Jump to content

Vand Kawasaki Versys 1000 2019

Adrian M.
 Share

Recommended Posts

Acum 7 minute, The Flying Dutchman a spus:

Ce nu inteleg aici este de ce aplici ACF-50 la sfarsitul sezonului daca o tii in parcare subterana.

Pentru ca imi place sa o las shiny sub husa? :)))) Si de ce sa nu protejez? Umezeala tot exista, avem niste geamuri care asigura ventilatie, dar iarna le cam inchid vecinii, ca deh, frig:)

Rugina apare pur si simplu, si de la stat,nu trebuie sa fie afara in ploaie si frig. Iar mie imi place sa o pastrez in stare buna. 

• Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"se foloseste in industria aviatica" e un mit cu iz de reclama,in aviatie folosim un produs mult mai eficient (si mult mai toxic) - Ardrox AV 100D sau altele mai hardcore (pentru tot felul de oxidari nedorite). Dupa niste reserch m-am hotarat sa folosesc si eu ACF-50 pentru moto.

Scuze de offtopic, spor la vanzare!

La 07.10.2021 la 10:11, The Flying Dutchman a spus:

Ce nu inteleg aici este de ce aplici ACF-50 la sfarsitul sezonului daca o tii in parcare subterana.

Cica garajele  astea subterane  se mai inunda din cand in cand ...nu mult , asa pana la tavan !  

La 07.10.2021 la 11:05, N.R. a spus:

"se foloseste in industria aviatica" e un mit cu iz de reclama,...............

Atata timp cat isi face treaba ...chiar si psihologic numai  , e de bine . Sa vezi ce frumos face plasticul , clasicul wd40  

Up cu mobretu ! 

On 10/7/2021 at 10:15 AM, Adrian M. said:

Pentru ca imi place sa o las shiny sub husa?

Shiny poate fi si fara ACF-50. O speli, o stergi si e gata! 🙂

2 hours ago, Georgica_Popescu said:

Cica garajele  astea subterane  se mai inunda din cand in cand ...nu mult , asa pana la tavan !  

Poate pe la Giurgiu, cand vine Dunarea mare.

@Adrian M., spor!

Acum 12 ore, The Flying Dutchman a spus:

Shiny poate fi si fara ACF-50. O speli, o stergi si e gata! 🙂

Poate pe la Giurgiu, cand vine Dunarea mare.

@Adrian M., spor!

E alt tip de luciu, mult mai fain decat atunci cand e proaspat spalata. Da, se poate face si cu wd40, dar asta e mai uleioasa, imi place mult mai mult per ansamblu. 

Ms oricum de reply uri, tinem topicul sus :P 

• 2 weeks later...
La 12.09.2021 la 16:57, Adrian M. a spus:

Vand Kawasaki Versys 1000 2019 in garantie pana in noiembrie 2023,achizitionat de nou in noiembrie 2019 de la motoboom. Pret achizitie cu toate cele, aproape 14.000 euro.  Pret 11.600.

Aproape 20.000 km, anvelope pr5  cu 8000km-mai duc lejer 7000,revizii cu facturi, deja programata la revizie. Deci cine o cumpara, apa paie si bataie. 

Varianta standard, fara tft, conectivitate telefon, fara quick shifter - se poate pune plug and play si costa 270 euro. Fara cornering lights. 

Modelul stadard are insa cornering abs si tc, full led, farul este super atat pe faza scurta cat si pe lunga asa ca nu i am mai montat proiectoare, moduri livrare putere. 

LISTA ACCESORII/OPTIONALE:

-parbriz OEM touring, versiunea mai mare. Il am si pe cel scurt. 

-deflector chinezarie, isi face treaba-a crapat putin, in floare, la prindere. 

-handguards OEM. 

-mansoane incalzite OEM. 

-crashbar sw motech. 

-tank pad si side pads oem. 

-protectie radiator oem. 

-talpa cric sw motech. 

-ungator lant scottoiler v system. 

-sa standard modificata la Motovis, cea OEM ma facea sa alunec in fata, si sa ma lovesc la bijuuri de rezervor-nu mai este cazul. 

-suport gps moto sw motech cu montaj deasupra bordului. Are o placa cu posibilitate prindere TomTom sau Garmin. In poze se vede suportul meu pt tomtom, nu intra in pret. 

-manete PUIG 2.0, modelul pliabil-ajustabil pe lungime. Sunt mult mai comode si facile de utilizat-am si manetele originale. 

-scărițe pilot sw motech-mai late, mai mari, mai confortabile. Se pot cobori, au 2 pozitii. Le am lasat pe cea de sus. 

