Sari la conținut

Kawasaki Ninja 650


ionutpm
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 107
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 20 ore, ionutpm a spus:

 

- Vestea buna: cumva nu am cazut

 

 

Asta-i avantajul la circuit. E totul drept, nu ai damburi, santuri, pomi, aderenta este foarte buna pe asfalt si, instinctiv, faci manevrele de revenire mai linistit, ajutat fiind si de vizibilitatea buna a terenului pe care urmeaza sa calci. 

Ai avut noroc, ai avut inspiratie, ai avut reflex. Iar strada nu e circuit.

Ai avut o experienta buna si norocoasa. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Flower-Power - Dap, cursul de abordare a virajelor pe circuit cu Marius Bacila de la Rider Academy. Costa cam 1100 RON si include intrarea pe circuit, cursul, masa de pranz. E a doua oara cand merg la el si probabil o sa mai merg o data. Se poate merge si fara curs, dar avantajul (in afara de cursul in sine) e ca esti urmarit si filmat pe circuit si primesti sfaturi foarte utile ca sa progresezi.

 

@pitesti2010 - Clar noroc ca nu am stiut cum sa reactionez, dar am inteles care e treaba acum si sper ca  atunci cand mai dau cu ea pe jos sa ignor si sa merg in continuare. Raman la ideea de mers "normal" pe strada si cand vreau senzatie vin pe circuit. De fapt vreau sa vin regulat la circuit. :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, le-am luat de aici: https://www.kawasaki.eu/en/accessories/model/Ninja_650?UidCat=0031WQ&UidSubCat=0378WlhZXFhaWllYWFlYWVhcW1pZ&CodeBaseInternal=0183LTBeXVgj 

Am tot cautat dar nu mai gasesc factura dar cred ca au fost destul de scumpe (ca toate accesoriile originale). E posibil sa fie ca cele de aici: https://www.revzilla.com/oem/kawasaki/kawasaki-99994-0797-kit-accessory-frame-slider?sku_id=1360141 (ca pret).

Eu mi-am luat mobra de la Evo Moto si tot cu ei am vorbit si pentru accesorii. Am facut o lista de pe site-ul oficial apoi mi-au trimis lista de preturi. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...