Sari la conținut

Mi-a placut si va spun si voua.


Kristian K

Postări Recomandate

Acum 1 minut, Lucian_M a spus:

Asta am vrut inițial, dar pe telefon nu-mi arată toată activitatea.

😊

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 735
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am fost si m-am dat la Ferrari World în Abu Dhabi cu cel mai rapid roller coaster din lume, Formula Rossa...nu vreti sa stiti ce senzatii am trait! Nu am filamt fiindca ne-au fost retinute telefoanele si tot ce aveam in buzunare, genti, posete... Dar cam asa arata experienta! 🙈

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot din ale istoriei...Americanii au luptat alături de China 😯😯😯

Cunoscuti oficial drept ”Grupul americani de voluntari”, faimosii ”tigri zburatori” erau o forta de trei escadroane (subunitate a unui regiment de cavalerie, corespunzand unei companii de infanterie sau unei baterii de artilerie, n.r.) de piloti de lupta care au ajutat China impotriva Japoniei, in cel de-Al Doilea Razboi Mondial.

 


Unitatea a fost pusa pe picioare la inceputului lui 1941, cu doar cateva zile inainte de bombardamentul de la Pearl Harbor. Dorind sa-i impiedice pe japonezi sa puna mana pe China, presedintele american Franklin D. Roosevelt i-a permis ofiterului Claire Chennault sa recruteze, in liniste, soldati din Fortele Aeriene ale SUA. Mercenarii lui Chennault castigau intre 600 si 750 de dolari, dar aveau si un bonus de 500 de dolari pentru fiecare aeronava japoneza pe care o doborau.



In jur de 100 de piloti mercenari au fost trimisi in Burma la jumatatea lui 1941 pentru a apara un drum esential pentru chinezi. Tigri zburatori au reusit sa doboare 296 de avioane japoneze si sa distruga 1.300 de vapoare, perioada in care au pierdut 69 de avioane proprii si circa 24 de soldati. Grupul a fost destramat oficial in iulie 1942.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, ivan pedala a spus:

 Nu am filamt fiindca ne-au fost retinute telefoanele si tot ce aveam in buzunare, genti, posete... 

 

asa fac astia cam peste tot, iti iau gentile si camerele :)

 

 

...eu mai am coastere din Europa de explorat...., inca nu am ajuns la cel din Dubai :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 41 minute, apriliacluj a spus:

...eu mai am coastere din Europa de explorat...., inca nu am ajuns la cel din Dubai ...

Daca ajungi insa, sa-ti rezevi macar o zi pentru Ferrari World, sigur mai gasesti locuri in care o sa-ti sara adrenalina pe nas! Daca nu, poti alege Skydive Dubai...si sigur iti faci plinul cu adrenalina pe cativa ani!:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oriunde ma duc, cel putin doua zile in rezerv pt parcul de distractii...

o zi nu ajunge niciodata :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Acum 13 minute, pinnochio a spus:

T3 syncro??? Nu știam ca există

uite aici....

dar si preturile sunt pe masura...

https://www.mobile.de/ro/automobil/volkswagen-t3-syncro/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:asc,ms1:25200_-1_syncro

....teoretic din 1985 s-a introdus Syncro....

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 19.01.2022 la 18:02, patrick1 a spus:

 

"Rasmussen established the DKW motorcycle manufacturing factory Zschopauer Motorenwerke in 1921 ...

advert.thumb.png.3a5dea138b3f2746b81b3c307993413a.png

 

 

si care   dupa WW2, cum a ramas in Germania de Est si a fost nationalizata, a produs MZurile si IFA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 43 minute, apriliacluj a spus:

si care   dupa WW2, cum a ramas in Germania de Est si a fost nationalizata, a produs MZurile si IFA

Si nu uita de camioanele/autobuzele Robur. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu mare placere Robert si astept si contributia ta la acest topic. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...