Sari la conținut

14. Gran Premio Octo di San Marino e della Riviera di Rimini


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 163
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

56 minutes ago, Method said:

 

Cel mai interesant lucru sezonul viitor va fi competiția între Morbidelli și Quartararo. Pentru mine. Sper să fie amândoi sănătoși.

Editat de Kagemusha
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 35 minute, Kagemusha a spus:

 

Cel mai interesant lucru sezonul viitor va fi competiția între Morbidelli și Quartararo. Pentru mine. Sper să fie amândoi sănătoși.

da, poate nu mai avem q sus si restul (dovi si cine o mai fi) in balarii.

Q cred ca o sa fie peste Morbi, ca are mai mult timp pe moto..

 

 

sa nu-l uitam pe Vin. 

si pe MM cu gandul la titlu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Kagemusha a spus:

Cel mai interesant lucru sezonul viitor va fi competiția între Morbidelli și Quartararo. Pentru mine. Sper să fie amândoi sănătoși.

+1

Va fi de departe cel mai puternic cuplu de piloți din gp,similar cuplului Rossi - Lorenzo chiar dacă nu asa galonati.

Jarvis decizie de nota 10 :ok:

Acum 2 ore, frigider a spus:

sa nu-l uitam pe Vin.

Eu n.o sa.l uit.Va fi foarte amuzant :crack:

 

MM a zis în conferinta ca nu mai poate aplica strategia sa obișnuită și anume sa forțeze fața la limită și peste ea iar în caz de slide sa salveze cu cotul.Exclus.Acum va fi și el "un pilot obișnuit" asta a fost exprimarea lui.

Obișnuit obișnuit dar vad ca și nerefacut tot se bate la victorie.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, frigider said:

sa nu-l uitam pe Vin. 

si pe MM cu gandul la titlu.

M-am referit doar la lupta între cei doi, la titlu sunt sigur că se vor bate mai mulți.

 

 

2 minutes ago, Method said:

MM a zis în conferinta ca nu mai poate aplica strategia sa obișnuită și anume sa forțeze fața la limită și peste ea iar în caz de slide sa salveze cu cotul.

Săptămâna trecută am avut noroc și am văzut toate antrenamentele, calificările și cursa. În virajele de dreapta, cel puțin, avea aproape o palmă între cot și asfalt sau vibratoare. Nu s-a înclinat niciodată mai mult de 61 grade. E clar că încă are probleme, și astea sunt de natură fizică, nu psihică.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Kagemusha a spus:

 

Cel mai interesant lucru sezonul viitor va fi competiția între Morbidelli și Quartararo. Pentru mine. Sper să fie amândoi sănătoși.

Da. Morbi va veni cu un handicap serios, in competitia cu Q. In primul rand, pentru ca vine dupa o accidentare serioasa, care l-a tinut departe de competitie. In al doilea rand, este clar ca va veni de pe pozitia pilotului nr. 2, iar daca Q va castiga titlul, va avea un ascendent mare asupra lui. Va avea mult de munca, ca sa se impuna in fata lui Q. Dar va fi interesant cu Morbi pe o Yamaha de uzina. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, frigider a spus:

Se poate mai mult de atât?

 

Bine, nici chiar așa de scurta :grinbandit:

Da. MiMi o inclinase odata la 68 de grade, insa a fost una din salvarile lui miraculoase. Recordul unei inclinari "curate" il facuse  Lorenzo cu 64 de grade, daca nu ma inseala memoria. Nu stiu daca l-a egalat cineva sau daca l-a depasit intre timp. 

 

Este relativa treaba. Depinde la ce-i trebuie sau cat de lung este celalalt membru. :) 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, Kagemusha a spus:

În virajele de dreapta, cel puțin, avea aproape o palmă între cot și asfalt sau vibratoare. Nu s-a înclinat niciodată mai mult de 61 grade. E clar că încă are probleme, și astea sunt de natură fizică, nu psihică.

Da,buna observatia,nu am remarcat - e normal sa isi fereasca cotul/umarul de orice soc/bump etc.IAr de salvari pe ele nici nu poate fi vorba.A zis clar ca asta il impieidica sa se duca la limita si sa aiba acel "extra edge,edge pe care Q il are si Peco l-a avut la aceasta cursa".Sa speram ca la anul va fi his old self...fizic vorbind.