-toba finala omologata pt uz stradal leo vince. Detin actele doveditoare. Este mult mai supla, mai aratoasa, mai usoara, si cu un sunet ceva mai grav urcata in ture. Nu va asteptati la un burlan urlator. Pt asta, se poate eventual scoste dbkillerul-se pierde omologarea. Eu nu mi am batut capul. 

-suport telefon. 

-cutii laterale shad sh36 cu genti textile interioare, topcase shad sh58x ce isi modifica dimensiunea - un sistem foarte misto. 

-covers mansoane grip puppies. 

-geanta mica de rezervor shad e04p, cu prindere pe 4 pini fixati de rezervor. Se pot demonta si pune capacul original de rezervor. 

-garantie extinsa la 4 ani, pana final de 2023.

Defecte: mici zgaieturi ici colo. Am scapat o pe o parte pe loc, in tura Grecia anul asta. O mica zgarietura pe crash, side case ul insa e nitel julit. Poza atasata. 

Merge bine, fara probleme. Accept verificare la service. Actele ok, fiscal, tot pe persoana fizica. Sector 3, se scot actele intr o zi.

IMG_20210908_174224.jpg

IMG_20210908_174242.jpg

IMG_20210908_174300.jpg

IMG_20210908_174252.jpg

IMG_20210908_174338.jpg

IMG_20210908_174324.jpg

IMG_20210908_174350.jpg

IMG_20210908_174400.jpg

IMG_20210908_174404.jpg

IMG_20210908_174414.jpg

IMG_20210908_174420.jpg

IMG_20210908_174431.jpg

IMG_20210908_174440.jpg

IMG_20210908_174450.jpg

IMG_20210908_174457.jpg

IMG_20210908_174517.jpg

Valabil! :)

Sus cu ea!

20378 km ODO, am mai iesit putin pe ici colo.

Vand Kawasaki Versys 1000 2019 in garantie pana in noiembrie 2023,achizitionat de nou in noiembrie 2019 de la motoboom. Pret achizitie cu toate cele, aproape 14.000 euro.  Pret 11.300.

20378 KM, anvelope pr5  cu 8400km-mai duc lejer 6600,revizii cu facturi, deja programata la revizie. Deci cine o cumpara, apa paie si bataie. 

Varianta standard, fara tft, conectivitate telefon, fara quick shifter - se poate pune plug and play si costa 270 euro. Fara cornering lights. 

Modelul stadard are insa cornering abs si tc, full led, farul este super atat pe faza scurta cat si pe lunga asa ca nu i am mai montat proiectoare, moduri livrare putere. 

-handguards OEM. 

-mansoane incalzite OEM. 

-crashbar sw motech. 

-protectie radiator oem. 

-talpa cric sw motech. 

-sa standard modificata la Motovis, cea OEM ma facea sa alunec in fata, si sa ma lovesc la bijuuri de rezervor-nu mai este cazul. 

-suport gps moto sw motech cu montaj deasupra bordului. Are o placa cu posibilitate prindere TomTom sau Garmin. In poze se vede suportul meu pt tomtom, nu intra in pret. 

-manete PUIG 2.0, modelul pliabil-ajustabil pe lungime. Sunt mult mai comode si facile de utilizat-am si manetele originale. 

-scărițe pilot sw motech-mai late, mai mari, mai confortabile. Se pot cobori, au 2 pozitii. Le am lasat pe cea de sus. 

-toba finala omologata pt uz stradal leo vince. Detin actele doveditoare. Este mult mai supla, mai aratoasa, mai usoara, si cu un sunet ceva mai grav urcata in ture. Nu va asteptati la un burlan urlator. Pt asta, se poate eventual scoste dbkillerul-se pierde omologarea. Eu nu mi am batut capul. 

-suport telefon. 

-cutii laterale shad sh36 cu genti textile interioare, topcase shad sh58x ce isi modifica dimensiunea - un sistem foarte misto. 

-geanta mica de rezervor shad e04p, cu prindere pe 4 pini fixati de rezervor. Se pot demonta si pune capacul original de rezervor. 

Defecte: mici zgaieturi ici colo. Am scapat o pe o parte pe loc, in tura Grecia anul asta. O mica zgarietura pe crash, side case ul insa e nitel julit. Poza atasata. 

Merge bine, fara probleme. Accept verificare la service. Actele ok, fiscal, tot pe persoana fizica. Sector 3, se scot actele intr o zi.

Edited by Adrian M.

