Sari la conținut

Sport-Tourer/Tourer pentru 1.87m cu sotie si bagaje la pachet la ture f lungi


LoveBiciz
 Share

Postări Recomandate

Acum 11 minute, Adrian M. a spus:

Sa fie cu noroc alegerea!

3 luni termen de livrare, uhaaaaa! :D

Cat a ajuns cu toate cele? Si cat a fost discountul oferit, procentual? La care vanzator de bavareze? MOtohub, Centura, Iasi, Oradea? :)

 

In configurator apare ca 18k.  Acum poate ne zice cat a fost cu discount

 

Acum 24 minute, cuki a spus:

 

Sa-ti fie asteptarea usoara :rock:

 

Cat despre leasing...pentru PF este intradevar destul de "ciudatel"...adica ai sansa sa iesi chiar mai bine cu un credit de nevoi personale cu dobanda fixa.

Easyride e cumva special facut pentru PJ, ceea ce oarecum la motociclete cam limiteaza baza de potentiali clienti...dar nu ma bag, or sti ei mai bine.

 

 Si pe PJ e jaf oricum ai da-o. Am facut eu simulare pentru R18 Transcontinental: 36k noua cu toate dotarile si accesoriile, prin programul ala al lor 3 easy ride cu avans 10% si 5 ani => pret final 50k. Pai sa nu va suparati pe mine da mai bine iau o garsoniera de banii aia. Daca e de luat doar cu banii jos nu asa jaf 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 221
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 7 minute, cuki a spus:

 

In aia 50k era sigur inclus si CASCO, care la 36k Euro, probabil ca iti venea un minim de 120Euro pe luna, X60 luni ~7000 Euro daca nu mai bine.

Iar costul cu CASCO il cam ai si daca iti cumperi motoru pe PF....nu esti obligat insa.

 

Dar fiecare isi face calculele lui. In cazul meu, cum pot deduce aceste cheltuieli, este mai rentabil sa cumpar in leasing, chiar daca platesc undeva la 10-12% mai mult (dobanda si comisioane), la final ies teoretic chiar mai bine decat pretul de achizitie. Plus ca nu blochez banii.

 

posibil sa fi inclus si CASCO, o sa refac calculele ca sa zic 100% sigur. Oricum ar fi eu unul CASCO nu mi-am mai facut pentru nimic din 2010 cand am vazut cat de ordinari sunt si cum cresc preturile cum "vrea muschii lor" si asta in conditiile in care nu am avut nici un accident/incident nimic. Si din fericire nu am avut nici un eveniment nici cu masina nici cu motoreta de atunci si sper sa ramana asa si in viitor. Dar oricum ai da-o 50k e mult dupa ce tragi linie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, SenorPink a spus:

posibil sa fi inclus si CASCO, o sa refac calculele ca sa zic 100% sigur. Oricum ar fi eu unul CASCO nu mi-am mai facut pentru nimic din 2010 cand am vazut cat de ordinari sunt si cum cresc preturile cum "vrea muschii lor" si asta in conditiile in care nu am avut nici un accident/incident nimic. Si din fericire nu am avut nici un eveniment nici cu masina nici cu motoreta de atunci si sper sa ramana asa si in viitor. Dar oricum ai da-o 50k e mult dupa ce tragi linie

Dap, la leasing e inclus si Casco.
Eu acum ca intr-un final am si eu o masina noua, am zis sa ii fac casco, ca cine stie ghinionul de unde apare.
La motor o sa procedez la fel...linistea mentala/sufleteasca pentru "what if"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, LoveBiciz a spus:

Well guys,

C'est fini 😀

 

Dupa ceva analizat optiunile de creditare/leasing, am decis ca leasingul e hotie la drumul mare si ca o voi lua in primavara cu banul jos.

Optiune finala R1250RS

Azi de dimineata am platit avansul pentru lansarea comenzii si teoretic va ajunge pe la inceputul lunii ianuarie :D si sper sa ma pasuiasca pana in februarie 😁

Am mers ca dotari:

- Stil Sport: culoare alba + spoiler motor

- Pachet Touring: Dinamic ESA, Keyless, pregatirea pt Navi, Cruise Control, Cric central si suport bagaje laterale

- Pachet Dinamic: DTC, MSR, Daylights, QuickShifter, Ride modes, Semnalizari led, ABS Pro(Cornering ABS)

- RDC + Mansoane incalzite

- suport topbox

- garantia de 5 ani

 

