Sari la conținut

Inchiriere motociclete enduro


Stefanescu Valentin
 Share

Postări Recomandate

Buna ziua! Credeti ca o activitate de inchiriat motocilete enduro noi, cu ghid (colaborare cu un rider care ar insemna sa fie disponibil in weekend-uri) are sorti de reusita in Romania?

Ma gandesc la 5 motocilete bune inchiriate cu 250 de lei pe zi fara combustibil. Rider-ul ar lua 400-500 de lei pt tura, mie mi-ar ramane 750 lei sau 500 lei daca riderul nu o sa vrea sa foloseasca motocicleta lui mereu. Suma ramasa de 500-750 poate sustine activitatea, sa mi  mai ramane si mie dupa ce scad costurile cu piesele si amortizarea investiei? am inteles ca prin lege nu mai sunt permise motocicletele in paduri , amenda fiind de 1000-3000 lei.

DAca nu sunt motocicletele lor ma gandesc ca o sa le buseasca rau fara sa le pese.

Multumesc pt opinii.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 45 minute, Stefanescu Valentin a spus:

Buna ziua! Credeti ca o activitate de inchiriat motocilete enduro noi, cu ghid (colaborare cu un rider care ar insemna sa fie disponibil in weekend-uri) are sorti de reusita in Romania?

Ma gandesc la 5 motocilete bune inchiriate cu 250 de lei pe zi fara combustibil. Rider-ul ar lua 400-500 de lei pt tura, mie mi-ar ramane 750 lei sau 500 lei daca riderul nu o sa vrea sa foloseasca motocicleta lui mereu. Suma ramasa de 500-750 poate sustine activitatea, sa mi  mai ramane si mie dupa ce scad costurile cu piesele si amortizarea investiei? am inteles ca prin lege nu mai sunt permise motocicletele in paduri , amenda fiind de 1000-3000 lei.

DAca nu sunt motocicletele lor ma gandesc ca o sa le buseasca rau fara sa le pese.

Multumesc pt opinii.

 

 

Esti motociclist? Daca nu, nu te apuca, o sa iesi pe minus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! Mai vin turisti staini in numar mare in Romania pentru traseele enduro de la noi? Am inteles ca inainte veneau pt ca nu aveau voie sa se dea prin muntii lor, ceea ce a devenit interzis si in Romania, nu mai ai voie prin paduri.

Mai este turismul enduro in Romania la un nivel ridicat?

Multumesc!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, vreau sa stiu pe baza marturiilor rideri-lor daca noile prevederi legislative au dus la o scadere al turistilor ce vin la noi pt enduro. Am presupus ca rideri se mai intalnesc pe trasee, discuta intre ei. Vreau sa incep a activitate de inchiriat motociclete cu ghid, binenteles ca nu eu:)), si cred ca va merge doar daca turistii staini vor continua sa vina.

Editat de Stefanescu Valentin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Stefanescu Valentin a spus:

Vreau sa incep a activitate de inchiriat motociclete cu ghid, binenteles ca nu eu:)), si cred ca va merge doar daca turistii staini vor continua sa vina.

"Să nu Investești niciodată într-un domeniu la care nu te pricepi". 

©Niki Lauda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 ore, Stefanescu Valentin a spus:

.....5 motocilete bune inchiriate cu 250 de lei pe zi fara combustibil.

 

 

sigur NU o sa mearga, nu o sa ai bani de reparatii, consumabile, etc, nici vorba sa-ti mai ramana si tie ceva si pe deasupra sa se si amortizeze mobrele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...