Acum 38 minute, SenorPink a spus:

@Adrian M.vezi ca au zis aia de la Triumph ca te aspteapta cu interes cand iese ala mare :D 

PS: de fapt cu bratele deschise

E pe teava discutia, de la ei am luat si versysul. Sa dea datele oficiale triumph intai.. 

Acum 28 minute, cuki a spus:

cand? secolul urmator? Hahahahaah

In urmatoarele 2 saptamani. Vine eicma, sigur atunci dau oficial..... 

Acum 15 minute, Adrian M. a spus:

E pe teava discutia, de la ei am luat si versysul. Sa dea datele oficiale triumph intai.. 

In urmatoarele 2 saptamani. Vine eicma, sigur atunci dau oficial..... 

Eu ziceam de cei de la Triumph triumph, am fost ieri pe la ei sa ma uit la Trident 660. 

Chiar acum, SenorPink a spus:

Eu ziceam de cei de la Triumph triumph, am fost ieri pe la ei sa ma uit la Trident 660. 

Pai Triumph Romania este a Motoboom, de unde am luat eu moto 😁 Si merge si buyback, doar ca inca nu au date, preturi, nimic, sa imi zica ceva concret. 

Acum 1 minut, Adrian M. a spus:

Pai Triumph Romania este a Motoboom, de unde am luat eu moto 😁 Si merge si buyback, doar ca inca nu au date, preturi, nimic, sa imi zica ceva concret. 

Nu, triumph romania este Triumph Romania si au showroom vis-a-vis de DRPCIV langa Dual Tours si ei se lauda ca sunt Triumph si atat nu am vazut vreun motoboom ceva

Acum 1 minut, SenorPink a spus:

Nu, triumph romania este Triumph Romania si au showroom vis-a-vis de DRPCIV langa Dual Tours si ei se lauda ca sunt Triumph si atat nu am vazut vreun motoboom ceva

Nu vrei sa pricepi😁 Triumph Romania este detinut si infiintat de catre Motoboom. Ca in dealership au personal dedicat, ce tine de brand si identitatea de brand, este altceva, perfect normal. Fiind dealership oficial, normal ca ei sunt Triumph,nu motoboom. Dar ia intra prin spate, la service, sa vezi ce logo e pus acolo😜 Trust me, stiu ce vorbesc. 

Acum 1 minut, Adrian M. a spus:

Nu vrei sa pricepi😁 Triumph Romania este detinut si infiintat de catre Motoboom. Ca in dealership au personal dedicat, ce tine de brand si identitatea de brand, este altceva, perfect normal. Fiind dealership oficial, normal ca ei sunt Triumph,nu motoboom. Dar ia intra prin spate, la service, sa vezi ce logo e pus acolo😜 Trust me, stiu ce vorbesc. 

Ahhh ok atunci. Am intrat si la ei pe site sa vad daca scrie in josul paginii de cine sunt detinuti si nu zicea nimic de motoboom. Dar daca stii tu ca astia sunt atunci e bine. Din ce am vazut la ei ieri, par foarte bine inchegate triumphurile si calitative, si presupun ca asta mare va fi la fel 

Gata, am incheiat sezonul. O mai scot in zilele urmatoare sa i fac ITP ul-expira pe 28, respectiv sa o spal, si o bag la nani.

KM in bord 20944, ieri am alergat 600, asa, de final :P

Sus cu ea!

Itp facut ieri , proaspat. Moto parcata, nu mai merg cu ea. RCA valabil pana la finalul lunii.

Aproape 21.000 km ODO.

Vand Kawasaki Versys 1000 2019 in garantie pana in noiembrie 2023,achizitionat de nou in noiembrie 2019 de la motoboom. Pret achizitie cu toate cele, aproape 14.000 euro.  Pret 11.000 ,eventual discutabil la fata locului.

Anvelope pr5  cu aprox  9000km-mai duc lejer 6000,revizii cu facturi, facuta revizia in toamna de 20.000. Cine o cumpara, apa paie si bataie. 

-handguards OEM. 

-mansoane incalzite OEM. 

-crashbar sw motech. 

-protectie radiator oem. 

-talpa cric sw motech. 

OPTIONAL-se poate discuta de o SA LOWSEAT originala KAWASAKi, pretul de acizitie a fost 2000 lei. Am mers cu ea maxim 800 km, a venit foarte greu, deja ma hotarasem sa vand moto. Nu este inclusa in pachet complet, dar se poate discuta, functie de ce doreste cumparatorul.

-suport telefon. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +34900 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook

BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +17700 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.

• Create New...