Sari la conținut

Duminica, 12. 09 pe curbele patriei?


The Mentalist
 Share

Postări Recomandate

Acum 4 ore, Ribo a spus:

mamaaaa ce tura clasica bai Nico :))

Ce sa fac sunt un clasic in viata! :D Unde sa te plimbi si tu pe o curba in Rromanica? 

Acum 4 ore, SenorPink a spus:

M-as baga eu la intoarcere din Brasov. 

Vedem daca se baga careva si daca putem estima la ce ora ne intoarcem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, The Mentalist a spus:

Vezi ca maine e sambata,plimbarea e pentru duminica :D

p.s. maine ma duc sa fac ITP ca e expirat din iulie 😂

Nu e problema ma plimb și duminica , duminică ma întorc în București, îmi iau cazare. Ca tot zici de ITP sa ma uit și eu de asigurare..sper sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am iesit eu pe valeni siriu cheia. Iar am avut norocul sa gasesc il refugio partial inchis, au doar ciorba ca au nunta.

 

Pe siriu sunt 3 semafoare, dar se poate circula cu motorul pe sensul inchis. Sunt doar 5 pietricele cazute pe care puteau le mature, nu lucreaza nimeni. Eu m am bagat asa ca fiecare face cum crede.

 

O gramada de zone cu nisip si pamant pe drum, lumea iese direct din camp pe strada. In schimb asfaltul bun dar atentie la cacati de cai si ce mai e

 

Pare liber, cred ca sunt toti plecati la untold si la saga. Ma gandesc maine daca o fi liber pe transfagarasean

Editat de DiarM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, The Mentalist a spus:

Merci, dar cu traseul ma descurc, cu lipsa de musterii nu resusesc sa rezolv...

Plimbarea se anuleaza.

 

Salut! Maine merg cu un prieten pe traseul valeni - cheia - sacele - nehoiu - valeni. Suntem cu un f800 si un r1200. Daca vrei, esti binevenit. Intalnire la 11, benzinaria din Valeni de la bifurcatia drumurilor spre Cheia si Nehoiu. 

 

PS- Daca esti obisnuit sa alergi, noi nu :) 

Editat de zigzag
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, l.u.v a spus:

Tu chiar nu poți merge singur la drum? 🙄

Bineinteles ca pot, dar nu imi place, plus ca ma gandesc ca daca am vreun accident poate ajung prin vreo rapa de m-or gasi dupa o saptamana. Asa cu ceva companie mai are cine sa sune la o salvare, mai stie careva de tine :D

Eh, nu asta e in capul meu dar imi place sa mai cunosc pe unu altu, mai stam la o poveste la masa de pranz, etc.

Probabil voi ajunge si eu ca multi motoristi din astia care pun bagajul pe motor si pleaca singuri, dar pentru ture din astea de o zi prefer sa am ceva companie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, The Mentalist a spus:

Bineinteles ca pot, dar nu imi place...

..... imi place sa mai cunosc pe unu altu, mai stam la o poveste la masa de pranz, etc.

 

Te inteleg perfect. Si eu la fel, animal de haita. Singur ma plictisesc si nu ma mobilizez. De multe ori am zis ca fac si dreg singur dar, dimineata, cand trebuia sa plec, imi bagam picioru' si ma culcam la loc :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...