Sari la conținut

Cum sa faci CEL MAI USOR GRATAR cand mergi cu motocicleta


Postări Recomandate

In acest episod am mers cu motocicleta la marginea unei paduri, langa un rau si am invatat sa fac cel mai usor si rapid gratar. Nu am avut nevoie de lemne, topor sau firiz ci doar de cateva lucruri foarte simple si usor de procurat.

 

Aceasta metoda este ideala pentru atunci cand mergi cu motocicleta sau bicicleta, gasesti un loc frumos in natura si vrei sa faci un gratar care sa nu iti dea prea multe batai de cap si care sa poata fi transportat cat mai usor.

 

Vizionare placuta!

 

https://youtu.be/xOGPmdu5TNU

 

 

THUMBNAIL EP19.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

56 minutes ago, Going4Adventure said:

Felicitari

Da' ... o cetârnă (fără firiz) nu faci?

:)

Văd că facut un şpoiert (cu grătar cărat de acasă, nu făcut acolo).

În rest e fain. Şi locurile. Frumos şi aspectul ecologic (nu lăsaţi gunoaie).

Dar nu se vorbeşte altora în timp ce mesteci (min.11:25), asta nu e frumos.

De acord?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, shpixy said:

Super !  Mi s-a facut foame...!   👍🙄🍴

Perfect, atunci înseamnă că video-ul și-a atins scopul :)

46 minutes ago, _Raul_ said:

Nu ai ce sa comentezi la episodul asta.

Adica na, eu nu am. 😊

 

Simplu, la obiect, generic, util, educativ, echilibrat. 

 

Felicitari si spor! 

Apreciez, ms mult 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand va ducei pe Tabla Butii, la poarta cimitirului, in partea d jos, gasiti niste plasa sudata pusa ca sa nu intre cainii in cimitir. E agatata in nist cuie indoite. Se scoate o bucata de 25/30 cm de plasa de la una din porti, se foloseste la gratar si cand s pleaca, se pune la loc. Cel mai simplu gratar, fara hipstereli aiuristice.

PS. Acuma facem cate un topic pentru fiecare episod de moto gheing postat pe iutub?! 

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

19 minutes ago, Speedy.K said:

Cand va ducei pe Tabla Butii, la poarta cimitirului, in partea d jos, gasiti niste plasa sudata pusa ca sa nu intre cainii in cimitir. E agatata in nist cuie indoite. Se scoate o bucata de 25/30 cm de plasa de la una din porti, se foloseste la gratar si cand s pleaca, se pune la loc. Cel mai simplu gratar, fara hipstereli aiuristice.

PS. Acuma facem cate un topic pentru fiecare episod de moto gheing postat pe iutub?! 

Cine te chinuie? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, _Raul_ said:

Nu ai ce sa comentezi la episodul asta.

Ba da!

Confuzia între frigărui şi (carne la) grătar, cumulată pe (a)beraţia precedentă cu "drum" Jdioara - Cornetu - Nădrag.

Poate şi lipsa instruirii de grădiniţă: "Frunză verde solz de peşte, la masă nu se ..."

Lipsa de firiz nu ar fi o problemă, doar cea de pupeze (şi tei).

 

 

 

Nu?

🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

27 minutes ago, patrick1 said:

Ba da!

Confuzia între frigărui şi (carne la) grătar, cumulată pe (a)beraţia precedentă cu "drum" Jdioara - Cornetu - Nădrag.

Poate şi lipsa instruirii de grădiniţă: "Frunză verde solz de peşte, la masă nu se ..."

Lipsa de firiz nu ar fi o problemă, doar cea de pupeze (şi tei).

 

 

 

Nu?

🤣

Te roade tare ce postez asa-i? Văd că întruna numa te iei de mine. Cat de hater poți să fi? Chiar nu ai ce face altceva? Vezi că la ora 5 se joaca table in parc. Știu că ești frustrat și supărat pe viață. Nu am ce să-ți fac. Nu am să-ți mai răspund la aberațiile tale de comentarii. Te iei de orice, până că și mănânc in timp ce vorbesc? Tu te auzi ce spui? Grătar se folosește în funcție de context.

 

(CONTÉXT, contexte, s. n. 1. Fragment dintr-o scriere în cadrul căruia se găsește un cuvânt, o expresie, un pasaj etc. interesant. ♦ Text, cuprins. 2. Fig. Conjunctură, circumstanță. – Din fr. contexte.)

 

Ai ajuns sa te iei și de asta. Vai de capu meu. Nu-mi vine sa cred că îmi pierd timpul cu așa ceva.  

Editat de Going4Adventure
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

25 minutes ago, Going4Adventure said:

Te roade tare ce postez asa-i?

Nu dom' profesor, dragă! Postează ce doreşti.

Şi "firiz" se foloseşte în funcţie de context (suburban). De asta am şi apelat la "cetârnă" şi "şpoiert" (în postarea mea), ca să ne înţelegem ca de la ţăran la ţăran  🤣

Măcar asupra drumului Jdioara - Nădrag off-road, pe care doar te-ai "fălit" că l-ai fi parcurs vreodată.

(Vezi harta).

În rest, peisajele sunt frumoase, bravo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, _Raul_ a spus:

Nu ai ce sa comentezi la episodul asta.

Adica na, eu nu am. 😊

 

Simplu, la obiect, generic, util, educativ, echilibrat. 

 

Felicitari si spor! 

"Domnu', era să aveți o scamă! "

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

15 hours ago, Going4Adventure said:

Nu 🙂 este o imprimare serigrafica, a unui pumn strâns. După un desen făcut de mana. 

Eee ... nu e goblen. Păcat ...

Asta îmi aminteşte de faianţa produsă cândva la "Mondial", imprimare serigrafică /desen făcut de mână.

25b318544319792d5091aa35bba5c996-6780487-1000_1000.thumb.jpg.73f4858b83cbdc64563429db0b0cede7.jpg

15 hours ago, GoodKat said:

Credeam ca au ajuns si pe la noi mizeriile astea de curente de peste ocean.

Astea?

OIP.thumb.jpg.444b085f1851b26c0c31c8491922c0bd.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 10.09.2021 la 21:06, Going4Adventure a spus:

Cine te chinuie? :)

Astia de vin pe forum sa ne invete cum sa facem gratar pe mobra ca si cum ar fi inventat focul, gratarul sau carnea de porc... Si pentru asta fac un topic nou!

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Video e deja foarte bine făcut+filmări+peisaje. Apoi mie mi-e simpatic pentru atitudinea jovială, sfaturi şi că face curat la locul de muncă. Pînă acum am văzut doar vlogări care ne arată cît ghinion au ei cînd merg înjurînd prin oraş, frînînd ostentativ la un metru sau cum plecă vlogăru la Ploieşti dar ajunge la Miercurea Ciuc. Bref, lui i se potriveşte treaba asta în timp ce alţii se screm.

În Franţa găseşti frigăruile la magazin gata făcute, ăştia aici nu-s capabili să taie doi ardei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, Speedy.K said:

Astia de vin pe forum sa ne invete cum sa facem gratar pe mobra ca si cum ar fi inventat focul, gratarul sau carnea de porc... Si pentru asta fac un topic nou!

Acum aştept şi un topic despre frigărui, la cuptor cu microunde pe motocicletă.

Asta chiar ar corespunde cu normele EPA, pe care "grătarul" lui le încalcă.

OIP.jpg.fde778defeafcccf9ae1923c2452b29b.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...