Sari la conținut

14. Gran Premio Octo di San Marino e della Riviera di Rimini


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 8 ore, xt600 a spus:

Da, si uite cate titluri au castigat in ultimii 14 ani..

Am uitat sa zic "sporadic".

 

Sunt 3 câștigători de etapa pe Ducati. :D

Acum 4 ore, RuInCV a spus:

Interesant Q2, nu mai tin minte unul cu 3 piloti pe jos in ultima vreme. Peco impecabil, MM nu s-a putut tine dupa el si a bifat si recordul circuitului. O sa fie greu pentru Quarta in cursa, are 2 Ducati in fata si 2 in spate. Daca Peco castiga maine, iar francezul iese pe 5 o sa avem in continuare suspans in legatura cu campionatul. 

Da, doar așa o mini relansare.

Prefer așa decât să se verse Q.

Sper că sunt șanse mici să cadă Q, scopul e sa puncteze, nu neapărat să câștige.

Acum 1 oră, Le Mertois a spus:

Anu trecut au luat titlul la constructori,și după ce văd îl iau și anu ăsta, e deajuns?

Haha, nu?

Acum 1 oră, PzKpfW a spus:

Numărul motocicletelor nu prea este relevant în calculul clasamentului constructorilor. Practic au 4 motociclete de generație nouă, capabile de rezultate. Cam toți constructorii (mai puțin Aprilia și Suzuki) dispun de așa ceva. Celelalte prototipuri sunt pe circuit pentru a crește piloți și a genera date. Și da, anul ăsta ar trebui să câștige atât la constructori cât și la echipe având în vedere cum merge competiția.

 

Se anunță cursă interesantă mâine:

 

image.thumb.png.6ca91e445ac82796aec990d06dc6557b.png

Clar, câștigă MM.

 

Acum 20 minute, therocketscientist1 a spus:

Dupa ce am vazut azi calificarile chiar mai gandeam ca singura sansa a lui 'el carboncito' de a face ceva interesant in campionatul asta ar fi sa-l dea pe jos pe Quartararo

Cine e El carboncito?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 16 minute, frigider a spus:

Am uitat sa zic "sporadic".

 

Sunt 3 câștigători de etapa pe Ducati. :D

La piloti nici macar sporadic. 

La celelalte categorii, termenul mai corect ar fi "conjunctural". Stii, treaba cu astrele. Anul trecut a fost o astfel de situatie. Cum spuneam, si anul asta ar putea fi unul "productiv" pentru ei, avand in vederea criza pilotilor la Yamaha si Honda. ;) 

Da. Victorii pe circuite in general favorabile si impartite in functie de preferintele pilotilor pentru anumite circuite. Asta ar trebui sa dea de gandit. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 36 minute, xt600 a spus:

Da, asta ziceam si eu, ca Ducati are cea mai buna si omogena garnitura de piloti. La anul, KTM se va alatura celor de la Ducati, din acest pdvd, prin aducerea lui R. Fernandez si R. Gardner

Ducati nu are nici o vina. Au inteles ca daca nu au o motoreta care sa faca diferenta, trebuie sa isi puna ouale in cat mai multe cosuri... pe cat posibil castigatoare.

Nu te baza mult pe noii veniți, nu știi cum se adaptează pe GP.

 

 

Q a dat naștere unui mit, acum aduc astia ca disperații, de la moto 3 direct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, frigider a spus:

Q a dat naștere unui mit, acum aduc astia ca disperații, de la moto 3 direct.

Exact.Am mai zis și repet - Q e excepția care confirma regula.Nu e un traseu normal și nici nu va fi vreodată.

 

Deci am văzut ultimele 5min din quali - foarte spectaculos - sa înțeleg ca Peco e " responsabil" pt căzătura țiganului de MM?ahhaha couldn't keep up.Nota 20 pt Peco.

Mergea asa de tare ca Aleix doar s a uitat la el pe întrare și a cazut.

Și pe Q l.a forțat indirect pe jos,bun pilot italianul.Calm rece chiar și cu țiganul Calare pe el nu se excita aiurea inteligent.Asta s.ar putea sa le aducă celor de la Ducati ce visează ei de atâta timp și ce n au mai luat de la era Stoner.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

sa înțeleg ca Peco e " responsabil" pt căzătura țiganului de MM?ahhaha couldn't keep up.

Nu neapărat.

A "recuperat" prea mult, prea repede, vizibil la modul nesimțit și aia a fost.

Ziceau și englezii: când recuperezi 5 lungimi de moto pe 1 viraj e clar că nu se termină bine.

 

Peco si a văzut de ale lui și f bine a făcut.

1 oră în urmă, Method a spus:

inteligent.Asta s.ar putea sa le aducă celor de la Ducati ce visează ei de atâta timp și ce n au mai luat de la era Stoner.

Când o să câștige des.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Method a spus:

- sa înțeleg ca Peco e " responsabil" pt căzătura țiganului de MM?ahhaha couldn't keep up.Nota 20 pt Peco.