 

Peco a declarat ca a facut 4(patru) greseli toata cursa,chiar si cu MM in spatele lui - 2 in 7 si 2 in 8 dar minore - a iesit putin wide.Mi s-a parut flawless.Sa mergi asa robotic chiar cand iti sufla ala in ceafa...asta e material de campion.No doubt about it.Intrebat unde e mai bun Ducati fata de Honda ( reporterul daduse de inteles ca Honda e mai buna pe franare iar Ducati pe accel),nu l-a contrazis pe fata pe reporter dar a zis ca Ducati v2021 e "very very strong" pe franare si accel ,iar Honda e mai buna pe corner entry.

Acum 13 ore, xt600 a spus:

Da. Morbi va veni cu un handicap serios, in competitia cu Q. In primul rand, pentru ca vine dupa o accidentare serioasa, care l-a tinut departe de competitie. In al doilea rand, este clar ca va veni de pe pozitia pilotului nr. 2, iar daca Q va castiga titlul, va avea un ascendent mare asupra lui. Va avea mult de munca, ca sa se impuna in fata lui Q. Dar va fi interesant cu Morbi pe o Yamaha de uzina. 

Nu cred ca Jarvis il va trata ca pe un pilot 2.

Va veni in mod clar cu un handicap,insa Morbi e mai galonat - e campion mondial la moto2.

Dar Quarta.....e rapid.Al naibii de rapid.Si "intelege" Yamaha aia la perfect.Nu ca Morbi n-ar fi mers bine - pe Yamaha veche de 2 ani a iesit vice anul trecut,deci...

Va fi super batalia celor 2 chiar daca data poate de la distanta.Dar clar se vor intalni si pe circuit.

Acum 12 ore, ENEOS a spus:

Doar mai popicar decât alții. 

Ahahaha,true true.

Acum 10 ore, Doctor X a spus:

Va fi interesant duelul de la coada plutonului, dintre Rossi, Dovi și 

Maverick (+/- Franky). :)

Franky la coada plutonului?De unde ai dedus tu asta?

Si nici pe Dovi nu l-as vedea acolo.Desi va avea o Yamaha veche,eu cred ca Dovi va mere bine.Sa nu uitam ca Dovi e un pilot cu o cariera lunga si exp multa si s-a mai urcat si pe alte moto in afara de Ducati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 49 minute, Method a spus:

Franky la coada plutonului?De unde ai dedus tu asta?

Si nici pe Dovi nu l-as vedea acolo.Desi va avea o Yamaha veche,eu cred ca Dovi va mere bine.Sa nu uitam ca Dovi e un pilot cu o cariera lunga si exp multa si s-a mai urcat si pe alte moto in afara de Ducati.

Franky nu e refăcut complet și nu știe motocicleta.

Dovi o fi experimentat, dar n-a mers anul ăsta decât în testele pentru Aprilia și trebuie să se adapteze pe Yamaha aia veche. Ca și Cal, de altfel, care vezi prea bine cum se descurcă în curse. :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Method a spus:

Sa speram ca la anul va fi his old self...fizic vorbind.

 

Va veni in mod clar cu un handicap,insa Morbi e mai galonat - e campion mondial la moto2.

Speranta moare ultima.

 

Iar Quart, daca nu face prostii pe final de campionat, va deveni campion. Ghici, pe masurile cui se va croi M1/2022? 

Cel putin la inceputul viitorului sezon va fi considerat nr 2 fie si prin prisma faptului ca este ultimul venit in echipa. Va trebui sa isi castige statutul in echipa. Greu, dar nu imposibil. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MV e renumit pt astea.

Problema lui sunt cursele - rapid a fost intotdeauna.

Oricum timpii sunt slabi fata de record.

Acum 4 ore, Doctor X a spus:

Franky nu e refăcut complet și nu știe motocicleta.

Dovi o fi experimentat, dar n-a mers anul ăsta decât în testele pentru Aprilia și trebuie să se adapteze pe Yamaha aia veche. Ca și Cal, de altfel, care vezi prea bine cum se descurcă în curse. :)

Da,Morbi mai are de studiat.Insa nici nu il vad batandu-se in coada clasmentului.Cred ca va fi in primii 6-8.

 

Iar eu nu l-as compara pe Dovi cu Chel,cu tot respectul pt "omul din Coventry"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...