Sari la conținut

La MAN 2021 - Sovata


Constantin
 Share

Postări Recomandate

Am dat ieri, 26. 08 o fuga la MAN-ul de anul acesta, la Sovata. Poza cu organizatorul.

Cca 800 km,  Multe curbe si autotrenuri pe Sighisoara.

Am fost trei motoveterani: Yamaha X Max 300, 81 ani, Honda CBR 1000, 60 ani, Kawa ZZ 400, 62 ani.

Interesant ca Honda si Kawa nu s-au putut tine dupa mine, ajungand dupa mai mult de un sfert de ora la Camping in Sovata. Discutam de portiunea Maierus - Sighisoara - Sovata, cca 150 km, respectiv cca 2,5 h de mers.. Fiind numai o banda pe sens si depasirile in general la viteze sub 100 km/h, acceleratia este mai buna la scuter.

Despre MAN, ceilalti baieti, ei ramanand pana azi.

20210826_145252.jpg

20210826_145747.jpg

20210826_174006.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata o dovada de grandomanie si orgoliu ieftin in aceasta postare! A fost exact ca in fabula cu iepurele si broasca testoasa : l-am pierdut si asteptat pe scuterist de multe ori pe traseu( asta a omis sa povesteasca)  dar am incercat sa-l nu-l lasam singur ( doar am plecat impreuna ). Doar ca atunci cand vrei sa faci ocolul pamantului si vrei sa-ti arati muschii de motociclist la 80 de ani , nu te mai opresti sa mananci sau sa faci poze, cafea,etc., mergi constant cu 80 -90 km/h, ajungi la marele eveniment, faci o poza si pleci spre Bucuresti dupa 10 minute! Superba tura, bravo, inca o mare performanta, felicitari ! Lasand la o parte faptul ca putini inteleg unde e distractia in actiunile tale "motociclistice" , sa faci 800 de km intr-o zi, este totusi o realizare, indiferent de varsta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, vlad.apetroi a spus:

Nici tu nu ai putut sa o lași așa :))

Asta de care orgoliu este?

 

Orgoliu de motociclist.Ne incearca pe toti,indiferent de atelaj.Important este sa treaca repede,Sa nu devina un mod de a trai pasiunea/nebunia numita motociclism.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, vlad.apetroi a spus:

Nici tu nu ai putut sa o lași așa :))

Asta de care orgoliu este?

 

 

Chiar ai dreptate ! Colegii mai in varsta trebuiesc intelesi si respectati (chiar daca bat campii !). Am postat nu din orgoliu, ci doar pentru restabilirea adevarului, poate unii mai tineri chiar cred ca pot sa lase in urma un miar si o kawa400 cu un scuteras de 300. Tot respectul insa, inca o data, pentru tura de 800 km a colegului Constantin.

Editat de hornet60
completari
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, hornet60 a spus:

 

Chiar ai dreptate ! Colegii mai in varsta trebuiesc intelesi si respectati (chiar daca bat campii !). Am postat nu din orgoliu, ci doar pentru restabilirea adevarului, poate unii mai tineri chiar cred ca pot sa lase in urma un miar si o kawa400 cu un scuteras de 300. Tot respectul insa, inca o data, pentru tura de 800 km a colegului Constantin.

Trebuia sa o lași așa :) iți dai seama cați scuteriști ar fi rămas surprinși? :))

Ciudata atitudine fata de colegii de tura totuși. Presupun ca spargeți gașca tura viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu "spargem" nici o gasca , suntem amici 🤔, dar , vom incerca sa-l evitam pe viitor, sa-l lasam sa-si faca de unul singur "experimentele" 🤣 si ocolul pamantului pe nerasuflate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si cand va spuneam eu ca nu e de gluma cu " profesoru , ca se tine bine in șea  nu ma luați in seama .

 

- A fost in stare sa facă 800 de kilometri dus si 800 intors ? .Asta-i intrebarea .

 

Simi , chiar nu vad de ce te-ai supărat . Domnul profesor Constantin a facut doar o gluma .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, nicon a spus:

chiar nu vad de ce te-ai supărat

 

Unde ai vazut tu suparare ? Nu vezi ca totul e o gluma? De altfel el a inceput, sic ! 😆 ne distram si noi pe-aici. Important e ca toata lumea a ajuns cu bine acasa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, Muretto Grundieg a spus:

Din București până la Sovata sunt aproximativ 350 de km. Așadar, dus-întors, or fi fost 800, rotund. Deci nu e nici o întrebare :) Se contabilizează la călătoria (imaginară) în jurul Pământului sau nu ?

 

 

 

Corect 

800 km total .

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ffff

La 27.08.2021 la 11:08, Constantin a spus:

 

20210826_145252.jpg

20210826_145747.jpg

20210826_174006.jpg

Bravo, dl.Constantin! As fi vrut sa merg si eu, dar am vazut ploi pe prognoza meteo si am renuntat.  As vrea si eu cand ating venerabila dvs varsta sa fiu asa activ. Cu stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...