu se aude nimic de vreo sancțiune? :-L

Îl lasă să joace bowling cu cine i se scoală? Dacă i se mai scoală la câte chimicale are în el... 

Bine că ai scris, ăștia de la Dorna intra frecvent pe aici și s-or fi luat cu altele dar daca ai reamintit sigur intra unu și citește și o pune de o pedeapsă.

 

Acum ceva timp Gerloff l-a dat jos in tura 1, curba 1 pe Toprak, colega-su, care se bătea la campionat și n-a zis nimeni nimic, intra și pe topic de SBK , scrie și acolo sa îi dea și lui, am înțeles că nu e prima oara când merge ampulea.

 

Nu fac comparații, zic sa te țin la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...