Si dupa ceva ping-pong am reusit si o reducere care sa ma coafeze :) Ca s-ar fi putut mai mult, cel mai probabil. Ca poate in primavara vor fi ceva extra reduceri/promotii, tot ce e posibil, doar ca apoi ar fi intarziat foarte mult livrarea si ... meh :) 

Pofta ce-am poftit 🥰

 

 

In ceea ce priveste optionalele/accesoriile, vad apoi ce iau dupa ce o sa am si o serie de sasiu :) 

 

Adica practic ai cumparat nu ceea ce-ti doreai tu, nu ceea ce-si dorea sotia ta, ci exact ceea ce spuneai in primul post ca nu-ti permiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, MirceaB a spus:

Adica practic ai cumparat nu ceea ce-ti doreai tu, nu ceea ce-si dorea sotia ta, ci exact ceea ce spuneai in primul post ca nu-ti permiti.

Nu am zis ca nu imi permit RS, am zis ca nu imi permit GS Adventure. Ba chiar mi-am luat ce imi doream, dar parea acolo, undeva departe 🥺

Am facut niste calcule, am tras linie ... ma costa mai putin de juma de pachet de tigari pe zi...am zis fuk it, o luam.

Teoretic si GSA ni-l permiteam, dar nu a vrut eu sa trec de un prag psihologic la pret :) 

Editat de LoveBiciz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 27.08.2021 la 0:26, LoveBiciz a spus:


 

- daca e sa aleg ceva nou, care ar fi cel mai ok dintre BMW R1250RS(nebunia mea), F900XR, F850GSA (nebunia femeii), R1250GS/A(nu ne-o permitem), R1250RT(inca nu suntem mosari/old farts de 50+ani) no offence pt posesorii de RT-uri :D 
 

Da, asa este, scuze. Am citit printre randuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, LoveBiciz a spus:

Nu am zis ca nu imi permit RS, am zis ca nu imi permit GS Adventure. Ba chiar mi-am luat ce imi doream, dar parea acolo, undeva departe 🥺

Am facut niste calcule, am tras linie ... ma costa mai putin de juma de pachet de tigari pe zi...am zis fuk it, o luam.

Teoretic si GSA ni-l permiteam, dar nu a vrut eu sa trec de un prag psihologic la pret :) 

 o sa ti para rau..... ca nu ai luat GSA

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, ianachim a spus:

 o sa ti para rau..... ca nu ai luat GSA

Cu tot dragul, daca imi pasati vreo 7k euro, sa nu le duc eu dorul...acum vorbesc cu baiatul 😅

 

Lasand gluma deoparte, e ca si cand mi-as lua un Scania, ca poate vreodata candva in viata asta vreau sa car mai mult de 2 sacose de la piata :)
Nu sunt fan enduro, nu bag offroad...la ce sa dau banii pe ceva extra doar de dragul de a avea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, LoveBiciz a spus:

Cu tot dragul, daca imi pasati vreo 7k euro, sa nu le duc eu dorul...acum vorbesc cu baiatul 😅

 

Lasand gluma deoparte, e ca si cand mi-as lua un Scania, ca poate vreodata candva in viata asta vreau sa car mai mult de 2 sacose de la piata :)
Nu sunt fan enduro, nu bag offroad...la ce sa dau banii pe ceva extra doar de dragul de a avea?

dup cum scrii ca gsa ar fi de off imi e clar ca nu ai facut un drivetest cu el asa cum sa intelegi

 

bine este ca ti ai luat ceva sa ti placa

asfat usca si plimbari frumoase

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, ianachim a spus:

dup cum scrii ca gsa ar fi de off imi e clar ca nu ai facut un drivetest cu el asa cum sa intelegi

Am bagat test cu GSA, dar doar la drum intins, ca din nou...nu bag offroad.
 

 

Acum 2 minute, ianachim a spus:

Bine este ca ti ai luat ceva sa ti placa

asfat usca si plimbari frumoase

Saru-mana, sa fie si si noi speram sa ne bucuram de el :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 28.09.2021 la 22:14, LoveBiciz a spus:

Am bagat test cu GSA, dar doar la drum intins, ca din nou...nu bag offroad.

 

pe unele strazi de pe la noi sau de la bulgari, poti sa le incadrezi la offroad :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Desi a trecut ceva vreme, mâine voi vedea dacă poziția pe RS este ceea ce căutam.

Azi ce a sosit motorul, mâine ii facem unboxing 🥰 și peste 1-2 săptămâni sa speram ca îl putem lua și acasă 😍

L-as lua mâine direct, dar doar ce S-a dat drumu’ la Rabla si parca as încerca sa profit de asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...