 

Tiganul tot tigan. Ieri a stat precum capusa, pe Mir si Peco. A incercat sa se tina dupa Peco si a fortat peste limitele fizice si ale talentului si a pus-o jos. 

 

Azi vad ca nici nu a iesit pe pista in wup. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, xt600 a spus:

 

. Victorii pe circuite in general favorabile si impartite in functie de preferintele pilotilor pentru anumite circuite. Asta ar trebui sa dea de gandit. 

Da daa mai ales la Jerez ...cu toate ca Ducati are bubele lui....in ultimii 2 ani poate lupta ptr victorie cam pe orice circuit....mai trebuie si un pilot constant ...speram ca Peco sa aibe acel click in periooada asta si sa inceapa sa se bata constant la victorie/podium

 

Acum 53 minute, frigider a spus:

Nu neapărat.

A "recuperat" prea mult, prea repede, vizibil la modul nesimțit și aia a fost.

Ziceau și englezii: când recuperezi 5 lungimi de moto pe 1 viraj e clar că nu se termină bine

 

Pai da ...ca in calificari despre asta e vb ...de recuperari...se pare ca nici micile mârșavii ale lui MM nu mai tin cu el.

Eu cred ca MM se confrunta cu o oarsce frustrare ...in interiorul lui...si cred va trebui sa ss reinventeze cu alte trickuri ptr a iesi din crizi...mai ales pe parte de psihic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, xt600 a spus:

Azi vad ca nici nu a iesit pe pista in wup. 

 

ieri cand a iesit in q1 MM isi scutura mana dreapta. probabil il tot jeneaza sau aici se intrebuinteaza mai mult si nu poate tine ritmul avand in vedere ca dupa fp4 au urmat rpd q1

Acum 13 minute, Buggy a spus:

Eu cred ca MM se confrunta cu o oarsce frustrare ...in interiorul lui...si cred va trebui sa ss reinventeze cu alte trickuri ptr a iesi din crizi...mai ales pe parte de psihic

 

zicea MM intr-un interviu ca atunci cand el era cel mai rapid el era cel urmarit si folosit ca locomotiva. acum ca nu mai e rapid ii urmareste pe cei mai rapizi si i-a numit pe Mir si Peco. timpurile se schimba si trebuie sa se adapteze.

 

 

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, Buggy a spus:

....mai trebuie si un pilot constant ...speram ca Peco sa aibe acel click in periooada asta si sa inceapa sa se bata constant la victorie/podium

In teorie, daca Q face prostii sau are noroc de vreo 2-3 curse pe ploaie (stim ce bun este Q pe pista uda), nu ar fi exclus sa il vedem pe Peco campion.  Pe termen lung, insa, l-as credita mai mult pe J. Martin cu sanse la titlu pe Ducati. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum nu a iesit MM pe pista in WUP ??

 

Vad ca a facut 10 ture, din care doar vreo 2-3 mai serios, dar a fost totusi pe pista.

Care mai e prognoza meteo, ca o ploaie scurta ar incalci bine lucrurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ma gandeam ca lui Fenati ia venit mintea la cap😏

Acum 1 oră, Cavaleru a spus:

 

 

zicea MM intr-un interviu ca atunci cand el era cel mai rapid el era cel urmarit si folosit ca locomotiva. acum ca nu mai e rapid ii urmareste pe cei mai rapizi si i-a numit pe Mir si Peco. timpurile se schimba si trebuie sa se adapteze.

 

 

Toti ne tinem dupa ceva/cineva, ideea este cum o faci, ca intre curtare si hartuiala este o liniuta  fina, martafoiul  o face in stil talharesc😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mult mai misto cursa de Moto2, cea de Moto3 a fost de departe cea mai anosta din sezonul asta.

 

In momentul asta ii cam tataie curu lui Quarta, se pare ca vine ploaia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Djenavar a spus:

Frumos au mets KTM.urile de la moto2🥳🥳

Adica Triumpho-Kalex-urile cu eticheta KTM? 

Da, un final superb La Moto 2. 

 

Bag si Bastianini zboara pe circuitul asta.. se vede ca se antreneaza pe el. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, frigider a spus:

Când o să câștige des.

Heh....cred ca te.a auzit.

"What?Hold my beer"😅

 

Inteligent Q Bastianini fantastic - nu credeam ca îl vor tine gumele bravo lui.

 

Ce s.au bătut cainii aia 2 MM și Mir și macalaul de regizor nu I.a arătat deloc....

Miller dezamăgitor ca de obicei,e un fel de Rins - o cursă bună și apoi tot anul pocnitoare.

 

Păcat de greșeala lui Martin,cred ca am fi văzut un duel superb atunci....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, PzKpfW a spus:

 

În momentul de față nu are nevoie. Are practic titlul în buzunar. Aceeași logică cu Acosta la Moto3.

Putea să câștige cursa asta fără să își asume riscuri prea mari, pentru că Bagnaia n-ar fi putut să reacționeze la o depășire în ultimul tur.

Cursa a fost în ton cu restul sezonului, cu excepția prestației lui Bastianini. Îmi pare rău de banii dați pe videopass. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...