Sari la conținut

Mi-a placut si va spun si voua.


Kristian K

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 780
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La 20.03.2023 la 13:37, marauder a spus:

Nu stiu daca se incadreaza exact la acest topic  dar ceva ceva legatura zic eu ca este.

 

Brusc si de nicaieri mi-a venit in capsor o chestie placuta care parca vrea sa imi schimbe parerea despre oameni, desi la urma urmei este doar vorba de a face meseria cu un pic de  empatie pt client.....adevarul este totusi ca nu se face primavara cu o floare.

 

Auzisem ca, cu ceva vreme in urma, era un rechin care a mancat ceva carnita europeana pe la egipteni asa ca m-am dus sa il iau la intrebari pe mancau.

La zborul de intoarcere a trebuit sa facem check in la plecare direct pe aeroport (nu se putea face online din timp) asa ca ne-am prezentat la ghiseul de rigoare. Acolo un nene a inceput sa ne ia la intrebari pe mine si pe domnita, cu zambetul pe buze...daca domnita are probleme medicale, daca sufera de x sau y (au fost vreo cateva intrebari), apoi s-a uitat la mine, m-a facut paluga ("you are tall man") si m-a intrebat daca nu vreau spatiu extra pt picioare  no charges, mi-a propus sa ne aloce locurile de la iesirile de urgenta de la aripi, chestie acceptata de noi.

Am cateva zeci de zboruri la activ pe diferite meridiane ale globului, de obicei check in-ul de la aeroporturi decurgea ok, zambareti oamenii destul de des, dar niciodata nu ne-au fost oferite locuri  la iesirile de urgenta de la aripi, care  locuri au spatiu mai mult decat generos pt picioare, pe principiul "esti paluga, hai sa nu stai cu genunchii la gura".

Asemenea gesturi mici facute de oameni care nu au niciun interes/sarcina sa le faca dar care ajuta pe altcineva, pe mine ma atinge la corason. 

Nu intru in alte detalii, poate ca asta e procedura normala dar multi dintre oamenii de la check in nu le respecta, nu stiu...pe mine m-a atins la lingurica un om care s-a uitat la mine, m-a vazut paluga, s-a gandit ca mi-ar prinde bine sa am mai mult loc la picioare...nu cred ca am moaca de destept care in caz de ceva trebuie sa stie sa deschida usa de iesire 🤪 .


A fost doar o strategie. Ei aveau nevoie de cineva cat de cat capabil de ceva cu iesirile in caz de urgenta si s-au folosit de nevoia ta de spatiu la picioare ca sa te bagi. Pe locurile alea nici n-au voie sa puna batrani, bolnavi, copii etc.
Pe vremuri, inainte de era lowcosturilor, se facea asta des. O stiu din povestite de la diversi oameni care au zburat mult in vremurile alea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Djibouti - 40 Franci - Aniversara - 2017-500x500.jpg

 

 

Borrow money from pessimists -- they don't expect it back.

 

 

All those who believe in psycho kinesis, raise my hand.

 

The early bird may get the worm, but the second mouse gets the cheese.

 

 

OK, so what's the speed of dark?

 

 

Hard work pays off in the future; laziness pays off now.

 

 

A conclusion is the place where you got tired of thinking.

 

Experience is something you don't get until just after you need it.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Acum 17 minute, Kristian K a spus:

 

 

Ăsta e "recordul" ăla doborât ulterior de Mitrașcă?

Ghilimelele sunt pt că nu era o probă pe care să se alerge de mai multe ori și să poți compara timpii, ci a venit un nene, a dat o forjă pe o bucată de drum închis traficului și a stabilit un "record".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno,cum tu le stii pe toate,nu am ce spune... :)

Nu comparam pe nimeni cu nimeni,dar daca traiesti in concurs,asta e.

MIE mi-a placut,atata tot,nimic altceva,despre asta e topicul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, ENEOS a spus:

 

Destul de corect, dar la L2 o dă rău de gard cu 180°, că nu era vorba de motoare în 2 timpi.

Bine macar că am un L2 270° care e decent .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...