Sari la conținut

Mi-a placut si va spun si voua.


Kristian K

Postări Recomandate

La 17.09.2021 la 21:54, Kristian K a spus:

👍🍻

 

În anii 80 au scos cele mai urâte modele.

, Cred că au avut până de inspirație atunci. Iar după a venit Cervo C Classic ❤️. Si iar din 2000 până prin 2007 pauza de inspirație până și venit cu Swift și Kizashi. Și cam la fel sunt la motociclete acum, nu prea mai au inspirație din păcate pentru ei. 

 

Editat de Kristian K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 736
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mi-a placut filmul Românesc..  Nemuritorii ,regizat cred...de Sergiu Nicolaescu.Faza unde Amza Pelea joacă rolul unui cerșetor.E genială.Majoritatea filmelor regizate de Nicolaescu mi-au plăcut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 18.09.2021 la 8:26, SenorPink a spus:

În anii 80 au scos cele mai urâte modele.

, Cred că au avut până de inspirație atunci. Iar după a venit Cervo C Classic ❤️. Si iar din 2000 până prin 2007 pauza de inspirație până și venit cu Swift și Kizashi. Și cam la fel sunt la motociclete acum, nu prea mai au inspirație din păcate pentru ei. 

 

Chestia cu e urat sau e frumos face parte din "beauty is in the eye of the beholder" tre' sa recunosti.Deci... :)

Apropo,Suzuki Capuccino ai vazut cum arata?Mie mi se pare foarte faina masina.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 18.09.2021 la 20:13, pinnochio a spus:

Mi-a placut filmul Românesc..  Nemuritorii ,regizat cred...de Sergiu Nicolaescu.Faza unde Amza Pelea joacă rolul unui cerșetor.E genială.Majoritatea filmelor regizate de Nicolaescu mi-au plăcut.

Sunt nascut dupa revolutie, dar trebuie sa recunosc ca, si mie imi plac foarte mult majoritatea filmelor lui Sergiu Nicolaescu. Cel mai mult imi place seria Comisarului Moldovan/Miclovan, inclusiv Supravietuitorul, ultimul din serie facut in 2008.

Abonat si eu la topic,buna idee.

 

 

Umberto Eco despre retelele de socializare.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 ore, patrick1 a spus:

 

Şi mie îmi plac filmele lui.

Dar nu pot să uit nici "faza" (inginerului Sergiu N.) la unul din filme cu "text" ceva în genul "... şi ultimele 3 cartuşe pentru ..."

Şi au fost ... 4  :unsure:

 

Nimeni nu e perfect,nici macar tu.

 

 

In ideea topicului mie mi-au placut foarte mult "consatenii" mei de pe acest canal cu acest film:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Is abonat de mult la canalul lui Dave si chiar are de vazut multe chestiuni faine pe langa excursii moto.Mie mia placut cea din Sydney la Londra,apoi cea din Russia:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,le au si altii de la holiuud... :)

 

 

 

 

 

Editat de Kristian K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Subtitrari pentru doritori incluse. :)

Editat de Kristian K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 44 minute, Kristian K a spus:

 

Subtitrari pentru doritori incluse. :)

Da chiar mai crede cineva ca e conspiratie? E realitate si e de foarte multa vreme. Cum e cu iphoanele mai vechi un pic cand vine un update menit sa il faca sa mearga mai greu si sa consume bateria mai repede si totul ca sa te determine sa cumperi ultimul model. Imi aduc aminte prin 2001-2002 cat costa un telefon nou nout ultimul model (pe atunci SonyEricsson era ultima fita) si cat costa acum, de 10 ori mai mult dar in euro. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Metafora unei fotografii premiate .
Aceasta este o fotografie făcută chiar deasupra unor cămile din deșertul Arabiei Saudite în timpul apusului. A fost considerată una dintre cele mai bune fotografii ale anului de către National Geographic. Uitați-vă cu atenție, cămilele sunt micile linii albe din imagine. Negrul pe care îl vedeti sunt doar umbre.
Și metafora?
"Trăim o eră în care iluziile (umbrele) ocupă practic tot câmpul vizualizării raționale a omenirii, în timp ce realitatile (cămilele) trec nevăzute."

IMG-20210922-WA0000.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...